Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Powiat przesuwa termin zakończenia prac na ulicy Wojska Polskiego. Do kiedy?

Nie udało się dotrzymać czerwcowego terminu zakończenia modernizacji ulicy Wojska Polskiego w Świeciu. Wyznaczono nową datę finału prac. Podobno już ostateczną.

Udostępnij
23remont-wp

Z pewnością nie znajdziemy w Świeciu kierowcy, którego nie nurtowałoby pytanie, kiedy wreszcie powiat zakończy przebudowę głównej ulicy miasta?

Minął rok od momentu rozpoczęcia prac, których najbardziej widocznym owocem będą trzy nowe ronda. Data zakończenia była przesuwana już kilkakrotnie.

Początkowo miał to być koniec października 2021 r., ale prace rozpoczęły się z 3-miesięcznym opóźnieniem (w czerwcu zamiast w marcu ubiegłego roku) i termin stał się nierealny. 

Zimą tempo prac zmalało ze względu na warunki atmosferyczne. Do tego doszły problemy z wymianą instalacji podziemnych.

Kilka tygodni temu jako termin finalny robót podawano koniec czerwca, ewentualnie pierwsze dni lipca tego roku. Tyle że mamy 2 lipca i nic na to nie wskazuje. Wciąż jest wiele do zrobienia.

Podobno teraz termin jest już ustalony na sto procent.

- Wykonawca zapewnia, że prace definitywnie zakończą się około 15 sierpnia - mówi Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Jednak związane z nimi uciążliwości przestaną być odczuwalne nieco wcześniej.

Jak tłumaczy dyrektor, wydłużenie terminu miało związek z kolizyjnym przebiegiem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na wysokości ronda, gdzie spotykają się ulice Wojska Polskiego i Sportowa. Nikt nie przypuszczał, że roboty potrwają tam tak długo.

Obecnie największymi uciążliwościami są objazd ulicą Krótką oraz ruch wahadłowy wprowadzany w momencie układania masy bitumicznej.

Koszt inwestycji to 19 mln zł. Na tę kwotę składją się dofinansowanie unijne, dotacja od gminy Świecie i środki własne powiatu, który zarządza ul. Wojska Polskiego.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (51)

 1. Maniek

  2 lipca 2022 09:52

  Firma tragedia. Jeden robi 10

  Firma tragedia. Jeden robi 10 stoi. Dzis robia jutro nie muszą i tak non stop. W krajach zachodu takie remonty przeprowadza sie w max 1 miesiac a nie 1 rok! 

  • Mieszkaniec

   2 lipca 2022 12:58

   Ty chyba niepoważny jesteś

   Ty chyba niepoważny jesteś człowieku… Nie wypowiadaj się i nie udawaj światowca… Pracuje w Niemczech i co miesiąc wracam do Świecia do domu. Tam remont wiaduktu o długości 300 metrów to 3 lata prac a w miejscowości wymiana podziemnych instalacji i położenie nowego asfaltu to też min 1 rok. 

   • Kamil

    3 lipca 2022 10:18

    Tee? Mieszkaniec? Po pierwsze

    Tee? Mieszkaniec? Po pierwsze jeżdżę również,przebywam w Niemczech. I potwierdzenia twojego komentarza nie widziałem 8 lat.po drugie jest masa firm które ogarnęły by te prace w pol roku z palcem w d…. poprostu przyjeżdżają robią robotę,podaja rękę,dziękuję do widzenia i faktura. 

    • Mieszkaniec

     3 lipca 2022 14:59

     Te buraku… Najpierw to

     Te buraku… Najpierw to naucz się pisać bo do pracy to tam chyba poszedłeś na szparagi i prócz pola od rana do wieczora i budy w której śpicie w ośmiu nic więcej nie widziałeś. Remonty wiaduktów ciągną się latami. Powtarzam – latami. 

 2. mistrz kierownicy

  2 lipca 2022 10:00

  Całe szczęście że ta firma

  Całe szczęście że ta firma nie robiła wiaduktu !!!

 3. www

  2 lipca 2022 10:02

  Wyobraźcie sobie, że Wy w

  Wyobraźcie sobie, że Wy w pracy byście się tak wywiązywali z powierzonych zadań, co by się działo 😀 A tutaj cyrk, wytłuczone zawieszenia, wydłużone dojazdy do pracy i jest super, teraz już termin na pewno będzie dotrzymany, a jak nie, to następny już na pewno, za nasze pieniądze te zgadywanki…

 4. obatel .

  2 lipca 2022 10:06

  Baju baju będziemy w raju.

  Baju baju będziemy w raju.

 5. roy

  2 lipca 2022 10:09

  A studzienki deszczowe i te

  A studzienki deszczowe i te kratki wzdłóż krawezników bedą poprawione ? bo sa wyżej niż jezdnia i woda i tak stoi po deszczu

 6. Antonio

  2 lipca 2022 10:16

  Postraszyć karą za nie

  Postraszyć karą za nie dotrzymanie terminu i robota zaraz ruszy a tak to wiedzą że nie muszą się spieszyć bo mogą znowu termin przedłużyć.

 7. Tomcio

  2 lipca 2022 10:20

  Skoro problemem była kolizja

  Skoro problemem była kolizja rur na jednym odcinku to cała reszta powinna być już gotowa. A ta inwestycja jest nie dokończona na całym odcinku. Liczne braki w nawierzchni , wystające studzienki … Kto to kontroluje . Kolejna porażka osób zarządzających . A może zamiast przesuwać termin czas zacząć naliczać kary to się firma spręży.

 8. Rob

  2 lipca 2022 10:23

  Miasto powinno dotkliwie

  Miasto powinno dotkliwie ukarać finansowo takie procedery przesuwania ustalonych terminów zakończenia prac.

  • Powiat

   2 lipca 2022 11:41

   To nie miasto tylko powiat bo

   To nie miasto tylko powiat bo to starostwo jest inwestorem.

 9. Oczko

  2 lipca 2022 10:27

  Najlepsze moim zdaniem są

  Najlepsze moim zdaniem są studzienki które osadzili pod poziom, gdzie potem położyli ostateczny „dywanik” ze spadkiem ku odwodnieniom. Mieszczę.

 10. Porażka.

  2 lipca 2022 11:43

  To nie jest już nawet zabawne

  To nie jest już nawet zabawne. W tym mieście nie ma jednej inwestycji bez obsuwy terminowej. Wykonawcy robią co chcą, jak długo chcą. Czy na serio za wszystko bierzecie łapówy, że jeszcze sami ich tłumaczycie? W każdym normalnym kraju powinny takie kary polecieć że by się taka firemka nie pozbierała. Tragedia. W środku miasta… 

 11. Po

  2 lipca 2022 11:53

  Jeszcze w tym kraju jest za

  Jeszcze w tym kraju jest za dobrze, nik nie bierze za dupy rządzących. A szkoda, byłoby inaczej. Pozdrawiam urzędników !!!

 12. Ja nuż

  2 lipca 2022 12:34

  Podobno żony tych z kominowa

  Podobno żony tych z kominowa postulowały żeby pracę przedłużyć co utrudni rogaczom powrót z pracy. Będą miały więcej czasu na przyjemności kiedy rogacze w korku stoją.

  • Dron

   2 lipca 2022 12:36

   Ja pracuje w kominowie i

   Ja pracuje w kominowie i potrafię po zmianie twoją żonę i córkę pukać 2 razy w tygodniu

   • Hans

    2 lipca 2022 12:48

    No żona to stara ropucha

    No żona to stara ropucha wybaczam ale córka ma 10 lat więc jesteś Pedofilem !!!

    • Gag

     2 lipca 2022 12:50

     Tak jak twoj stary.

     Tak jak twoj stary.

     A mała piszczy jak suche wycieraczki w samochodzie

     • Wiechu

      2 lipca 2022 21:20

      Pedofilski wpis dojechany byś

      Pedofilski wpis dojechany byś był cwe…u

     • Adames

      2 lipca 2022 23:59

      Zgłoś,  to się spotkamy.

      Zgłoś,  to się spotkamy. Zobaczmy kto będzie dojechany

 13. Venerix

  2 lipca 2022 14:44

  Tak samo ul. Kościuszki. Tam

  Tak samo ul. Kościuszki. Tam roz… nawierzchnię, ruch jednostronny i od miesiąca ani jednego robotnika. Żałosne.

 14. A

  2 lipca 2022 15:12

  Taka zajebista firma, że

  Taka zajebista firma, że jeden robi a reszta patałachów się patrzy 

 15. Anonim

  2 lipca 2022 15:18

  Może redakcja zainteresuje

  Może redakcja zainteresuje się i dociekliwe popytać kto z urzędników ponosi konsekwencje za brak kontroli na inwestycjach . Drogi rozwalone , brak robotników, jak można zlecać roboty firma które nie mają do tego fachowców. Jak powyżej napisano na Kościuszki dla picu pilarza się jacyś ludzie , rozkopią dziurę, potem zakopią. Drugi dzień w innym miejscu. A za chwilę firma poprosi o przedłużenie terminu. Prawdziwa farsa. Odnoszę wrażenie że nasz burmistrz nie ma kontroli nad swoimi podwładnymi. Robią z nim co chcą . 

  • Nie tu

   2 lipca 2022 15:29

   Ta redakcja się nie

   Ta redakcja się nie zainteresuje. Tu nie pisze się źle na nasz urząd. 

   • Anonim

    2 lipca 2022 17:16

    Nasz urząd czyli jaki? Chodzi

    Nasz urząd czyli jaki? Chodzi ci o urząd miasta? W tytule i artkule masz jak byk że inwestycję robi powiat czyli starostwo a ty jesteś tak głupi że nawet tego nie ogarniasz.

    • Tomcio

     2 lipca 2022 19:04

     Jak byś ogarniał to byś

     Jak byś ogarniał to byś wiedział że inwestycja jest dofinansowana również z budżetu miasta. A poza tym w większości tekstu który napisałem tyczył się ulicy na Kościuszki. A tam to chyba miasto macza palce.

     • Anonim

      2 lipca 2022 20:23

      To że inwestycja jest

      To że inwestycja jest dofinansowana przez urząd miasta nie oznacza że urząd miasta ma cokolwiek do powiedzenia w kwestii wykonania. Inwestorem jest powiat i to on ponosi główną winę za obsuwę razem z wykonawcą. Dziwne że tego nie zauważasz i jakoś dziwnie na siłe próbujesz przerzucić winę na miasto. Najwięcej kasy dał urząd marszałkowski to co on też jest winny a powiat cacy? I nie nie jestem pracownikiem urzędu. Po prostu w przeciwieństwie do ciebie winię tych co trzeba a nie kombinuję jakby tu oczyścić głównych winowajców. Co do inwestycji na Kościuszkach to racja, to robi miastao i rzeczywiście się ślimaczy. Tylko że ranga i kłopoty dla kierowców tych dwóch inwestycji są nie do porównania bo mówimy w przypadku Wojska Polskiego o inwestycji która paralizuje znaczną część miasta.

 16. 41-1966

  2 lipca 2022 17:27

  Ci pracownicy musieli by być

  Ci pracownicy musieli by być zarządzani przez menadżerów z Mondi,  to czas realizacji by się skrócił ( jeszcze by nie zaczęli a już by padły pytania kiedy skończą )

  Pozdrwiam 

  • Rr

   2 lipca 2022 18:05

   Twój tekst jest tak poyebany

   Twój tekst jest tak poyebany jak 7ka.

  • Emeryt

   2 lipca 2022 20:08

   Nie obrażaj prawdziwych

   Nie obrażaj prawdziwych menadżerów 

 17. Mieszkaniec

  2 lipca 2022 19:01

  Skandal ponad rok remontować

  Skandal ponad rok remontować główna ulice w 30tys mieście. Na dodatek spieprzone przejścia dla pieszych za blisko rond zaraz będą przerabiać bo niezgodne z nowymi przepisami hahaha. A ludzie pisali o tych przejściach. Co za nieudolni urzędnicy. Oby mieszkańcy przy urnach pokazali co o tym myślą. 

  • Tomcio

   2 lipca 2022 20:30

   Dorzućmy do tego notoryczne

   Dorzućmy do tego notoryczne łamanie przepisów przez rowerzystów przejeżdżających przez te przejścia jak święte krowy. Aż dojdzie do jakiejś tragedii. Rzekł bym by policja się tym zajęła ale jak wiemy z innych przykładów w naszym mieście to ich przerasta.

 18. Wszechwiedzy

  2 lipca 2022 19:19

  Najlepsza inwestycja tego

  Najlepsza inwestycja tego miasta to jest póki co posprzątanie śmieci po stachuuuu za 11baniek 

 19. Anonim mieszko

  2 lipca 2022 19:35

  Urzędnicy są niekompetentni 

  Urzędnicy są niekompetentni  po kilkunastu latach pracy w tym samym urzędzie. Jak by tak trochę ich pozmieniać to może zaczęli by pracować.Firma Inzbud to nieporozumienie.Kto ją wybrał? Najtańsza? Są efekty! Za rok kanaliza będzie do poprawy.Tak jak basen  leśna.Takich urzędników znających się na wyborze firm stających do przetargu nie niestety mamy.Szkoda , że mieszkańcy cierpią.

 20. Anka

  2 lipca 2022 20:12

  Widać że prace coraz bardziej

  Widać że prace coraz bardziej końca , super , brawo Chłopaki. 

  Mam jeszcze prośbę o przypomnienie kierowcą jak się zjeżdża z ronda . Bardzo duża ilość kierowców nie sygnalizuję zjazdu z ronda. 

  • Język polski

   3 lipca 2022 11:44

   KIEROWCOM

   KIEROWCOM

  • Kierowca

   3 lipca 2022 11:56

   Nie ma przepisu na obowiązek

   Nie ma przepisu na obowiązek sygnalizowania zjazdu z ronda

   • John

    3 lipca 2022 21:45

    Oddaj prawo jazdy. Obowiązek

    Oddaj prawo jazdy. Obowiązek sygnalizowania zjazdu jest, o czym wielu zapomina. Tak samo, jak ludzie nie sygnalizują skrętu jadąc drogą z tzw. łamanym pierwszeństwem. Stwarza to zagrożenie. 

   • Word

    3 lipca 2022 21:48

    Zjeżdżasz z ronda czyli

    Zjeżdżasz z ronda czyli zmieniasz kierunek jazdy a to według przepisów musisz zasygnalizować. Nie ma obowiązku i ogólnie jest głupotą używanie lewego kierunkowskazu na rondzie.

 21. Żałosne

  2 lipca 2022 21:02

  Tydzień, no dobra, dwa, ale

  Tydzień, no dobra, dwa, ale półtora miesiąca? Wytłumaczenie jest jedno – sezon urlopowy, drogowcy też ludzie i chcą wyjechać, wiadomo, ale niech nie ściemniają. To kpina od samego początku. Już nawet zanim wbito pierwsza łopatę było dużo uwag, potem w trakcie, ale zarówno urzędnicy jak i odpowiednie służby nie reagowały a jak już coś zrobili to na sztukę. Zmiana organizacji ruchu kilkanaście razy w ciągu roku bez jakiejkolwiek zapowiedzi? Proszę bardzo. Remont 3km drogi za miliony i zniszczenie 2 razy tyle? Co za problem. O kształcie ronda obok biedronki nie wspomnę. Będą podobne historie jak na rondzie w Grupie. Usprawnienie przejazdu przez Przechowo w godzinach szczytu też będzie paranoją. Ale co tam, wazne ze będzie się czym chwalić przed wyborami, nagrody też wpadną. Niech tylko nie zapomną przeciąć wstęgi na każdym rondzie, nadać imiona i za grubą kasę jakichś wiechciów nasadzić. Za tą kasę mogli już zostawić WP w spokoju na 20 lat i zbudować alternatywną drogę z górnych marianek/sulnowa. Ale co ja się znam

 22. sami specjaliści

  3 lipca 2022 07:45

  Jak są dziury żle ,jak coś

  Jak są dziury żle ,jak coś robią żle niech ci wszyscy co w ciągu miesiąca by to zrobili  idą i pokażą jak to można zrobić po 2 godzinach by leżeli na sor przy 30*C na otwrym słońcu i układaniu kostki ,trochę szacunku dla pracowników 

  • Tomcio

   3 lipca 2022 11:55

   A jeszcze nie dawno

   A jeszcze nie dawno twierdzili że jest za zimno i nie mogą robić. Te wszystkie uwagi które są wypisywane odnośnie braku pracowników są związane z dniami kiedy pogoda była odpowiednia, przez ludzi którzy codziennie korzystają z tej drogi. Więc głupio nie tłumacz tego, bo według Ciebie wszystkie firmy powinny być zamknięte skoro jest tak ciepło.

 23. Xyz

  3 lipca 2022 11:37

  Jeszcze niech naprawia ulice

  Jeszcze niech naprawia ulice na osiedku gdzie byl objazd, bo tam.sie jezdzic nie da takie dziury sa, zawieszenie do remontu gwarantowane

 24. Podatnik

  3 lipca 2022 11:54

  Po pierwsze brak wyjazdu z

  Po pierwsze brak wyjazdu z Miasteczka na Tucholską. Cały ruch wszystkie tiry na jedno rondo. Za taki brak kompetencji i lekceważenie kierowcow ktoś powinien odpowiedzieć. Po drugie prawda że przejścia są za blisko rond i to wstrzymuje płynność ruchu. Wkrótce trzeba będzie to za nasze podatki przerabiać. Po trzecie czas! Ponad rok! Normalnie takie remonty na 3 zmiany i sprawa załatwiona w 3 miesiące. Też lepiej w upały. 

 25. Mieszkaniec

  3 lipca 2022 12:08

  Brak odpowiedniej kontroli

  Brak odpowiedniej kontroli nad wykonawcami przez urzędników ,a może nawet całkowicie nie kontrolują, bo po co.Klima w urzędzie chłodzi kawusia smaczna a i  coś słodkiego się znajdzie i ani się obejrzysz czas do domu.Moze gdy by te roboty trwające w nieskończoność były przed domem któregoś urzędnika to zakończyły by się w terminie.Tak to musimy  się męczyć przez urzędników, którzy nic nie mogą albo nie chcą.Trzeba pamiętać  jak bardzo się starali przy kolejnych wyborach.

 26. vinivici

  3 lipca 2022 12:29

  rowerzyści nauczucie się

  rowerzyści nauczucie się odróżniać ścieżke rowerową od drogi dla samochodów i chodnika.. śpiesze z pomocą.. po jednej stronie macie wyasfaltowaną ścieżke rowerową.. ona jak nazwa wsazuje jest dla rowerzystów, którzy mogą jechać po niej nie utrudniając ruchu samochodom jak i sam rowerzesta ma większy komfort jazdy chociażby z powodu większego bezpieczeństwa.. niestety niektórzy myślą, że są Kubicami na rowerze i mając ścieżke rowerową obok, dosłownie 20 cm przed to musi jechać drogą dla samochodów mimo, że tam same zwężenia i dziury… ciasne gatki nie uprawiają do korzystania z jezdni, kiedy obok jest ścieżka rowerowa. No i tak samo ludzie w samochodach muszą uzupełnić płyn do kierunkowsakzów albo naprawić przewody elektryczne, bo normalnie ciemno tam przy zjeździe z rond.. ostanim razem byli na rondzie zdawajać prawko w bydgosczy czy grudziądzu to teraz muszą się znowu nauczyć

  • Ramos

   4 lipca 2022 12:35

   „…po jednej stronie macie

   „…po jednej stronie macie wyasfaltowaną ścieżke rowerową…”

   To jeszcze nie jest „ścieżka rowerowa”, tam cały czas jest teren budowy i nie ma żadych oznaczeń. Jedź tam sam rowerem i lawiruj między pieszymi.

 27. Kierowiec

  3 lipca 2022 18:11

  Ktoś wskaże przepis na

  Ktoś wskaże przepis na sygnalizowanie zjazdu z ronda? Nie ma takiego obowiązku 

  • pies

   3 lipca 2022 20:39

   Art.22 ust. 5 Kodeksu

   Art.22 ust. 5 Kodeksu Drogowego: „Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować kierunkowskazem zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.”

 28. Anonim

  4 lipca 2022 11:46

  każdy kto twierdzi, że nie

  każdy kto twierdzi, że nie musi syganlizować zjazdu z ronda to niech wróci na kurs prawa jazdy i to koniecznie. Bo za takie coś powinien mieć odebrane prawo jazdy. Aż strach pomyśleć jakie ubytki wiedzy mają tacy ludzie, którzy nie znają podstaw używania kierunkowskazów

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama