Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pożar domu w Wiągu. Budynek na razie nie nadaje się do zamieszkania

Piec centralnego ogrzewania był prawdopodobnie przyczyną pożaru, do którego doszło w sobotę w Wiągu (gmina Świecie).

Udostępnij
29542426_2092138031048990_5034255137406113507_n_-_kopia

Straż pożarna została powiadomiona o godz. 14.30. Po przyjeździe na miejsce zastano płomienie na poddaszu oraz znacznie większy ogień w jednym z pomieszczeń na parterze. Mężczyzna mieszkający w budynku uciekł przed pożarem na zewnątrz. Nic mu się nie stało.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieProf-Bud

Po odłączeniu prądu przez pogotowie energetyczne przystąpiono do akcji gaśniczej, w której brały udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP Wiąg i OSP Ratownik ze Świecia. Wyniesiono również dwie butle gazowe.

Rozebrano część stropu i drewnianej konstrukcji dachu. Zniszczeniu uległo poddasze razem ze znajdującym się tam wyposażeniem oraz dwa pomieszczenia na parterze. Część mienia strażacy w porę wynieśli.

REKLAMA


Ze względu na znaczne uszkodzenia, wezwano inspektora nadzoru budowlanego, który stwierdził, że na razie budynek nie nadaje się do zamieszkania. Przynajmniej do czasu przeprowadzenia remontu. Mieszkający w nim mężczyzna znalazł tymczasowe schronienie u znajomej.

Prawdopodobną przyczyną pożaru był piec centralnego ogrzewania. Na razie nie wiadomo jednak, w jaki sposób do niego doszło. Ustali to dochodzenie. Straty oszacowano na około 20 tys. zł.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

REKLAMA

REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Mmm

    2 kwietnia 2018 20:48

    Budynek i tak idzie do

    Budynek i tak idzie do rozbiórki. A za straty które poniósł i tak mu nikt nie odda pieniędzy. Bo bydynek byl juz sprzedany. Wiec jaka sprawiedliwość.?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama