Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policjant szkolił strażaków z powiatu świeckiego. Czego ich uczył?

Głównymi tematami spotkania były zabezpieczanie miejsc zdarzeń drogowych pod kątem regulacji ruchem oraz przepisy dotyczące przemieszczania się pojazdami uprzywilejowanymi.

Udostępnij
szkolenie-1

Było to już kolejne już szkolenia dla strażaków z powiatu świeckiego przygotowane przez wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Zaczęło się od teorii dotyczącej przepisów regulujących zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego oraz  przemieszczania się pojazdami uprzywilejowanymi.

Prowadzący zajęcia mł. asp. Marcin Wróblewski omówił również zasady regulacji ruchem drogowym na miejscu zdarzenia oraz przedstawił praktyczne szkolenie z zakresu wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu drogowego lub innym osobom znajdującym się na drodze.

Na zakończenie policjant przedstawił kilka filmów instruktażowych i omówił zasady postępowania służb będących na miejscu wypadku drogowego.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Swieciak

  4 lipca 2022 19:28

  Brać się za tych z nadwagą to

  Brać się za tych z nadwagą to wstyd mundur nosić i bęben mieć. Dyscyplinarki powinny być.

  • Jo

   4 lipca 2022 20:24

   Dokladnie

   Dokladnie

  • Mięsień piwny

   4 lipca 2022 20:49

   Najpierw masa, potem rzeźba ;

   Najpierw masa, potem rzeźba 😉

   • Dzbany

    4 lipca 2022 21:19

    To OSP, a nie zawodowa. Gdyby

    To OSP, a nie zawodowa. Gdyby w OSP mogliby być tylko triathlonisci, maratończycy i kulturysci, nie byłoby strażaków xd

    • Haha

     5 lipca 2022 09:50

     A to w zawodowej sami

     A to w zawodowej sami kulturyści?? No ciekawe

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama