Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Posłanka Iwona Karolewska: Zagłosuję na osoby, które nie składają obietnic bez pokrycia

Rozmowa z Iwoną Karolewską, posłanką na Sejm, o zbliżających się wyborach samorządowych i o startujących w nich kandydatach na burmistrza i radnych.

Udostępnij
Iwona Karolewska: 15 października wspólnie zmieniliśmy Polskę, teraz idziemy do wyborów samorządowych

Wybory samorządowe już za kilka tygodni. Wszystkie komitety odkryły karty i przedstawiły kandydatów. Wiadomo również, kto będzie się ubiegał o fotel burmistrza Świecia. Jakie są Pani przemyślenia?
Jeśli chodzi o wybory burmistrza Świecia: oczywiście wspieram Krzysztofa Kułakowskiego, bo jest dobrym, godnym zaufania gospodarzem gminy. Gwarantem jej zrównoważonego rozwoju. Przez ostatnie lata dobrze zarządzał gminą Świecie bez populizmu i obietnic bez pokrycia. Nawet jeśli się potknie – kto z nas tego nie zrobił! - mówi o tym uczciwie. Szanuję to!  Dla mnie to jasne, że powinien nadal pełnić funkcję burmistrza.

Kolejny ważny wybór, przed którym staniemy 7 kwietnia, to decyzja, kto ma nas reprezentować w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego? Dla świecian wybór jest oczywisty – Tadeusz Pogoda. To najbardziej pracowity i solidny człowiek z jakim współpracowałam.  Wspaniały samorządowiec i przyjaciel. Posiada umiejętność zjednywania ludzi i pracy ponad podziałami dla dobra naszej gminy i województwa.

Ale na liście Koalicji Obywatelskiej jest też drugi mieszkaniec powiatu świeckiego -  Jacek Chmarzyński, przedsiębiorca i radny sejmiku,  dla którego niezwykle ważny jest sektor rolno-spożywczy w naszym województwie. Od lat zabiega o zdrową żywność i wsparcie lokalnych producentów.

Reklama
Reklama

Czy jako była radna z ramienia Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego, a obecnie posłanka Koalicji Obywatelskiej będzie miała Pani dylemat na kogo oddać swój głos?
Tak samo jak Tadeusz Pogoda łączę obydwa ugrupowania, którym przyświecają demokratyczne poglądy, te same wartości i nadrzędna troska o dobro naszych mieszkańców. 15 października wspólnie zmieniliśmy Polskę, teraz idziemy do wyborów samorządowych. Wśród kandydatów obydwu tych komitetów są wspaniali ludzie, pełni pasji, oddani naszej gminie i powiatowi. Gdybym mogła – oddałabym głos na każdego z nich.

Nie sposób również nie zauważyć, że jednym z kandydatów Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego na radnego Rady Miejskiej w Świeciu jest Pani syn Mateusz…
Mateusz jest dobrze przygotowany do roli radnego. Dorastał w rodzinie ludzi zaangażowanych społecznie: obserwował najpierw swojego dziadka, a mojego tatę, a później mnie. Teraz jako dorosły mężczyzna idzie własną drogą. Postanowił kandydować w wyborach, dlatego, że wieloletnia praca z ludźmi – w pomocy społecznej, gabinecie psychologa, czy podczas wielu warsztatów dla kobiet i naszych seniorów, pozwoliła mu poznać prawdziwe potrzeby Świecian. Pozostaje mi trzymać za niego kciuki.

W wyborach do Rady Miejskiej startuje także dyrektor mojego Biura Poselskiego Marta Suchomska, która była przy mnie od wielu lat. Na listach zarówno OPS, jak i KO można znaleźć nazwiska moich bliskich współpracowników. Cieszy mnie fakt, że młodzi ludzie chcą pokazać, że sprawy lokalne są im bliskie – chcą się zaangażować i wziąć sprawczość w swoje ręce. To dobra wróżba dla naszej przyszłości.

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama