Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Osiu uratowali życie 65-letniemu mężczyźnie, który zamierzał popełnić samobójstwo. Policjanci znaleźli go w lesie.

Udostępnij
Dzielnicowi mł. asp. Marcin Bronisz i sierż. Mariusz Szamocki z posterunku w Osiu / Fot. KPP w Świeciu

Początkiem walki o życie mężczyzny był telefon, który odebrał dyżurny komendy policji w Świeciu.

Mężczyzna zadzwonił, prawdopodobnie szukając ratunku. Oświadczył, że nie radzi sobie z problemami i ma zamiar popełnić samobójstwo.

- Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mu groziło, oficer dyżurny ustalił, że rozmówca to prawdopodobnie mieszkaniec gminy Drzycim. Na miejsce pilnie wysłał patrol - relacjonuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Policjanci nie zastali mężczyzny w domu, ale już po kilku minutach, kiedy zaczęli przeszukiwać pobliski las, odnaleźli 65-latka.

- Podbiegli do niego i w momencie, kiedy zsunął się na kolana, złapali go, a następnie zwolnili uciskającą szyję pętlę sznura, przymocowanego do drewnianego słupa - mówi Joanna Tarkowska.

Gdy sytuacja została opanowana, okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Dzielnicowy mł. asp. Marcin Bronisz wspólnie z sierż. Mariuszem Szamockim z Posterunku Policji w Osiu przeprowadzili mężczyznę w bezpieczne miejsce, a następnie przekazali pod opiekę załodze karetki pogotowia.

- Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić - podkreśla kom. Joanna Tarkowska. - Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu.

Gdzie szukać pomocy?

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod nr tel. 116 123.

Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Bezpłatnie i anonimowo.

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111 -  bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108 -  bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54 - telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama