Poniosło go z prędkością. Dostał wysoki mandat i kolekcję punktów karnych

Mandatem i punktami karnymi zakończyła się interwencja policjantów ruchu drogowego ze Świecia wobec kierowcy, który chwilę wcześniej pędził trasą ekspresową S5.
Nagranie z policyjnego wideorejestratora / Fot. KPP w Świeciu

Kierowca BMW miał okazję przekonać się, że rażące łamanie przepisów może też skutkować wysokim mandatem karnym.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu radiowozem z wideorejestratorem kontrolowali prędkość aut jadących trasą S5.

- Niestety, niektórzy kierujący, pomimo wzmożonego ruchu, za nic mieli obowiązujące tam ograniczenia - mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

W trakcie kontroli policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Przeprowadzony pomiar wykazał, że przekroczył on dozwoloną prędkość, jadąc 188 km/h na odcinku, gdzie jest ona ograniczona do 100 km.

Kierowca dostał mandat w wysokości 2,5 tys. zł, a do jego konta dodano 15 punktów karnych. 21-latek swoje zachowanie tłumaczył pośpiechem.

- Apelujemy o ostrożność na drodze. Każde niebezpieczne zachowanie za kierownicą może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Najważniejsze jest, abyśmy bezpiecznie dotarli do celu. Aby tak się stało, ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wzajemna uprzejmość na drodze i brak brawury - podkreśla kom. Tarkowska.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors