Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ponad 4600 interwencji straży miejskiej. Czego dotyczyły?

W ubiegłym roku strażnicy miejscy ze Świecia udzielili około 2000 pouczeń, wystawili 200 mandatów i skierowali jeden wniosek do sądu. Z jakimi interwencjami mieli najwięcej pracy?

Udostępnij
straz-miej-portal

W ubiegłorocznej księdze raportów odnotowano aż 4661 interwencji. Liczba ta uwzględnia zdarzenia zauważone zarówno przez strażników, jak i zgłoszone przez mieszkańców gminy Świecie.

- Najwięcej odnotowano różnego rodzaju zdarzeń z udziałem zwierząt - tłumaczy Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu. - Strażnicy zauważyli 747 takich sytuacji, natomiast mieszkańcy wskazali kolejnych 510, co łącznie daje aż 1257 interwencji.

Jednym z ważniejszych obszarów działań strażników są interwencje związane z zakłócaniem porządku publicznego i spokoju. Było ich sporo - 985 (w tym 355 zgłoszeń od mieszkańców).

Reklama
Reklama

Bardzo dużo odnotowano także zagrożeń w ruchu drogowym, najczęściej mających związek z nieprawidłowym parkowaniem. W sumie 753 interwencje (277 zgłoszeń od mieszkańców).

Czwarte miejsce na liście zajmują sprawy związane z ochroną środowiska i gospodarką odpadami - łącznie 361 interwencji (156 zgłoszeń od mieszkańców).

Strażnicy byli też wzywani do różnego rodzaju awarii technicznych, np. pojazdów, których odnotowano 158. 

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: Urząd Miejski w Świeciu, swiecie.eu

Udostępnij

Komentarze (18)

  1. ..

    1 marca 2023 10:51

    Większość pewnie łabedzi i

    Większość pewnie łabedzi i psów… ciekawe gdzie są rowery za tyle pieniędzy!!!! Bo jakoś nie widać was na nich

    • Loverower

      1 marca 2023 11:58

      Otóż właśnie to, gdzie są

      Otóż właśnie to, gdzie są rowery? Raz widziałem jak jeździli. 

  2. Meritum

    1 marca 2023 12:54

    To straż miejska jeszcze

    To straż miejska jeszcze istnieje? …nie widać ich.  Oddajcie rowery:)

  3. pawel

    1 marca 2023 13:17

    a wysranie.wysrawanie pieskow

    a wysranie.wysrawanie pieskow z ranca i wieczorem pod prywatne posesje domy dzialki ogrodki to zadanie dla strazy miejskiej?

    • Koziołek

      1 marca 2023 13:21

      Nasrane to mają właściciele

      Nasrane to mają właściciele psów. Bo co innego trzeba mieć w głowie, żeby nie sprzątać? Moja sąsiadka dostała mandat za to. I co powiedziała? „Zesrał się za stówę to niech to gmina sprząta”. 

  4. Franc

    1 marca 2023 14:23

    4600 interwencji z tego 4585

    4600 interwencji z tego 4585 za maseczki jak covid był a reszta pogoń za łabędziami na blankuszu…na bombach przypominam hehe.. to są wyniki!!

  5. Leo

    1 marca 2023 14:27

    Na górce do Zamku, na

    Na górce do Zamku, na Mickiewicza ludzie zrobili wychodek dla piesków, jedni sprzątają nie powiem ale są też tacy co mają to gdzieś, pańci potrafi tak trzy razy z kremowym kundlem nigdy się nie schyli żeby kupę sprzątać, powinna dostać mandat, bo to jest nagminne, potem jak chłopaki trawę koszą to leci jedno wielkie gó..no

  6. vintenso

    1 marca 2023 14:35

    A w ogóle te ulice prowadzące

    A w ogóle te ulice prowadzące do Dużego Rynku jak i Duży Rynek jest sprzątany/myty z tych psich kup? kupe da się sprzątnąć, ale jak ktoś wszedł i rozciągnął ten ślad kałowy to zostajcie tylko do zmycia. Właściciele psów nie powinni dostawać mandatów, a prace społeczne i sprzątanie odchodów na Dużym Rynku. Z Drugiej strony to im się nie dziwie, bo tam jeden beton. Najbliższy kawałek trawy jest albo na starym cmentarzu albo obok budynku Urzędu miasta czy na terenie szpitala psychiatrycznego.

  7. czytelniczka

    1 marca 2023 14:44

    Na Słowackiego taki grubas

    Na Słowackiego taki grubas codziennie wyprowadza swojego psa i nie sprząta po nim. Widzę to z okien swojego domu. Kiedyś nie wytrzymam i zejdę na dół żeby mu to gówno włożyć do kieszeni. A jak pies wali kupę to udaje, że czyta coś w telefonie i nic nie widzi.   

    • Koziołek

      1 marca 2023 15:07

      To jest bardzo dobry pomysł! 

      To jest bardzo dobry pomysł! 

    • Gruby z psem

      1 marca 2023 15:14

      Czekam na ciebie z

      Czekam na ciebie z niecierpliwością 

      • czytelniczka

        1 marca 2023 15:30

        Zrobiłam ci przez okno

        Zrobiłam ci przez okno zdjęcia. Mogę je wysłać do gazet i zobaczymy czy wtedy będziesz taki mądy.  

        • ...

          1 marca 2023 15:55

          A wiesz co to Rodo??? 

          A wiesz co to Rodo??? 

          • cwaniaku...

            1 marca 2023 16:56

            Rodo nie dotyczy takich

            Rodo nie dotyczy takich sytuacji. Każdy może zrobić zdjęcie czemukolwiek i komukolwiek. Chodzisz z wypisanymi na czole wrażliwymi danymi osobowymi?

  8. kowalski

    1 marca 2023 18:14

    cale miasto zasrane psim

    cale miasto zasrane psim lajnem lacznie z  elita z apartado lokietka i pilsudzkiego

  9. Dany

    1 marca 2023 18:45

    Co z monitoringiem miejskim i

    Co z monitoringiem miejskim i dronami? Ile wystawili mandatów za syf z kominów? 

    • Blble

      1 marca 2023 21:06

      Kupa i też można palić i nic

      Kupa i też można palić i nic nie zrobią, tylko oponami nie można 

  10. nikt