Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ponad 200 osób jedzie promować nasz region na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku [zdjęcia]

Już po raz szósty reprezentacja powiatu świeckiego będzie gościć na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Wspólnie z powiatami tczewskim i starogardzkim będą promować Kociewie i zachęcać do odwiedzenia tego pięknego regionu.

Udostępnij
kociewie-1

W tym roku reprezentacja powiatu świeckiego będzie bardzo liczna. Udział w Korowodzie Kociewskim zadeklarowało ponad 200 osób z gmin Świecie, Nowe, Warlubie, Jeżewo i Dragacz.

Swoich przedstawicieli będą miały też liczne organizacje i instytucje m.in. Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, Lokalna Grupa Działania Gminy Powiatu Świeckiego, stowarzyszenie Topolanki, Folklorystyczny Zespół Dziecięcy Świeckie Gzuby oraz wolontariusze Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie.

Podczas "Unikatów z Kociewia", które rozpoczną się o godz. 15.00 na Targu Rybnym, na scenie zaprezentują się Przemysław Drewkowski, gitarzysta, muzyk sesyjny, aranżer i animator kultury w OKSiR oraz zespół taneczny ze Świecia.

Reklama
Reklama

Natomiast o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się finisaż, czyli zamknięcie wystawy "Kociewie ART", na której powiat świecki reprezentuje Agnieszka Jarosz, pochodząca ze Świecia artystka, absolwentka wzornictwa oraz grafiki artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Część delegacji z powiatu świeckiego wyruszyła do Gdańska w piątek rano sprzed budynku starostwa.

Zobacz zdjęcia poniżej.

Reklama
Reklama

 

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jestem z poza Świecia –

Jestem z poza Świecia – pochodzę z innego regionu. Mam takie przemyślenie dla osób promujących ten piękny powiat. Chodzi mi o używanie nazewnictwa : powiat świecki. Jakoś dziwnie się to kojarzy dla osób spoza tego regionu. Mam na myśli to że świecki kojarzy się z czymś o harakterze państwowym nie związanym z religią. Nic nie mam do religii ani świeckiego obyczaju ale może warto by zmienić i nazwać to jakoś inaczej. Tyle w temacie – pozdrawiam wszystkich mieszkańców powiatu świeckiego.

A nie łatwiej nazwać Powiat

A nie łatwiej nazwać Powiat Świecie, tak jak się wpisuje w urzędowych formularzach.

Dziwią mnie idiotyczne wpisy na tematy religijne. Jak chcecie chłopcy to wierzcie w lorda Wadera, Burek i inne stwory, ale od panującej religi wara.

Znowu banda oszołomów z

Znowu banda oszołomów z gimbazy dorwałala się komentowania.

Nazwy powiatu nie można tak

Nazwy powiatu nie można tak sobie zmienić, bo komuś się jakoś kojarzy. Nazwy powiatu nikt nie wymyślał ani nie wybierał. Wynika ona z gramatyki języka polskiego, a konkretnie z zasady tworzenia i pisowni przymiotników od nazwy miejscowych.

Powiat świecki nie państwowy

Powiat świecki nie państwowy ani religijny ale kociewski 🙂

Na hooya tam dwieście chłopa

Na hooya tam dwieście chłopa pojechało promować nowoczesne ronda , trasy i ulice w naszym powiecie .

Moim marzeniem jest żeby

Moim marzeniem jest żeby dzieci chociaż pokąpały się w Decznie lub na basenie w Świeciu .Nie mam jak się dostać w te egzotyczne miejsca . I żebym dzieciom kupiła łopatki i wiaderka .A tam że Świecia 200 miliarderów jedzie do Gdańska .O Boże to piękne miejsce nad morzem . Widziałam w telewizji i jeszcze nigdy tam nie byłam bo jak .Może to się uda moim dzieciom jak dorosną .

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama