Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pół wieku temu w Topolinku zabłysła pierwsza żarówka

W przyszłym roku minie 50 lat, jak w Topolinku koło Świecia pojawił się prąd. Z tej okazji w ubiegłą niedzielę w świetlicy wiejskiej spotkali się mieszkańcy pamiętający tamte czasy. Wspomnień z tamtych lat wysłuchały też ich dzieci i wnuki.  

Udostępnij
dsc_4207

W świetlicy zebrało się ponad 50 osób, wśród nich m.in. burmistrz Tadeusz Pogoda. Mężczyźni wspominali, jak pomagali elektromonterom w transporcie i w robotach ziemnych. Kobiety z kolei troszczyły się o wyżywienie ekipy fachowców.

W świetlicy urządzono również okolicznościową wystawę przedmiotów, których przeznaczenie dla młodszych osób stanowiło nie lada zagadkę. Stare izolatory, żelazka na dusze czy lampy na świece zachwycały tym, co teraz określa się modnym słowem „dizajn”.

Przed świetlicą przygrywał zespół państwa Tomzów, mieszkańców wsi oraz kapela Pobite Gary, utworzona specjalnie na tę okoliczność.

-Wspaniała pogoda, żywa muzyka i znane piosenki sprzed lat, a w tle żniwujący rolnicy - wszystko to skłaniało do wspomnień, tworząc pełen magii nastrój - mówi Marek Wojciekiewicz z wydawnictwa Projekt Topolinek. Założył je wspólnie z żoną  Hanną, która jest sołtysem wsi. Oboje byli inicjatorami spotkania, które wsparł również OKSiR i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama