Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policjanci uratowali mężczyznę, którego zaatakował rój os  

W tym przypadku naprawdę liczyła się każda minuta. Mężczyzna, którego użądliło kilkanaście os, był uczulony na ich jad. Gdyby nie pomoc policjantów, mógłby nie dotrzeć na czas do lekarza.

Udostępnij
Asp. szt. Kazimierz Kowalski i mł. asp. Krzysztof Kamiński / Fot. KPP w Świeciu

W miniony piątek weekend w Wielkim Komorsku (gm. Warlubie), nowscy policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierował renault. Zwrócili uwagę na kierowcę, ponieważ jechał autem z niewielką prędkością, niepewnie wykonywał manewry na drodze, a na widok policyjnego radiowozu zatrzymał się. Postanowili sprawdzić, co się stało.

- Wtedy dowiedzieli się, że powodem takiej podejrzanej jazdy był pogarszający się stan zdrowia 48-letniego kierowcy - relacjonuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy świeckiej policji.

Okazało się, że podczas pracy na świeżym powietrzu mężczyzna przypadkowo naruszył gniazdo os, po czym został dotkliwie pokąsany. Posiadał liczne ślady użądleń na szyi, a jego kończyny były już opuchnięte. Oświadczył również, że jest uczulony na jad tych owadów.

Wymagał udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej.

- Liczyła się każda minuta, dlatego funkcjonariusze zabezpieczyli samochód mężczyzny i  szybko przewieźli go radiowozem do najbliższego ośrodka zdrowia - tłumaczy kom. Joanna Tarkowska.

Dzięki błyskawicznej akcji policjantów, mieszkaniec powiatu tczewskiego, bezpiecznie dotarł do placówki medycznej, gdzie został przekazany pod opiekę specjalistów i udzielono mu niezbędnej pomocy.

Policjanci powiadomili również o niebezpieczeństwie funkcjonariuszy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy usunęli zagrożenie.

- Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych działań przez a policjantów z komisariatu w Nowem sp. szt. Kazimierza Kowalskiego i mł. asp. Krzysztofa Kamińskiego przyczyniły się do uratowania życia mężczyzny - podkreśla rzecznik prasowy policji.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Zulu

  28 czerwca 2023 15:52

  No no nie wiedziałem i w tej fabryce kurzu pracują pszczelarze.

 2. Cccp

  28 czerwca 2023 17:11

  A czy to bracia blizniaki na tej fotce?

 3. Kowal

  28 czerwca 2023 22:04

  Prawdziwy policjant musi podnieść na klatę 10x swoją wagę.

 4. Lucy

  28 czerwca 2023 23:34

  Wyrazy uznania dla Panów Policjantów!!!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama