Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Powiat przesuwa termin zakończenia prac na ulicy Wojska Polskiego. Do kiedy?

Nie udało się dotrzymać czerwcowego terminu zakończenia modernizacji ulicy Wojska Polskiego w Świeciu. Wyznaczono nową datę finału prac. Podobno już ostateczną.

Udostępnij
23remont-wp

Z pewnością nie znajdziemy w Świeciu kierowcy, którego nie nurtowałoby pytanie, kiedy wreszcie powiat zakończy przebudowę głównej ulicy miasta?

Minął rok od momentu rozpoczęcia prac, których najbardziej widocznym owocem będą trzy nowe ronda. Data zakończenia była przesuwana już kilkakrotnie.

Początkowo miał to być koniec października 2021 r., ale prace rozpoczęły się z 3-miesięcznym opóźnieniem (w czerwcu zamiast w marcu ubiegłego roku) i termin stał się nierealny. 

Reklama
Reklama

Zimą tempo prac zmalało ze względu na warunki atmosferyczne. Do tego doszły problemy z wymianą instalacji podziemnych.

Kilka tygodni temu jako termin finalny robót podawano koniec czerwca, ewentualnie pierwsze dni lipca tego roku. Tyle że mamy 2 lipca i nic na to nie wskazuje. Wciąż jest wiele do zrobienia.

Podobno teraz termin jest już ustalony na sto procent.

Reklama
Reklama

- Wykonawca zapewnia, że prace definitywnie zakończą się około 15 sierpnia - mówi Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Jednak związane z nimi uciążliwości przestaną być odczuwalne nieco wcześniej.

Jak tłumaczy dyrektor, wydłużenie terminu miało związek z kolizyjnym przebiegiem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na wysokości ronda, gdzie spotykają się ulice Wojska Polskiego i Sportowa. Nikt nie przypuszczał, że roboty potrwają tam tak długo.

Obecnie największymi uciążliwościami są objazd ulicą Krótką oraz ruch wahadłowy wprowadzany w momencie układania masy bitumicznej.

Koszt inwestycji to 19 mln zł. Na tę kwotę składją się dofinansowanie unijne, dotacja od gminy Świecie i środki własne powiatu, który zarządza ul. Wojska Polskiego.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
51 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Firma tragedia. Jeden robi 10

Firma tragedia. Jeden robi 10 stoi. Dzis robia jutro nie muszą i tak non stop. W krajach zachodu takie remonty przeprowadza sie w max 1 miesiac a nie 1 rok! 

Całe szczęście że ta firma

Całe szczęście że ta firma nie robiła wiaduktu !!!

Wyobraźcie sobie, że Wy w

Wyobraźcie sobie, że Wy w pracy byście się tak wywiązywali z powierzonych zadań, co by się działo 😀 A tutaj cyrk, wytłuczone zawieszenia, wydłużone dojazdy do pracy i jest super, teraz już termin na pewno będzie dotrzymany, a jak nie, to następny już na pewno, za nasze pieniądze te zgadywanki…

Baju baju będziemy w raju.

Baju baju będziemy w raju.

Reklama

A studzienki deszczowe i te

A studzienki deszczowe i te kratki wzdłóż krawezników bedą poprawione ? bo sa wyżej niż jezdnia i woda i tak stoi po deszczu

Postraszyć karą za nie

Postraszyć karą za nie dotrzymanie terminu i robota zaraz ruszy a tak to wiedzą że nie muszą się spieszyć bo mogą znowu termin przedłużyć.

Skoro problemem była kolizja

Skoro problemem była kolizja rur na jednym odcinku to cała reszta powinna być już gotowa. A ta inwestycja jest nie dokończona na całym odcinku. Liczne braki w nawierzchni , wystające studzienki … Kto to kontroluje . Kolejna porażka osób zarządzających . A może zamiast przesuwać termin czas zacząć naliczać kary to się firma spręży.

Miasto powinno dotkliwie

Miasto powinno dotkliwie ukarać finansowo takie procedery przesuwania ustalonych terminów zakończenia prac.

Reklama

Najlepsze moim zdaniem są

Najlepsze moim zdaniem są studzienki które osadzili pod poziom, gdzie potem położyli ostateczny „dywanik” ze spadkiem ku odwodnieniom. Mieszczę.

To nie jest już nawet zabawne

To nie jest już nawet zabawne. W tym mieście nie ma jednej inwestycji bez obsuwy terminowej. Wykonawcy robią co chcą, jak długo chcą. Czy na serio za wszystko bierzecie łapówy, że jeszcze sami ich tłumaczycie? W każdym normalnym kraju powinny takie kary polecieć że by się taka firemka nie pozbierała. Tragedia. W środku miasta… 

Jeszcze w tym kraju jest za

Jeszcze w tym kraju jest za dobrze, nik nie bierze za dupy rządzących. A szkoda, byłoby inaczej. Pozdrawiam urzędników !!!

Podobno żony tych z kominowa

Podobno żony tych z kominowa postulowały żeby pracę przedłużyć co utrudni rogaczom powrót z pracy. Będą miały więcej czasu na przyjemności kiedy rogacze w korku stoją.

Reklama

Tak samo ul. Kościuszki. Tam

Tak samo ul. Kościuszki. Tam roz… nawierzchnię, ruch jednostronny i od miesiąca ani jednego robotnika. Żałosne.

Taka zajebista firma, że

Taka zajebista firma, że jeden robi a reszta patałachów się patrzy 

Może redakcja zainteresuje

Może redakcja zainteresuje się i dociekliwe popytać kto z urzędników ponosi konsekwencje za brak kontroli na inwestycjach . Drogi rozwalone , brak robotników, jak można zlecać roboty firma które nie mają do tego fachowców. Jak powyżej napisano na Kościuszki dla picu pilarza się jacyś ludzie , rozkopią dziurę, potem zakopią. Drugi dzień w innym miejscu. A za chwilę firma poprosi o przedłużenie terminu. Prawdziwa farsa. Odnoszę wrażenie że nasz burmistrz nie ma kontroli nad swoimi podwładnymi. Robią z nim co chcą . 

Ci pracownicy musieli by być

Ci pracownicy musieli by być zarządzani przez menadżerów z Mondi,  to czas realizacji by się skrócił ( jeszcze by nie zaczęli a już by padły pytania kiedy skończą )

Pozdrwiam 

Skandal ponad rok remontować

Skandal ponad rok remontować główna ulice w 30tys mieście. Na dodatek spieprzone przejścia dla pieszych za blisko rond zaraz będą przerabiać bo niezgodne z nowymi przepisami hahaha. A ludzie pisali o tych przejściach. Co za nieudolni urzędnicy. Oby mieszkańcy przy urnach pokazali co o tym myślą. 

Najlepsza inwestycja tego

Najlepsza inwestycja tego miasta to jest póki co posprzątanie śmieci po stachuuuu za 11baniek 

Urzędnicy są niekompetentni 

Urzędnicy są niekompetentni  po kilkunastu latach pracy w tym samym urzędzie. Jak by tak trochę ich pozmieniać to może zaczęli by pracować.Firma Inzbud to nieporozumienie.Kto ją wybrał? Najtańsza? Są efekty! Za rok kanaliza będzie do poprawy.Tak jak basen  leśna.Takich urzędników znających się na wyborze firm stających do przetargu nie niestety mamy.Szkoda , że mieszkańcy cierpią.

Widać że prace coraz bardziej

Widać że prace coraz bardziej końca , super , brawo Chłopaki. 

Mam jeszcze prośbę o przypomnienie kierowcą jak się zjeżdża z ronda . Bardzo duża ilość kierowców nie sygnalizuję zjazdu z ronda. 

Tydzień, no dobra, dwa, ale

Tydzień, no dobra, dwa, ale półtora miesiąca? Wytłumaczenie jest jedno – sezon urlopowy, drogowcy też ludzie i chcą wyjechać, wiadomo, ale niech nie ściemniają. To kpina od samego początku. Już nawet zanim wbito pierwsza łopatę było dużo uwag, potem w trakcie, ale zarówno urzędnicy jak i odpowiednie służby nie reagowały a jak już coś zrobili to na sztukę. Zmiana organizacji ruchu kilkanaście razy w ciągu roku bez jakiejkolwiek zapowiedzi? Proszę bardzo. Remont 3km drogi za miliony i zniszczenie 2 razy tyle? Co za problem. O kształcie ronda obok biedronki nie wspomnę. Będą podobne historie jak na rondzie w Grupie. Usprawnienie przejazdu przez Przechowo w godzinach szczytu też będzie paranoją. Ale co tam, wazne ze będzie się czym chwalić przed wyborami, nagrody też wpadną. Niech tylko nie zapomną przeciąć wstęgi na każdym rondzie, nadać imiona i za grubą kasę jakichś wiechciów nasadzić. Za tą kasę mogli już zostawić WP w spokoju na 20 lat i zbudować alternatywną drogę z górnych marianek/sulnowa. Ale co ja się znam

Jak są dziury żle ,jak coś

Jak są dziury żle ,jak coś robią żle niech ci wszyscy co w ciągu miesiąca by to zrobili  idą i pokażą jak to można zrobić po 2 godzinach by leżeli na sor przy 30*C na otwrym słońcu i układaniu kostki ,trochę szacunku dla pracowników 

Jeszcze niech naprawia ulice

Jeszcze niech naprawia ulice na osiedku gdzie byl objazd, bo tam.sie jezdzic nie da takie dziury sa, zawieszenie do remontu gwarantowane

Po pierwsze brak wyjazdu z

Po pierwsze brak wyjazdu z Miasteczka na Tucholską. Cały ruch wszystkie tiry na jedno rondo. Za taki brak kompetencji i lekceważenie kierowcow ktoś powinien odpowiedzieć. Po drugie prawda że przejścia są za blisko rond i to wstrzymuje płynność ruchu. Wkrótce trzeba będzie to za nasze podatki przerabiać. Po trzecie czas! Ponad rok! Normalnie takie remonty na 3 zmiany i sprawa załatwiona w 3 miesiące. Też lepiej w upały. 

Brak odpowiedniej kontroli

Brak odpowiedniej kontroli nad wykonawcami przez urzędników ,a może nawet całkowicie nie kontrolują, bo po co.Klima w urzędzie chłodzi kawusia smaczna a i  coś słodkiego się znajdzie i ani się obejrzysz czas do domu.Moze gdy by te roboty trwające w nieskończoność były przed domem któregoś urzędnika to zakończyły by się w terminie.Tak to musimy  się męczyć przez urzędników, którzy nic nie mogą albo nie chcą.Trzeba pamiętać  jak bardzo się starali przy kolejnych wyborach.

rowerzyści nauczucie się

rowerzyści nauczucie się odróżniać ścieżke rowerową od drogi dla samochodów i chodnika.. śpiesze z pomocą.. po jednej stronie macie wyasfaltowaną ścieżke rowerową.. ona jak nazwa wsazuje jest dla rowerzystów, którzy mogą jechać po niej nie utrudniając ruchu samochodom jak i sam rowerzesta ma większy komfort jazdy chociażby z powodu większego bezpieczeństwa.. niestety niektórzy myślą, że są Kubicami na rowerze i mając ścieżke rowerową obok, dosłownie 20 cm przed to musi jechać drogą dla samochodów mimo, że tam same zwężenia i dziury… ciasne gatki nie uprawiają do korzystania z jezdni, kiedy obok jest ścieżka rowerowa. No i tak samo ludzie w samochodach muszą uzupełnić płyn do kierunkowsakzów albo naprawić przewody elektryczne, bo normalnie ciemno tam przy zjeździe z rond.. ostanim razem byli na rondzie zdawajać prawko w bydgosczy czy grudziądzu to teraz muszą się znowu nauczyć

Ktoś wskaże przepis na

Ktoś wskaże przepis na sygnalizowanie zjazdu z ronda? Nie ma takiego obowiązku 

każdy kto twierdzi, że nie

każdy kto twierdzi, że nie musi syganlizować zjazdu z ronda to niech wróci na kurs prawa jazdy i to koniecznie. Bo za takie coś powinien mieć odebrane prawo jazdy. Aż strach pomyśleć jakie ubytki wiedzy mają tacy ludzie, którzy nie znają podstaw używania kierunkowskazów

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Reklama
Reklama

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Kościół katolicki świętuje dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. W Świeciu największa procesja przeszła ulicami osiedla Marianki.

Styl życia

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Wiadomości

We wtorek w Czaplach poszkodowany został 10-latek. Policja podaje okoliczności zdarzenia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo