Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policja potraktowała nas, jakbyśmy byli przestępcami - mówią uczestnicy protestu przeciw zakazowi aborcji

Pierwsze dwa marsze w Nowem przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej miały spokojny przebieg. W ubiegłą środę wybrano inną formę protestu – przejazd przez miasto kolumny samochodów. Do akcji wkroczyła policja.

Udostępnij
nowe-protest

REKLAMA

Uczestnicy zaczęli zbierać się 4 listopada około godz. 17.00 na placu przy Urzędzie Gminy w Nowem. Kiedyś znajdowało się tam targowisko, teraz służy za parking. Oprócz nich pojawiło się też kilkunastu policjantów.

- Rozmowę z nami rozpoczęli od wyrecytowania, za co mogą nas ukarać, a mnie, jako przedstawicielkę środowej akcji, spisali – opowiada pani Joanna. - Policjanci nagrywali kamerą i fotografowali wszystkich na parkingu, który jest zarządzany przez gminę i jest ogólnodostępny.

- Każdy, kto wjechał lub wcześniej zostawił tam samochód był rejestrowany, nawet jeśli nie miał nic wspólnego z naszą akcją – dodaje pani Dorota, kolejna uczestniczka protestu samochodowego.

Przed samym wyjazdem padło pytanie, jaka jest decyzja uczestników protestu, czy są pewni, że wyjeżdżają „w miasto”. Odpowiedzieli twierdząco.
REKLAMA

- Nie zdążyłam wyjść z auta, gdy pojawił się obok mnie funkcjonariusz ze Świecia, który się nawet nie przedstawił. Spisał numer rejestracyjny i prawo jazdy, ale nie powiedział, w jakim celu. Pouczył mnie, że będą nas sprawdzać i obowiązują nas wszystkie zasady ruchu drogowego, co było dla mnie oczywiste – wspomina pani Dorota.

Obydwie uczestniczki samochodowego protestu mówią, że policjanci traktowali je i pozostałe osoby, jak potencjalnych przestępców, którzy za chwilę złamią prawo. Funkcjonariusze zachowywali się spokojnie i nikomu nie ubliżali.

- Rzucali jednak teksty w rodzaju, że będą na nas mieli oko i mamy się pilnować. Krótko mówiąc, „szeryfowali”, nie wyjaśniali, dlaczego nas filmują i fotografują, nie przedstawiali się, traktowali nas, jakbyśmy już zrobili coś złego. Można to zrozumieć, gdybyśmy mieli coś na sumieniu. Ale my przecież nic nie zrobiliśmy! Nawet nie wyjechaliśmy jeszcze na ulicę – mówią uczestnicy akcji, w której brali udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
REKLAMA

- Część policjantów była naprawdę miła, ale niestety został wielki niesmak po tych, którzy ulegli naciskom, żeby pokazać, kto tu rządzi. Tym bardziej mnie to dziwi, że informowaliśmy wcześniej policję w Nowem o środowej akcji. Nie było żadnych utrudnień. Dobrze się dogadywaliśmy również podczas dwóch spacerów protestacyjnych organizowanych wcześniej -  nie ukrywa zdziwienia pani Joanna.

Około godz. 17.30 kawalkada 40 samochodów wyjechała na ulice Nowego. Jak relacjonują uczestnicy, policjanci przez długi czas jechali za kolumną, zdarzało się, że nieoznakowanym radiowozem wbijali się w jej środek.

- W czasie przejazdu nie stwarzaliśmy żadnego zagrożenia, jechaliśmy w odstępach. Policja nie zgłaszała żadnych problemów i nikt nie został zatrzymany. Mimo to później posypały się mandaty – utrzymuje pani Joanna.
REKLAMA

Po godzinie wrócili na parking przy ul. Bydgoskiej. Policjanci zastawili radiowozami wyjazdy z placu. Protestujący usłyszeli, że część z  ich nie stosowała się do przepisów ruchu drogowego. Wyczytano rejestracje kilku aut.

- Zrobiło się nieprzyjemne napięcie, gdy czekaliśmy na osoby, które dostawały mandaty. Pojawiły się pojedyncze okrzyki: „Policjanci, wy też macie żony”. Krzyczący szybko jednak zostali uciszeni przez pozostałych – opowiada pani Dorota.

- Jednemu z policjantów chyba nadmiernie udzieliła się presja, bo rzucił kilku osobom, że wszystkich nas nagrali i będą po kolei wyłapywać. Trochę to było słabe. Co znaczy nadmierne używanie sygnałów dźwiękowych lub świateł awaryjnych? To jest uznaniowe. Weselnikom też wystawiają mandaty? Po paru minutach usłyszeliśmy, że będą nas wypuszczać po kolei! Na jakiej podstawie i dlaczego? – zastanawia się pani Joanna.
REKLAMA

Uczestnicy protestu kontaktowali się z Czesławem Wolińskim, burmistrzem Nowego.

- Przedstawili swoje stanowisko. Twierdzili, że policyjna akcja miała ich zastraszyć, aby zrezygnowali z akcji protestacyjnej – przyznaje burmistrz.

Czesław Woliński rozmawiał z komendantem powiatowym policji w Świeciu.

- Wyjaśnił, że działania policji nie miały nikogo zastraszać i były podyktowane względami bezpieczeństwa. Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, z drugiej strony policja musi reagować, gdy dochodzi do łamania przepisów. Jako burmistrz i jako osoba prywatna powiem tak - dobrze się stało, że obydwie strony trzymały nerwy na wodzy i nie doszło do utarczek – zaznacza Czesław Woliński.
REKLAMA

Komenda Powiatowa Policji w Świeciu informuje, że działano w trosce o bezpieczeństwo na ulicach. Mandaty od 20 do 100 zł wystawiono za wykroczenia drogowe.

- Trzy osoby dostały je za nadużywanie sygnałów dźwiękowych i dwie za niezatrzymanie się przed znakiem STOP – mówi asp. szt. Agnieszka Żokowska, p.o. rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (78)

 1. Nie cierpię PiSu

  9 listopada 2020 21:16

  To policja popisała się… ⚡⚡

  To policja popisała się… ⚡⚡⚡⚡

  • Gość

   9 listopada 2020 21:59

   STOP dyktatury KOBIET. 

   STOP dyktatury KOBIET. 

   KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!!

   • OldestWoman

    9 listopada 2020 23:40

    Gościu, płacą ci za te tępe

    Gościu, płacą ci za te tępe wpisy? Jak już to stop DYKTATURZE, mikrocefalu.

   • TVP DNO DNA

    9 listopada 2020 23:48

    Zaciąłęś się TROLLU? WUC JARO

    Zaciąłęś się TROLLU? WUC JARO Ci kazał?

 2. Aga

  9 listopada 2020 21:16

  WSTYD I HANBA na to co robi

  WSTYD I HANBA na to co robi policja 

 3. Anonim

  9 listopada 2020 21:20

  No i ok

  No i ok

  Potraktowali protestujących jak normalnych obywateli. 

  A o policjanci mieli czerwony dywan rozwijać czy jak! 

  • Zdzichu

   9 listopada 2020 21:33

   To dlaczego ta sama Policja

   To dlaczego ta sama Policja nie karała mandatami za wykroczenia podczas protestów w Świeciu? Co Nowe jest gorsze? Tam też były popełnione wykroczenia ale lepiej działać na obcym terenie

  • monix

   10 listopada 2020 07:14

   Ty jakis ku..wa wielbiciel

   Ty jakis ku..wa wielbiciel kaczora albo debil jestes czy co? Kobiety nie zrobily na protescie niczego co by wykraczala za lamanie jakis artykulow . Je..ane kukly systemu kaczora !!  ⚡️⚡️

   • Anonim

    10 listopada 2020 10:26

    Jesteś chory nienawiści 

    Jesteś chory nienawiści 

    Taka prawda

    Faktycznie trudno to leczyć 

 4. Nowianin

  9 listopada 2020 21:27

  I co kogo Nowe obchodzi…

  I co kogo Nowe obchodzi… Mnie! Mało brakowało a by były starcia. Kobiety mają moc! A policja tylko przywileje i uprawnienia. ⚡

  • Gość

   9 listopada 2020 21:39

   STOP dyktatury KOBIET. 

   STOP dyktatury KOBIET. 

   KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!!

 5. Gość

  9 listopada 2020 21:37

  STOP dyktatury KOBIET.

  STOP dyktatury KOBIET.

  KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA. 

  • Szwagier Anonima

   9 listopada 2020 22:39

   Debil jak widać  w formie 

   Debil jak widać  w formie 

  • Szwagier Anonima

   9 listopada 2020 22:40

   Debil jak widać  w formie 

   Debil jak widać  w formie 

 6. ***** ***

  9 listopada 2020 21:40

                             **

                             ***** ***

  • Byk

   9 listopada 2020 21:50

   Graźyna to ty pisać  w

   Graźyna to ty pisać  w podstawowej się nieuczyłaś czy to twoja mama ???

 7. Noe

  9 listopada 2020 21:42

  Z opisu wszystko ok , spisali

  Z opisu wszystko ok , spisali i dobrze w razie łamania prawa 

 8. No i dobrze

  9 listopada 2020 22:03

  Biedni ci Policjanci, nie

  Biedni ci Policjanci, nie dość że ciężkie czasy z wirusem to jeszcze muszą ludzi pilnować, jakby każdy z was miał po 5 lat, dobrze że posypały się mandaty co Wy chcecie udowodnić? Policjanci mają żony i dzieci i do tego muszą jeździć na 'protesty’ które są zagrożeniem zdrowia, ale co niektórzy tego nie zrozumieją będą głośno rźeć żeby wszyscy słyszeli tą ludzką głupotę i nienawiść, zdrowia życzę a Policji cierpliwości 

  • Ania

   9 listopada 2020 23:34

   W jaki sposób koronawirus

   W jaki sposób koronawirus zagraża człowiekowi w zamkniętym samochodzie? 

  • HEJ

   9 listopada 2020 23:50

   co to znaczy „rźieć”???

   co to znaczy „rźieć”???

 9. MAG

  9 listopada 2020 22:08

  To teraz za chwilę będą

  To teraz za chwilę będą aresztowania głównych osób bo kaczor się boi , pewnie za byle powody poto oni spisują  

  • Gość

   9 listopada 2020 22:18

   STOP dyktatury KOBIET. 

   STOP dyktatury KOBIET. 

   KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!

 10. Obywatel

  9 listopada 2020 22:12

  I dobrze że was spisywali.

  I dobrze że was spisywali. Trzeba było burdy wcześniej nie robić i nie drzeć ryja  ” białe kaski robią laski ” 

  Zamiast normalnie odbyć służby to musieli was pilnować bo Julki i Oskarki przyszły drzeć jape i przy okazji coś zdewastowac. Sami sobie jesteście winni. Potem płacz że cmentarz zamknięty bo przyrost zakażeń. W Rosji czy Korei to już by dawno było po protestach. 

  A spisywali was żeby potem jak coś się stanie nie szukać po nagraniach i się zastanawiać kto tam w tej masce i kapturze był. 

  Brawo Policja, robić porządek 

  • Kri

   9 listopada 2020 23:22

   Ty to taki  głupi  od

   Ty to taki  głupi  od urodzenia  czy  Ci za to płacą  a może  ojciec  w ormo służył wtedy rozumiem 

  • Odpowiedź,

   10 listopada 2020 07:53

   Obywatel ty to chyba żeś

   Obywatel ty to chyba żeś zapomniał skąd się wzięła wolność słowa. Za komuny byś nawet nie miał coś Tak głupiego napisać. Też uważasz że w tamtym czasie też darli mordy na daremno. Ależ jesteś ograniczony ty wiesz kim ty jesteś bardziej lewicowy  czy prawica. Określ się człowieku.

  • Nowianka

   10 listopada 2020 09:16

   Kiedy niby padło zdanie:

   Kiedy niby padło zdanie: białe kaski robią laski?

 11. Obywatel

  9 listopada 2020 22:18

  Brawo Policja. 

  Brawo Policja. 

  Zostali powołani do służby po to by pilnować porządku. Prawo jest jedno i obowiązuje wszystkich.

  • Jan5

   9 listopada 2020 23:24

   500plus  wyprało  mózg 

   500plus  wyprało  mózg 

  • Jan5

   9 listopada 2020 23:25

   500plus  wyprało  mózg

   500plus  wyprało  mózg oczywiście  tobie 

  • Monika99

   10 listopada 2020 07:21

   widac ze fanatyk pis ku..wa

   widac ze fanatyk pis ku..wa jak taki za policja to im jeszcze w dupe wejdz poj…bie pierd..lony i nie oceniaj wszystkich jednakowo . Jesli tb to odpowiada to spoko ale nie karz k..rwa innym jak maja zyc i co robic w tym kraju bo bogiem to ty nie jestes w twoim przypadku aborcja powinna byc dozwolona 

 12. Maniek

  9 listopada 2020 22:55

  Czekam z niecierpliwością jak

  Czekam z niecierpliwością jak zachowa się policja 11 listopada, oczywiście nie w Świeciu czy Nowem. Wątpię w takie bohaterstwo.

 13. polo

  9 listopada 2020 22:59

  i bardzo dobrze   mandaty

  i bardzo dobrze   mandaty byly za niskie stop dyktaturze kobiet oszolomow

  • OldestWoman

   9 listopada 2020 23:42

   Za to dyktatura męskich

   Za to dyktatura męskich oszołomów ma się dobrze.

  • Zyga

   10 listopada 2020 00:01

   Pozdrowienia dla partnera.

   Pozdrowienia dla partnera.

 14. Jan5

  9 listopada 2020 23:13

  Czy  wy ludzie  nie widzicie 

  Czy  wy ludzie  nie widzicie  że Balbina  czyli  kaczor jest osrany nadszedł  jego  koniec paru ormowcow jeszcze próbuje  go ratować ale to jego łabędzi  śpiew a ty kochany pisiorku tzn Obatelu o jakim prawie  mówisz chyba o bezprawiu  Pana zero w normalnym  kraju Szumowskie  Sasiny i i temu podobne indywidua  dawno gniły  by w więzieniu ale oni nasi czyli  twoje ich nie ruszamy lepiej ukarać zwykłych obywateli ,brawo Dziewczyny  z Nowego  nie dajcie się  zastraszyć każdą  dyktaturę  idzie pokonać a zkobietami się  nie zadziera ale co o tym może  wiedzieć facet  z kotem

  • KOBIETA Z NOWEGO

   9 listopada 2020 23:53

   DOBRZE POWIEDZIANE!!! OJ NIE

   DOBRZE POWIEDZIANE!!! OJ NIE DAMY SIĘ!!

   • Jan5

    10 listopada 2020 00:03

    I za to WAS KOCHAM

    I za to WAS KOCHAM

    • Gość

     10 listopada 2020 00:20

     STOP dyktatury  KOBIET. 

     STOP dyktatury  KOBIET. 

     KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!!

     • Zyga

      10 listopada 2020 00:24

      Spierda…laj pisi psie

      Spierda…laj pisi psie

  • Gość

   10 listopada 2020 00:24

   STOP dyktatury KOBIET. 

   STOP dyktatury KOBIET. 

   KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!!

   • Zyga

    10 listopada 2020 00:39

    Coś  takiego jak  Ty powinno

    Coś  takiego jak  Ty powinno być  karalne nie  masz nic do powiedzenia  a prąd  marnujesz  na ladowanie telefonu no ale cóż  jaki  guru  taki wyznawca

   • Maniek

    10 listopada 2020 11:51

    Twoja matka pewnie walnęłaby

    Twoja matka pewnie walnęłaby cię w pysk, za takie teksty. 

 15. Anonim

  9 listopada 2020 23:41

  No i brawa dla Policji,

  No i brawa dla Policji, szybkie leczenie i po temacie. Większość z tych protestujących nawet nie ma świadomości po co tam są i o co postulują, kilku bardziej kumatych podburzyło tłum i poszli jak stado owiec za jednym baranem

  • Szwagier Anonima

   9 listopada 2020 23:55

   Zgadzam  się  z Tobą poszły 

   Zgadzam  się  z Tobą poszły  barany  za .kaczorkiem bez świadomości a teraz boją  się  utraty władzy  i stanowisk  bo ludzie zaczęli  myśleć boli CO?

  • ist

   10 listopada 2020 00:10

   Piękny czas dla kobiet by

   Piękny czas dla kobiet by zobaczyć prawdziwą twarz chłoptasiów w ich otoczeniu.. jakie mają poglądy i jacy ciemni są, niedouczeni i ślepi. Panie Anonimie?

 16. Kri

  9 listopada 2020 23:46

  No to teraz dzielni 

  No to teraz dzielni  policjanci  do Warszawy  11tego przejazd ONR  i innych patriotów można wystawiać  mandaciki ,co odwagi brak jasne karki idą  my do nory  co innego  Panie tym to można  doj…ac

 17. Fuks

  10 listopada 2020 04:12

  Ich macice ich kur w ice, 

  Ich macice ich kur w ice,  jesli many byc panstwem o standatdach zachodu nie moze byc wschodnich sztuczek zastraszenia społeczeństwa. Policja osmiesza się takimi akcjami , jest protest jest niską szkodliwość czynu spolecznego. 20 zł za klakson to jest żenada.

 18. Zett

  10 listopada 2020 08:32

  Bo ludzie co pracują w tym

  Bo ludzie co pracują w tym zawodzie myślą że są lepsi. Szeryfowanie to norma a to zwykle krawężniki… Niczym się to nie różni od magazyniera

  • Maniek

   10 listopada 2020 11:56

   To akurat przesada. Te niskie

   To akurat przesada. Te niskie mandaty to raczej na opier….. dla szefostwa. Niestety. 

 19. Hanssolo

  10 listopada 2020 09:20

  Powinni tłuc pałami po tych

  Powinni tłuc pałami po tych pustych łbach, epidemia szaleje, a tam sobie cyrk urządzają, myślą że jak protestują to są ponad prawem. 

  • Agnieszka

   10 listopada 2020 10:34

   Nikt nie jest ponad prawem.

   Nikt nie jest ponad prawem. Zapamiętaj to sobie. A druga sprawa, że pandemia szaleje a wychodzi niedorzeczny projekt ustawy. Tym zajmują się rządzący. A powinni zajmować się chorymi, powinni zajmować się tymi co stracili pracę lub za chwilę stracą. Powinni zajmować się dziećmi, które nie mają gdzie się podziać i muszą siedzieć w patologicznych domach bo pozamykali szkoły. Gdzie jest ta pomoc. Liczyli, że wyrok trybunału przejdzie bez echa, bo pandemia… I się przeliczyli. Brawo dla kobiet walczących o wolność do decydowania o sobie. Walczą nie tylko o prawa dla siebie ale i dla mężczyzn. O prawa dla swoich dzieci. Kto tego nie rozumie, to niech przynajmniej nie przeszkadza. 

   • Anonim

    10 listopada 2020 16:50

    ustawy?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ustawy?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chyba coś tu miał do powiedzenia Trybunał

    • jakoś

     10 listopada 2020 17:36

     PSEUDOTRUBUNAŁ!!! NIEDOUKU.

     PSEUDOTRUBUNAŁ!!! NIEDOUKU.

   • Gość

    11 listopada 2020 08:16

    STOP DYKTATURY  KOBIET 

    STOP DYKTATURY  KOBIET 

    KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!

  • OldestWoman

   10 listopada 2020 15:02

   Posłuchaj pełny łbie –

   Posłuchaj pełny łbie – epidemia nie łapie na protestach bo wszyscy są na świeżym powietrzu i wszyscy w maskach, widziałeś prawda? Najbardziej zarażają się ludzie w pracy a potem przenoszą wirusa do rodzin, do mieszkań, do zamkniętych przestrzeni. To takie proste, że tylko łeb pełen g…a nie jest w stanie zrozumieć. Nie wszystko, co mówią w tvpis jest prawdą.

 20. Gosc

  10 listopada 2020 09:44

  A wszystko to przez

  A wszystko to przez rządzących. W gdyby nie ich pani od Trybunalu było inaczej zapewne. A kaczor tylko podburza świadomością głupich ludzi że mają chronić państwa. Wszystko to on takie cyrki w kraju zaczął. Swojego kota niech wydepiluje i podaruje swojej akcji piątka. 

  • Anonim

   11 listopada 2020 22:05

   X
   X
   X

   X

   X

   X

 21. Nowik

  10 listopada 2020 09:58

  Kotlet z Wisionka napewno po

  Kotlet z Wisionka napewno po policję dzwonili Pisory wy jedne nie Ładnie tak 

  • Julka

   10 listopada 2020 10:53

   To nie pisiory tylko

   To nie pisiory tylko narodowcy

  • Anonim

   11 listopada 2020 22:01

   x
   x
   x
   x
   x
   x
   x
   x
   x
   x
   x
   x
   x
   x
   x

   x

   x

   x

   x

   x

   x

   x

   x

   x

   x

   x

   x

   x

   x

   x

 22. Hak

  10 listopada 2020 10:50

  Bardzo mylący tytuł. Nikt

  Bardzo mylący tytuł. Nikt nikogo nie rzucił na ziemię, nie zakuł w kajdanki… Więc gdzie to traktowanie jak przestępców? Jeśli ktoś popełnił, wykroczenie, to dostaje propozycję mandatu karnego. Zawsze można się nie zgodzić z policjantem i sprawę oddać do sądu. W tym przypadku widać, że winowajcy uznali swoją winę. Nie rozumiem oburzenia! Uczestnicy protestu myśleli, że policja będzie z nimi protestować? Czytając komentarze, niektóre panie niczym przedszkolaki były podjadanie, że siedzą w radiowozie. Brawo Policja! Bo ostatnio nie reagowała na wenia dotyczącego zaśmiecania i wykrzykiwania wulgaryzmów

  • Maniek

   10 listopada 2020 12:00

   Powtórzę jeszcze raz,

   Powtórzę jeszcze raz, zobaczymy jak będziesz bił brawo policji 11 listopada, za zablokowanie Warszawy i ich bohaterstwo przy wystawianiu mandatów. 

  • Popieram

   10 listopada 2020 13:26

   Dokładnie, nikt nic za darmo

   Dokładnie, nikt nic za darmo nie dostał, było wykroczenie to i była kara w myśl tego samego kodeksu wykroczeń i prawa o ruchu drogowym które obowiązywały przed protestami. Dziwne, że wcześniej nie robiono sensacji z ukarania za nadużywanie sygnału dźwiękowego i innych wykoroczen, i nikt nigdy wcześniej nie zgalszał z owej grupy protestujących, że policja karajac za to traktuje ukaranych jak przestępców i jest to be. Teraz obojętnie co nie zrobi policja to będzie be a prawda jest taka że te protestujące zachowują się jak małpy wypuszczone z klatek, kopiuj wklej USA tylko inna grupa zainteresowanych. Wystarczyło byle pretekst żeby wyjść i drżeć papę na poziomie naprawdę bardzo zaawansowanym, brawa dla tych wszystkich które świecą poziomem i przykładem m.in swoim dzieciom. Można wyrażać niezadowolenie i wszytko z tym związane ale na jakimś poziomie. Gdyby właśnie poziom przekazu byłby na poziomie cywilizowanych ludzi to nie było by zajęcia dla Policji i całego później hejtu dla nich.

   • OldestWoman

    10 listopada 2020 15:15

    Pis na czele z kaczkodanem

    Pis na czele z kaczkodanem już nie raz pokazał, jak traktuje protesty na poziomie. Ma je w dudzie, po prostu. Więc teraz muszą przeżywać szok kulturowy i właściwie to na nich też nie działa. Zamknęli się stare, śmierdzące, tchórzliwe portki i skryli za kordonem policji, i przeczekują aż się kobiety znudzą. Dobrze im babki mówią: wypier..lać! Krótko i węzłowato. I nawet to nie dociera do tych wszy. A policja na czyich jest usługach? Starego dziada żoliborskiego, czy społeczeństwa? Kto tych szeryfów finansuje, kaczor, czy te kobiety?

    • Joł

     10 listopada 2020 16:31

     Rozmawiamy o sytuacji w Nowem

     Rozmawiamy o sytuacji w Nowem! Przez taką powyższą nienawiść dzieją się międzyludzkie spory. Chłopie wyluzuj i zrób dla kogoś coś dobrego. 

   • polaku

    10 listopada 2020 17:41

    naucz się może po polsku

    naucz się może po polsku wyrażać.. poziom przekazu na poziomie miłościwie panującego dziada „MORDY” „SORTY” „HOŁOTA”… nie, On może jak najbardziej..

  • kobieta z Nowego

   10 listopada 2020 17:33

   Łukasz to TY?

   Łukasz to TY?

 23. ***** ***

  10 listopada 2020 18:05

  PISIORY się produkują na tym

  PISIORY się produkują na tym forum jak KRÓLIKI!!!

  • Haha

   10 listopada 2020 19:49

   Bardziej widać rozwydrzenie i

   Bardziej widać rozwydrzenie i kwik. Protestujący nie mają argumentów, dlatego obrażają PiS. 

   • ***** ***

    10 listopada 2020 21:16

    Wyprali ci mózg całkowicie

    Wyprali ci mózg całkowicie.Człowieku przejżyj na oczy.Jak się ockniesz będzie zapóżno 3 2 1 zero.

    • Anonim

     10 listopada 2020 21:53

     za duzo tefałenu???

     za duzo tefałenu???

    • Anonim

     10 listopada 2020 21:53

     za duzo tefałenu???

     za duzo tefałenu???

 24. Ania

  10 listopada 2020 21:43

  Bardzo dobrze, nie jestem za

  Bardzo dobrze, nie jestem za pisem ale w końcu się za Was wzieli. Was nie obowiązują obostrzenia, kary za wulgaryzmy na ulicacach, torowanie ruchu?? Brawo dla policji.

  • Natalia

   10 listopada 2020 22:44

   Napiszę tylko tyle bo do

   Napiszę tylko tyle bo do takiej głupoty to sie nawet produkować nie chce:  XDDDDDD.

   Co koronki się boisz? XDDD

   • Anonim

    11 listopada 2020 00:51

    Nie boję się ale szanuje

    Nie boję się ale szanuje starszych i schorowanych którzy się boją nie kumasz czaczy, nie masz osoby pod respiratorem w rodzinie to zamknij facjate bo gówno wiesz o koronce. a jesli chodzi o mandaty to bardzo sie cieszę że zostały dopier..lone. Prawo to prawo, bez względu na rzadzacych, , zasad się nie łamie nawet jak jesteś zdesperowaną antyaborcjonistką hahaha

 25. Gość

  11 listopada 2020 08:12

  STOP AGRESJI KOBIET. 

  STOP AGRESJI KOBIET. 

  KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA!!!

  • Stefan

   11 listopada 2020 17:19

   To ty cipo jeszcze dychasz

   To ty cipo jeszcze dychasz szok

  • Kristina

   11 listopada 2020 17:38

   No to teraz pisowska małpo 

   No to teraz pisowska małpo  na marsz na warszawkę  zastąp  drogę  „patryjotom” krzycz konstytucja konstytucja i spróbuj  ich rozgości  tylko spisz testament 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama