Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci urządzili trzeźwy poranek. Ponad trzystu kierowców dmuchało w alkomaty

W poniedziałek policja prowadziła w Sulnówku (gmina Świecie) akcję "Trzeźwy poranek".

Udostępnij
policja-kontrola-pijani-kierowcy-alkomat-kpp-swiecie

REKLAMA

- Od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrolę stanu trzeźwości – informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

W trakcie poniedziałkowej akcji policjanci skontrolowali 304 kierowców. Aż 303 było trzeźwych, co jest dość rzadko spotykanym wynikiem. Tylko u jednego, 24-letniego mieszkańca Świecia, wykryto 0,32 promila alkoholu w organizmie.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Zatrzymano mu również prawo jazdy.

- Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami po tym, jak wcześniej piły alkohol – podsumowuje Joanna Tarkowska.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (24)

  1. Patka

    14 grudnia 2021 11:39

    Gdzie były te kontrole???

    Gdzie były te kontrole???

    • Spostrzegawczy

      14 grudnia 2021 11:44

      Na drogach 😀

      Na drogach 😀

      • www

        14 grudnia 2021 12:16

        Koleżanka prosiła o konkrety,

        Koleżanka prosiła o konkrety, więc warto doprecyzować – na drogach w powiecie świeckim.

    • Janusz drogowiec

      14 grudnia 2021 12:13

      Lepiej uważaj. Teraz z rana

      Lepiej uważaj. Teraz z rana bądź trzeźwiutka, bo kontrole tu i ówdzie mają być przeprowadzane częściej.

    • Anonim88

      14 grudnia 2021 14:11

      przy wysypisku w Sulnówku

      przy wysypisku w Sulnówku było w poniedziałek, innych miejsc nie znam

  2. robol

    14 grudnia 2021 12:17

    a pismaki nie maja o czym

    a pismaki nie maja o czym pisać to piszą o kontrolach kierowców wiadomość dnia ,sensacja gratuluję tematów

    • pracownik

      14 grudnia 2021 12:52

      … a robole, swoje. To

      … a robole, swoje. To dopiero sensacja. 

  3. Max

    14 grudnia 2021 12:18

    Dużo podróżuje po powiecie

    Dużo podróżuje po powiecie,ale kontrolę miałem raz, po Andrzejkach, koło wysypiska w Sulnowku….

    • Szymon

      14 grudnia 2021 21:03

      Czyli jednak mało podróżujesz

      Czyli jednak mało podróżujesz

      • Max

        14 grudnia 2021 23:22

        Być może.  Tak czy inaczej,

        Być może.  Tak czy inaczej, to na przestrzeni ostatnich 5 lat była to moja jedyna kontrola.

  4. Wolf

    14 grudnia 2021 12:21

    Mam pytanie w dobie pandemi

    Mam pytanie w dobie pandemi po dmuchaniu w urządzenie kontrolne Policja nie musi sprzętu dezyfenkować?

    • Do Wolf

      14 grudnia 2021 13:30

      Oni nic nigdy nie muszą , 300

      Oni nic nigdy nie muszą , 300 kontroli to 300 przetarć szmatką teoretycznie 300 jałowych szmatek plus płyn do dezynfekcji myśle że to jest dobry temat dla sanepidu

      • Mały

        14 grudnia 2021 13:33

        No i już wiadomo jak można

        No i już wiadomo jak można sie zarazić covidem

  5. Gad

    14 grudnia 2021 12:43

    Pamiętaj aby kontrolował cię

    Pamiętaj aby kontrolował cię trzeźwy policjant. Najpierw trzeźwość sprawdź u policjanta dopiero potem dmuchaj ty. Masz prawo wiedzieć czy kontrolujący jest trzeźwy.

  6. Buda i micha

    14 grudnia 2021 13:03

    Lepiej by się za ćpunów i

    Lepiej by się za ćpunów i dilerów zabrali, ale to już zbyt trudne.Lepiej łapanki robić żeby ludzie gadali, że coś robią.

    • Marek 63

      15 grudnia 2021 06:37

      Coś mi się wydaje, że nie

      Coś mi się wydaje, że nie jest to główne zadanie policji drogowej. 

  7. TRUTEŃ

    14 grudnia 2021 13:42

    Wynik kontroli jest

    Wynik kontroli jest powalający, czyżby kierowcy w powiecie oprócz troski o auta zadbali też o olej w głowie. Magiczna cyfra 303 kojarzy się ze sławetnym dywizjonem biorącym udział w bitwie o Anglię, a dziś przenosi się to na rozsądek i rozwagę.

  8. Hmas

    14 grudnia 2021 14:08

    Brawo!!!!  W czasie pandemii,

    Brawo!!!!  W czasie pandemii, policja bez maseczek i dmuchanie w nie dezynfekowany miernik ( wiem bo miałem „przyjemność” dmuchnąć) Niech no się któryś do mnie dopie…li że nie nosze

  9. Karabaian

    14 grudnia 2021 14:53

    W jakich godzinach? Bo na

    W jakich godzinach? Bo na pewno nie dla zmotoryzowanych jadących do pracy. 

  10. Gwiazdor

    14 grudnia 2021 16:32

    A jaka piękna choinka w tle..

    A jaka piękna choinka w tle…

  11. Oby

    14 grudnia 2021 17:48

    Więcej takich akcji

    Więcej takich akcji

  12. Świeciak

    14 grudnia 2021 18:12

    osobiście nie mam nic

    osobiście nie mam nic przeciwko takim kontrolą natomiast pytanie jest słuszne czy rzeczywiście w dobie koronawirusa takie badania są zgodne z prawem? tu chodzi tylko i wyłącznie o sytuacje dmuchania w urzadzenie w które dmuchało przed chwilką 300 osób czy aby napewno nie ma ryzyka zarażenia się

  13. Pork i wilczek

    14 grudnia 2021 21:50

    Raczej możemy się  zarazić

    Raczej możemy się  zarazić covid przy takiej akcji…drogą kropelkową ma się rozumieć 303 osoby przecież tam dmuchały,nie wierzę że wszyscy byli zdrowi????

    • alkomat

      15 grudnia 2021 01:22

      Tak, każdy kontrolowany przed

      Tak, każdy kontrolowany przed dmuhchaniem został skierowany na corona test do szpitala,