Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policja kontroluje kąpieliska w powiecie. Głównie te dzikie

Funkcjonariusze prowadzą kontrolę kąpielisk na terenie całego powiatu. Przypominają wypoczywającym tam osobom o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Udostępnij
Policjanci mają na oku miejsca nad jeziorami i rzekami w powiecie / Fot. KPP w Świeciu

Policjanci odwiedzają przede wszystkim dzikie kąpieliska, czyli takie, które nie są w żaden sposób zabezpieczone i oznakowane.

Mają one często zróżnicowane, głębokie i niepewne dno. Niejednokrotnie strome uskoki, gdzie głębokość, nawet przy brzegu, może wynosić kilka metrów, stanowią realne zagrożenie dla amatorów kąpieli wodnych.

- Celem patroli jest m.in. działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa przebywających tam osób – wyjaśnia Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Mundurowi odwiedzają również strzeżone plaże, aby kontrolować czy użytkownicy stosują się do regulaminów i przestrzegają ogólnych zasad bezpieczeństwa.

Działania skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

- Mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z dzikich kąpielisk – mówi Joanna Tarkowska.

Fot. KPP w Świeciu

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Plażowicz

  29 lipca 2023 19:59

  Dobrze.Bardzo dobrze,może trafia też nad Stelchno gdzie można robić co się chce .Płynąć gdzie oczy poniosą – proszę bardzo, skakać z pomostu-oczywiscie,kto by się przejmował ,że tyle wody ubyło,ognisko do białego rana 100 metrów od lasu – czemu nie ,nocne kąpiele nastolatków nie chce myśleć pod wpływem czego -tez można ,do tego głośna muza ,która słychać po drugiej stronie jeziora .Utopiło się dziecko,ale opinia publiczna już osądziła , my jesteśmy grzeczni -czy na pewno?

 2. Pytanie

  29 lipca 2023 23:44

  Pierdu, pierdu… Dlaczego tym razem pani rzecznik nie podała ilości mandatów? Bo ich nie było! Tekst i zdjęcia tylko pod publiczkę, aby udawać, że coś się robi.

 3. Fotoamator

  30 lipca 2023 10:58

  Ładne kolory na zdjęciach, a na trzecim zdjęciu jaki blask bije od Panów

 4. Riusz

  1 sierpnia 2023 17:55

  Nie wiem czy to policji zadanie. Gdzie urzędy, Straż miejska, wydział ochrony środowiska, wydziały infrastruktury

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama