Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Powstanie ścieżka rowerowa z Dolnej Grupy do Grupy

Otwarto oferty w przetargu na budowę ścieżki rowerowej, która będzie biegła przez tereny leśne gminy Dragacz. Propozycje złożyły trzy firmy.

Udostępnij
sciezka23

REKLAMA

Gmina Dragacz pozyskała na ten cel 468 tys. zł unijnego dofinansowania, co stanowić będzie około 85 proc. kosztów tej inwestycji. Planowany wydatek to 551 tys. zł.

Ścieżka o długości 1,5 km swój początek będzie miała na końcu ulicy Wrzosowej w Dolnej Grupie, a koniec na ulicy Szkolnej w Grupie. Fragmenty ścieżki na terenach zabudowanych w Dolnej Grupie i Grupie (aż do granicy miejscowości) zobowiązał się wybudować urząd marszałkowski przy okazji remontu drogi wojewódzkiej 272.

Reklama
Reklama

Najkorzystniejsze ofertę o wartości 456,5 tys. zł złożyła firma Heavytrans z Grudziądza. Niewiele więcej ( 460 tys. zł) zażądało przedsiębiorstwo Feniks z Grudziądza. Najwyżej swoją pracę wyceniła firma Auto-Mix z Warlubia - 525,5 tys. zł.
REKLAMA

- Z tej bezpiecznej drogi będą korzystać przede wszystkim dzieci dojeżdżające do szkoły i osoby pracujące w jednostce wojskowej w Grupie - tłumaczy Dorota Krezymon, wójt gminy Dragacz. - Z pewnością będzie ona też zachętą do tego, by przesiąść się na rower także dla innych mieszkańców pobliskich miejscowości. Nie ukrywam, że liczymy też na turystów, zwłaszcza z pobliskiego Grudziądza.

Prace rozpoczną się w połowie kwietnia i potrwają do lata.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. xvzqrtah

  23 kwietnia 2020 17:46

  coronavirus relief bill new
  coronavirus relief bill new jersey pizza day coronavirus coronavirus treatment cathy hummels coronavirus coronavirus statistics

  katze coronavirus coronavirus updates ‌‌coronavirus drug coronavirus italy coronavirus uk

  https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# – ‌‌coronavirus drug

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama