Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Posłanka Iwona Karolewska: Osoby potrzebujące pomocy muszą wiedzieć, że nie są pozostawione same sobie

- Dokonując wyboru zawsze pamiętam, że jestem posłanką z Powiatu Świeckiego i to obecność wśród naszych mieszkańców jest najważniejsza - mówi posłanka Iwona Karolewska.

Udostępnij
Warsztaty dla kobiet startujących w wyborach samorządowych

Od 20 stycznia działa Pani Biuro Poselskie przy al. Jana Pawła II w Świeciu. Z jakimi problemami najczęściej przychodzą mieszkańcy?
Rzeczywiście, minął już ponad miesiąc od oficjalnego otwarcia mojego Biura Poselskiego. Od samego początku mieszkańców chętnych na spotkanie nie brakuje. Problemy, z którymi się zgłaszają dotyczą wielu kwestii: od stanu dróg i infrastruktury po sprawy socjalne i zauważane przez mieszkańców propozycje zmian prawa. Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie. Chciałabym, żeby osoby, które potrzebują pomocy, poczuły, że nie są pozostawione same sobie. Tak, jak obiecywałam podczas swojej kampanii.

W Biurze Poselskim spotykam się również z mieszkańcami, którzy przychodzą zapytać o bieżące prace Sejmu lub aby pogratulować, zrobić sobie zdjęcie i przekazać kilka ciepłych słów. To dla mnie wyjątkowo miłe momenty, za które bardzo dziękuję. 

Udało się załatwić jakiś problem zgłaszany przez mieszkańców?
Niektóre ze zgłaszanych mi spraw udaje się wyjaśnić już podczas samej rozmowy. Inne wymagają konsultacji z urzędnikami, zasięgnięcia opinii prawników lub podjęcia interwencji poselskiej. Niektórzy mieszkańcy proszą o możliwość skonsultowania swojej sprawy z radcą prawnym, tu służymy pomocą.

Reklama
Reklama

Biuro odwiedzają także samorządowcy i przedsiębiorcy. Często też sama korzystam z zaproszeń i odwiedzam gminy, powiaty oraz firmy działające w naszym regionie. Podczas spotkań rozmawiamy o koniecznych i pilnych zmianach przepisów, finansowaniu zadań samorządowych, przywróceniu podmiotowości przedsiębiorcom. Zawsze zapewniam o gotowości do współpracy. Jeśli mogę pomóc - na pewno to zrobię.

Często bywa Pani w naszym regionie czy obowiązki w Sejmie są na tyle absorbujące, że nie jest Pani w stanie być tak często, jakby chciała?
Pracy rzeczywiście jest sporo - zazwyczaj trzydniowe posiedzenia Sejmu odbywają się co dwa tygodnie. Do tego dochodzi praca w komisjach, podkomisjach i zespołach parlamentarnych oraz naprawdę spora ilość zaproszeń - do udziału w programach telewizyjnych, radiu i na wydarzenia odbywające się w całej Polsce. Dokonując wyboru zawsze pamiętam, że jestem posłanką z Powiatu Świeckiego i to obecność wśród naszych mieszkańców jest najważniejsza. Dlatego staram się pełnić dyżury poselskie w biurze najczęściej, jak tylko mogę. A gdy mnie nie ma, w biurze zawsze jego dyrektor Marta Suchomska, która chętnie sama pomoże lub umówi spotkanie.

W jakich komisjach Pani zasiada i nad czym obecnie pracujecie?
Jestem członkiem Komisji Zdrowia oraz od niedawna Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Pracujemy nad zmianami ustaw, zapoznajemy się z raportami dotyczącymi prac poprzedniego rządu. Na posiedzeniach Komisji Zdrowia opiniujemy projekty ustaw. Zajmowaliśmy się już m.in. Krajową Siecią Onkologiczną i kształceniem na nowo otwartych kierunkach medycznych. Analizowaliśmy też działania Agencji Badań Medycznych w latach 2019 – 2023 i niestety ujawniono szereg nieprawidłowości…

Reklama
Reklama

Jeśli chodzi o Komisję Ochrony Środowiska - w lutym skupiliśmy się na raporcie NIK związanym z kryzysem ekologicznym na Odrze oraz na sytuacji na rynku drewna.

Jestem też członkinią zespołów parlamentarnych m.in. dotyczących samorządu terytorialnego, praw kobiet, OSP czy specjalnego zespołu Romana Giertycha ds. rozliczeń.

Mieszkańcy z naszego powiatu często bywają Pani gośćmi w Sejmie.
Tak, to jedna z najprzyjemniejszych części sprawowania mandatu posła - możliwość zapraszania gości do Sejmu. Móc zobaczyć obrady na żywo, obserwować pracę parlamentarzystów - moim zdaniem, to najlepsza lekcja wiedzy o społeczeństwie. Cieszę się, kiedy mogę spotkać naszych mieszkańców w Warszawie i być ich przewodnikiem po sejmowych kuluarach.

Biuro Poselskie Posłanki Iwony Karolewskiej
Al. Jana Pawła II 1 „O”
86-105 Świecie
tel. 573 307 353
e-mail: karolewska.iwona@outlook.com
czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 - 16.00

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo