Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Popedałuj i naładuj swój telefon. Niecodzienna inicjatywa biblioteki [zdjecia]

W świeckiej bibliotece pojawił się dziś rower. Ściślej rzecz ujmując, jego połowa. Tyle wystarczy do produkcji prądu, który ma posłużyć do ładowania telefonów komórkowych.

Udostępnij
dynamo-czolo

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu lubi zaskakiwać nietypowymi wydarzeniami. W poniedziałek w samo południe otwarto ekologiczną stację ładowania telefonów komórkowych.

Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była Hanna Liebrecht, która na co dzień zajmuje się m.in. nadzorem nad oprogramowaniem, usuwaniem awarii sprzętu komputerowego, opieką nad stroną internetową oraz social mediami.

O pomoc w realizacji tego zamysłu zwróciła się do Jana Chudzińskiego, właściciela sklepu rowerowego J-Bike i Romana Sprady, współwłaściciela firmy Mekro.

Reklama
Reklama

- Pan Chudziński podarował ramę i wymyślił, jak zastąpić łańcuch paskiem klinowym, który jest prawie bezgłośny - tłumaczy Hanna Liebrecht. - Z kolei fachowcy z firmy Mekro obcięli ramę, pomalowali ją i zamontowali w stojaku. Dodatkowo pan Sprada zapłacił za moduł do ładowania.

Podobne konstrukcje, lecz znacznie głośniejsze z powodu wykorzysta metalowego łańcucha, kosztują około 5 tys. zł. W tym przypadku biblioteka nie wydala ani złotówki.

Od poniedziałku ta nietypowa, ekologiczna ładowarka do telefonu jest dostępna dla wszystkich, którzy odwiedzą czytelnię świeckiej biblioteki.

Reklama
Reklama

Zobacz poniżej zdjęcia.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jak „niecodzienna”? Jak

Jak „niecodzienna”? Jak „nietypowa”? Nie można inaczej tytułu materiału napisać? Musi być tak „clickbajtowo”? Takich urządzeń w Polsce, w Europie czy na Świecie jest wbród. Nawet na zajętej wojną Ukrainie też są takie stanowiska „ekologiczne”. Nie zakłamujcie rzeczywistości – nie wszystko w Świeciu musi być och i ach. Wystarczyło NORMALNIE podać info. Eeeeech… ta mentalność/małomiasteczkowowść.

Witam czy też mogem przyjść

Witam czy też mogem przyjść popedałować?

Forma zalatuje Fobią

Forma zalatuje Fobią społeczną w publicznej… Kumam ze kierownice trzeba przyniesc własną ktura skreca tylko w lewizne…. 

Żenujące niektóre komentarze.

Żenujące niektóre komentarze. Czy za każdym razem gdy jest coś pozytywnego muszą się takowe pojawiać? Gdy ktoś z regionu czegoś dokona, coś osiągnie trzeba to zgnoić? Bo komuś się chce coś robić, ma pomysły, inicjatywę? A pomysł ciekawy, wyrazy uznania dla osób w niego zaangażowanych.

Fajny pomysł i wykonanie.

Fajny pomysł i wykonanie. Bravissimo Hanna! 😀

Gdzie jest CZARNY PAN do

Gdzie jest CZARNY PAN do poświęcenia tego oto dzieła? Gdzie jest BurMistrz? Gdzie jest ŚWIECKA ELYTA? Gdzie są flagi? Nie widzę żadnej flagi! Dlaczego?!!! Kur…. dlaczego… 

Za każdym razem narzekanie.W

Za każdym razem narzekanie.W Świeciu bardzo ciężko dogodzić mieszkańcom.Zawsze narzekanie, krytyka, zawiść, wulgarne wypowiedzi, inwektywy, wszystko po to, by kogoś obrazić.Ci, co narzekają, sami nie mają pomysłu na własne życie.Smutne.Dlatego ludzie uciekają z tego smutnego miejsca.

Czy tylko ja mam wrażenie, że

Czy tylko ja mam wrażenie, że w naszej Bibliotece dzieje się więcej ciekawych rzeczy niż w OKSiR?? 

Czytasz książkę patrzysz o 

Czytasz książkę patrzysz o   u wa telefon mi siada, Więc zamiast czytać wsiadasz na pół roweru i pedalujesz. Pedalujesz żeby chociaż z 15 % sobie doładować. Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ewolucja zawraca 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama