Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Poseł przywiózł do Osia czek na blisko 400 tysięcy złotych. Na co gmina je przeznaczy?

W ostatnich miesiącach posłowie Prawa i Sprawiedliwości są częstymi gośćmi w powiecie świeckim. We wtorek do Osia przyjechał Piotr Król, poseł z okręgu bydgoskiego.

Udostępnij
dsc_0372

Poseł Piotr Król, wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury, spotkał się we wtorek z Michałem Grabskim, wójtem gminy Osie i Romanem Waśkowskim, przewodniczącego Rady Gminy w Osiu.

Przekazał im symboliczny czek o wartości ponad 375 tys. zł na przebudowę drogi Osiedle Leśne w Łążku. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt inwestycji wynosi 896 tys. zł.

Droga stanowi dojazd do zabudowy jednorodzinnej, a przez drogę powiatową umożliwia dojazd do innych miejscowości.

Reklama
Reklama

Dotychczasowa nawierzchnia gruntowa ma liczne nierówności i zagłębienia utrudniające jazdę, szczególnie po opadach deszczu i wiosennych roztopach.

Dzięki inwestycji na 500-metrowym odcinku drogi pojawi się asfaltowa nawierzchnia.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
60 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

375 a 400 to różnica ?

375 a 400 to różnica ?

Osie też/ Zmuszają wójtów do

Osie też/ Zmuszają wójtów do pozowania do zdjęć jakby dawali coś ze swojej kieszeni. A dają z naszych pieniedzy!!!

Gmina warlubie powinna brać

Gmina warlubie powinna brać przykład od sąsiada 

Reklama

A który  z Warlubskich Wójtów

A który  z Warlubskich Wójtów zadbał o przycìągnięciu inwestorów do Warlubia tu tylko wszystko się zamyka bieda tylko wójt szczerzy zęby do zdjęć nic innego nie potrafi ten nasz naczelnik

Gdzie są miliardy euro  z KPO

Gdzie są miliardy euro  z KPO???  Nie ma praworządności, nie ma pieniędzy. Jest inflacja I drożyzna. Pis to zło!!!!

Mało czyli cienko wstyd Panie

Mało czyli cienko wstyd Panie pośle. 

Reklama

Kpo to pożyczka vnia nie ma

Kpo to pożyczka vnia nie ma własnych pieniędzy tylko nasze składki i jeszcze będziesz spłacać procenty A po praworządność to jedź do Francji  tam wymierza ci pałą twoja praworządność mośku

100aferpis.pl

100aferpis.pl

1. Powiązani:

Łukasz Szumowski, jego brat, żona, instruktor narciarstwa, handlarz bronią, biznesmeni związani z PiS

Opis:

Jak wynika z informacji mediów oraz kontroli poselskich afera ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego składa się z kilku afer pachnących korupcją:

Bezużyteczne maseczki od instruktora narciarskiego
Instruktor narciarski ministra otrzymał kontrakty rządowe na kwotę ok. 5 milionów zł na sprzedaż masek filtrujących oraz chirurgicznych. Jak się okazało dostarczył towar nienadający się do użytku, z fałszywym certyfikatem. Sprawą tego wyłudzenia zajmuje się CBA.

100 mln zł za respiratory widma dla handlarza bronią
Resort Szumowskiego kupuje ponad 1200 respiratorów od firmy handlarza bronią, która nigdy wcześniej nie działała na rynku medycznym. W czerwcu do Polski trafiło jedynie 50 urządzeń, chociaż zgodnie z umową dostawy powinny być realizowane od kwietnia. Ponadto okazało się, że za respiratory widmo ministerstwo zapłaciło 100 mln zł.

Kupno testów po zawyżonych cenach od firmy związanej z PiS
Ministerstwo zapłaciło blisko 47 mln zł za 365 tys. testów na obecność koronawirusa od poznańskiej firmy związanej z PiS. Jeden test kosztował aż 128 zł. Z doniesień medialnych wynika, że testy pochodziły z Turcji, gdzie poznańska firma kupowała je za ok. 34 zł za sztukę.

Przepłacone przyłbice od żony instruktora narciarstwa
Żona instruktora narciarstwa zarobiła kilkadziesiąt tysięcy złotych na sprzedaży przyłbic do bazy rezerw ministerstwa. Chodzi o sprzęt, który ministerstwo mogło kupować prosto z magazynów, a nie korzystać z pośredników.

Dotacja dla brata
Z doniesień medialnych wynika również, że Łukasz Szumowski, będąc w ewidentnym konflikcie interesów, przyjął stanowisko wiceministra w MNiSW mimo rodzinnych powiązań z firmami, które otrzymały i wciąż starały się o dotacje z podległego MNiSW Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Chodzi nawet o 200 milionów zł. W czerwcu 2017 roku, a więc tuż po tym jak został wiceministrem nauki, Łukasz Szumowski przepisał swoje udziały w spółkach medycznych na żonę, Annę, z którą ma rozdzielność majątkową. Dzięki temu nie musiał zawierać tych informacji w dostępnych publicznie oświadczeniach majątkowych.

2. Powiązani:

Andrzej Duda, Joanna Lichocka, Jacek Kurski

Opis:

Pomimo apeli Obywateli i opozycji, aby 2 miliardy złotych przeznaczyć na onkologię, posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali ustawę, która przekazała 2 miliardy złotych rocznie na media publiczne. Po burzliwej debacie w Sejmie i przegłosowaniu ustawy, posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała posłom opozycji środkowy palec. 2 tygodnie później Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę.

3. Powiązani:

Jacek Sasin, Mateusz Morawiecki

Opis:

68 milionów złotych – tyle, jak donoszą media, wynosić miał koszt przygotowania wyborów, które nie odbyły się 10 maja. Media informowały, że Jacek Sasin zlecał zarówno druk kart, jak i składanie pakietów wyborczych poprzez państwowe spółki: Pocztę Polską i Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, mimo iż nie miał do tego żadnej podstawy prawnej. W rezultacie te 68 milionów zł wyrzucono w błoto.

Widzę z posta powyżej że

Widzę z posta powyżej że POgłowie zostało nafutrowane o 19.30 już. MYSLISZ CZOPKU że Polacy nie pamiętają pracy za 5 zl za godzinę ,podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat A dla rolników o 12 lat że nie pamiętają wyprzedaży majątku narodowego w obce ręce stoczni, polskich kolei linowych itp.ze nie pamiętają karuzeli watowskich ,wyprowadzania z Polski 350 miliardów złotych rok do roku .PROBY SPRZEDAZY LASOW PANSTWOWYCH, chęci opchniecia spółek skarbu państwa strategicznych Rosjanom bratnia się z rosja,PINIENDZY NIMA I NIE BĘDZIE. ,SPRZEDAZY 95 % mediów w obce ręce myślisz że Polacy to barany i mają amnezje to się grubo mylisz za to wszystko i za szkalowanie naszego papieża Jana Pawła II  dostaniecie takie lanie w wyborach PLATVUSY że  wam się nawet nie śni. A to co tu wymieniłem to kropla w morzu .Za odnoszenie na swój kraj odpowiednie osobno.

Reklama

Do afer pisu ,tak ci

Do afer pisu ,tak ci powiedzieli w syffalenie żałosny człowieczku przygotuj plecak bo jutro do szkoły

Boli Polskość  oj boli,

Boli Polskość  oj boli, niemieckie  zatwierdzenie naciera coraz mocniej widać  to po oczach tego niemieckiego podnozka 

Dojna Polską

Dojna Polską achachachachauuchachacha ale sie uśmiałam  dobry dowcip a teraz na powaznie oj była dojona ta Polska za tamtej władzy była aż  powstało słynne dzieło „O obrotach stref niemieckich” nie czytaliscie polecam 

Reklama

„Poseł przywiózł czek na 400k

„Poseł przywiózł czek na 400k zł”? Ze swoich przywiózł? Tak napisane jakby swoją kasę oddał, a to lipa i ściema. Przywiózł czek z naszych podatków, czyli przywiózł nasze pieniądze. Tzn rozdaje nasze pieniądze, a wynika z tytułu jakby dał ze swoich… Proszę redakcję o jakieś prawdziwe tytuły, bo ten sugeruje jakby wspanaiły posel swoje peiniądze dał gminie Osie.

Panie Wójcie, niebawem stracę

Panie Wójcie, niebawem stracę szacunek do Pana. Warto mieć kręgosłup do końca, na pewno to trudne, ale warto. Jeszcze może być normalnie, ale nie można wątpić.

Panie Wójcie brawo  dla Pana 

Panie Wójcie brawo  dla Pana  tak trzymać  osie się rozwija A lewactwu antypolskiemu  kij w …..i kawałek szkła

Reklama

Pochwały dla Osia i Drzycimia

Pochwały dla Osia i Drzycimia wlodarze macie moj glos w nastepnych wyborach

Co nina jeszcze bedzie

Co nina jeszcze bedzie przepieknie ,razem z warszawskim szambelanem posklejacie wszystko taśmą 

Zapraszam na wiadomości z

Zapraszam na wiadomości z Francji  właśnie wymierzaja na ulicach Francuzom praworządność dostają swoj kawałek tej ewropejskiej wolnosci

Ciekawe co na to Jan Paweł II

Ciekawe co na to Jan Paweł II? 

niech zainwestuje w ośrodek

niech zainwestuje w ośrodek zdrowia , pielęgniarki i lekarzy

Precz z pisobolszewią. 

Precz z pisobolszewią. 

A nie mógł zrobić przelewu 

A nie mógł zrobić przelewu 

Bony, talony, kartki to już

Bony, talony, kartki to już było w mojej młodości za PZPR i nie wspominam tego za ciekawie 

Widać, że armia trolli

Widać, że armia trolli pisowskich (tzw. „60 groszy za wpis”), która jak zwykle przed wyborami się uaktywnia, nawet na malutkich portalach jak ten musi działać. Oj pisiory boją się utraty władzy, a co za tym idzie zapłacenia za swoje złodziejskie rządy i doprowadzenia finansów państwa do ruiny ekonomicznej oraz ubóstwa większego % Polaków. Za ponad 200.000 nadmarowych zgonów naszych Rodaków w latach 2020-2022 też muszą odpowiedzieć.

Do Wio jestes widać częścią

Do Wio jestes widać częścią tej armii zero wiedzy zero merytoryki A hasła zaczerpnięta z mediów z obcym kapitałem gratuluję 

Po tym co pis zrobil w kraju

Po tym co pis zrobil w kraju tylko ameba by mogla na to zaglosowac.

Achachacha Ale co zrobił 

Achachacha Ale co zrobił  platwusie ,konkrety i Podaj żrodlo gdzie wyczytales te kłamstwa A wszystko będzie jasne.

Brawo dla wójta Osia robić

Brawo dla wójta Osia robić swoje i nie oglądać się na totalsów  których słalin wysłał do Polski na tankach

1 kwietnia pamiętajmy o

1 kwietnia pamiętajmy o marszu papieskim w obronie Jana Pawła II wielkiego Polaka docenianego na całym Świecie

Czy WYTRZESZCZANODRANU kupił

Czy WYTRZESZCZANODRANU kupił już pomidory i paprykę ? Niech spróbuje  kupić w Uni to dostanie dwa na osobe o cenie nie wspomnę. 

To miło, że oddał nasze

To miło, że oddał nasze pieniążki.

Widać wójt przejrzał na oczy

Widać wójt przejrzał na oczy i wie już jaka partia gwarantuje rozwój temu krajowi. Brawo Prawo i Sprawiedliwość. Zrobimy porządek tymi niemieckimi sługusami!!!

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo