Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Powiat ma nowy plan na przebudowę drogi w Głogówku

Za kilka dni zostaną otwarte oferty w powtórzonym przetargu na przebudowę drogi powiatowej biegnącej przez Głogówko Królewskie. Być może tym razem znajdzie się oferta, która zmieści się w zarezerwowanej na ten cel puli. Jakim sposobem, skoro wcześniej brakowało 1,8 mln zł?

Udostępnij
glog-1

O problemach z przebudową drogi powiatowej w Głogówku Królewskim koło Świecia pisaliśmy pod koniec lutego (patrz artykuł poniżej).

W pierwszym przetargu na przebudowę drogi między Świeciem a trasą krajową nr 91 wzięło udział pięć firm. Wartość ofert wahała się w granicach od 7,5 mln do prawie 10,3 mln zł.

Tymczasem powiat może przeznaczyć na ten cel najwyżej 5,7 mln zł. Różnica w stosunku do najkorzystniejszej cenowo propozycji wynosi aż 1,8 mln zł. W przypadku kolejnej było to aż 2,2 mln zł. To bardzo dużo.

Reklama
Reklama

Starostwo Powiatowe w Świeciu jest jednak zdeterminowane, aby jak najszybciej ruszył remont. Dlatego po szybkiej korekcie ogłoszono kolejny przetarg. Otwarcie ofert nastąpi 17 marca.

- Pierwszą istotną zmianą jest inny sposobu płatności wykonawcy - wyjaśnia Dariusz Woźniak, skarbnik powiatu. - Odeszliśmy od płatności dopiero po wykonaniu całej inwestycji na rzecz comiesięcznych przelewów realizowanych na podstawie faktur. To korzystne rozwiązanie zwłaszcza dla mniejszych wykonawców, którzy nie dysponują dużym zapleczem finansowym.

Ta zachęta byłaby jednak za mała, aby móc liczyć na to, że w kolejnym przetargu oferenci zejdą do poziomu 5,7 mln zł. Trzeba było pójść nieco dalej i dokonać także korekty w zakresie przewidzianych prac.

- W przypadku ścieżki rowerowej nic się nie zmienia - zaznacza skarbnik. - Cięcia obejmą jednak drogę. Najogólniej rzecz ujmując, nie będzie zmodernizowany cały 3-kilometrowy odcinek, ale tylko jego część. Ten najbardziej uszkodzony i zagrażający bezpieczeństwu kierowców. Jeżeli wykonawcy przyjmą te same parametry, co w przypadku wcześniejszego przetargu, to możemy mieć nadzieję, że zmieścimy się w kwocie, jaką mamy do dyspozycji - liczy Dariusz Woźniak.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Tegi mózg z tego Woźniaka nie

Tegi mózg z tego Woźniaka nie ma co! Wywalił kawał drogi z zakresu prac do wykonania i spodziewa się, że to obniży cenę. On naprawdę musi być ekonomistą, nikt inny by na to nigdy nie wpadł… Beka na calego. I jeszcze gość nie wstydzi się o tym opowiadać.

Pan Woźniak ,zarząd dróg

Pan Woźniak ,zarząd dróg powiatowych i starosta powinien podać się do demisji!Remontuje drogi w miarę dobrym stania a dziurawe i nie równe nie  . Mi chodzi o drogę z Jastrzębia do Dąbrówki.Ta droga już dawno powinna być wyremontowana .Dziura na dziurze znów jest i znów zawieszenie będę musiał robić bo co dziennie muszę jeździć z Lniana do pracy przez tą drogę.Już dwano powiat zna sytuacje tej drogi i była bardzo dwano poruszana.Liczy się tylko ronda i drogi w Gminie Swiecie bo jeżdżą elity z starostwa!!!

Ciekawe a co do inwestycji w

Ciekawe a co do inwestycji w Decznie to DW chciał by najlepiej wykonawca kupił cy materiał na budowę z własnej kasy to inflacja by nie spowodowała wzrostu cen i dodatkowych żądań wykonawcy. Teraz się tego nie obawia jak będą f-ry miesięczne? Czyli inni nie mogą ale u nas w powiecie można… Pupil starosty a takie proponuje rozwiązania, że śmiech na sali. Za chwilę się dowiemy, że będzie tylko ścieżka rowerowa bo od tego tak naprawdę rozpoczęła się całą dyskusja nad remontem drogi. 

„Starostwo Powiatowe w

„Starostwo Powiatowe w Świeciu jest jednak zdeterminowane, aby jak najszybciej ruszył remont” – w zestawieniu z ostatnimi informacjami o opóźnieniu terminu remontowanej drogi krajowej robi się bardzo ciekawie. Najszybsza droga do Chełmna będzie przez Grudziądz wiodła jak jeszcze wahadła w Głogówku zrobią. Chyba trzeba będzie jakiś oficjalny apel wystosować do Powiatu w tej sprawie.

A dlaczego w tak ważnej

A dlaczego w tak ważnej kwestii nie wypowiada się starosta i osoba odpowiedzialna za inwestycje w Powiecie tylko skarbnik. Przerost formy nad treścią,  to nie są kompetencje tego pana.

Reklama

Ja tam widzę kobylarnie jako

Ja tam widzę kobylarnie jako jedynego wykonawcę. Baza pełna sprzętu już na miejscu, co to dla nich 3km. Dziś bedą robić 91 a jutro Głogówko, w między czasie 548 z którą chrzanią się 2 rok.

Będzie ciekawie. Przejazd do

Będzie ciekawie. Przejazd do Chełmna będzie trwał 50 minut

Co się czepiacie pana

Co się czepiacie pana Woźniaka dobrze że znalazł wyjście z tej sytuacji. Powiat dostał dotację i musi szybko ja wydać 

A co z drogą w terespolu

A co z drogą w terespolu pomorskim? Ul. Szkolna jest wgl nietknięta, a dworcowa cała zrobiona w dwa dni. Stary asfalt podrównany i na niego wylany nowy, ile ta droga potrzyma czasu, rok, dwa. Nie można zrobić czegoś raz, a pożądnie?

Nic nie przebije remontu ze

Nic nie przebije remontu ze Swiecia do Sulnowa…po remoncie tak samo albo i gorzej :-/

Reklama

Oby nie było jak z tym

Oby nie było jak z tym chodnikiem i ścieżka do kfc i mcd z obawy przed ucieczką młodych pracowników do tych pracodawców

weźcie wy skończcie jedno

weźcie wy skończcie jedno potem zacznijcie drugie bo ciągle te drogi rozjebane będą 

Temat dróg bo innych

Temat dróg bo innych inwestycji od lat w tym mieście nie ma

A co z drogami z Czerska

A co z drogami z Czerska świeckiego do piecmorgi i rulewa  nie wspomnę już o drodze z bedlenek do Belna przez ernestowo do czapel  dzielicie powiat na gorsze części remont drogi z rybna do płochocina żenada wejście sprzedajcie te wszystkie drogi caechom tak jak szpital i będzie czeski film, ciekawa że z zaden prokurator nie zabrał się za nieudolna naprawa drogi z Drzycimia do Żura  Wybory się zbliżają ciekawe co będzie włodarze powiatu od lat nietykalni że swoich stołków czas na zmiany. 

Trzeba nazywać się D.W żeby

Trzeba nazywać się D.W żeby dąrzyc do jak najszybszego remontu tej drogi gdzie rownolegle trwają prace na trasie Chelmno-Świecie, spowoduje to totalny paraliż na wakacje i ludzie będą się smażyć w korkach i wypalać paliwo. Inwestycja powinna być przełożona na inny rok a pieniążki na ważniejszy cel. 

W Terespolu drogi nie zrobili

W Terespolu drogi nie zrobili i nie zrobią bo po co.

Mieszkańcy powiatu też żyja

Mieszkańcy powiatu też żyja między Nowem a Dragaczem. Droga przez Wielki Komorsk jest dziurawa wyboje od korzeni sa tak duże że można koło urwać lub spowodować wypadek. Nikt tego nie widzi ale jak będzie tragedia to winny kierowca.!!!

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Wiadomości

Mariusz Kosikowski, zwycięzca drugiej tury wyborów na wójta gminy Warlubie ma świadomość, że od pierwszych dni jego kadencji będą czekać na niego wyzwania, z...

Wiadomości

Trwa akcja gaśnicza w Grupie (gmina Dragacz). W ogniu stanął drewniany dom jednorodzinny.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama