Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policjanci urządzili „łapankę” przy przejściu dla pieszych [zdjęcia]

W pierwszy dzień kalendarzowej policjanci obserwowali zachowania kierowców przy przejściach dla pieszych.

Udostępnij
11a

W środę na ul. Sienkiewicza w Świeciu, policjanci i strażnicy miejscy, wspólnie z pedagogiem oraz uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 po raz kolejny przeprowadzili akcję „Bezpieczne przejście”.

Podczas akcji policjanci promowali kierujących przestrzegających przepisy ruchu drogowego, a przy tym wykazujących się kulturą jazdy i umożliwiając pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni.

REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów. Ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestniczących w ruchu drogowym.

- Co niektórym kierowcom po zatrzymaniu przez policjanta zatrzęsły się ręce, kierowcy nie kryli zdziwienia, a na niektórych twarzach można było zauważyć nawet przerażenie. Po chwili jednak pojawiał się uśmiech, gdy policjanci i strażnicy miejscy wręczali dyplomy oraz drobne upominki przypominające o bezpieczeństwie na drodze i dziękując za wzorową postawę. Grupa młodzieży z okazji pierwszego dnia wiosny wręczała wyróżnionym tulipany - informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

W ten sposób podziękowano kierowcom wykazującym się kulturą jazdy i umożliwiającym pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

REKLAMAOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieProf-Bud

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama