Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pożar lokomotywy na stacji w Pruszczu. Ciągnęła 40 wagonów z opałem

Przez blisko dwie godziny pięć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który wybuchł w lokomotywie na stacji w Pruszczu.

Udostępnij
pozar-pruszcz-czolo

REKLAMA

Strażacy dostali wezwanie o godz. 18.26. Lokomotywa ciągnęła 40 wagonów z miałem węglowym. Kiedy z jej wnętrza zaczął wydobywać się dym, maszyniści zatrzymali skład.

- Zanim przystąpiliśmy do akcji, trzeba było odciąć prąd w trakcji, bo istniało niebezpieczeństwo, że na stojący skład, albo na strażaków gaszących ogień, stojących na drugim torze, najedzie inny pociąg – wyjaśnia aspirant Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Strażacy w ciągu niespełna dwóch godzin uporali się z zagrożeniem. Okazało się, że przyczyną pożaru było zwarcie w przetwornicy prądu stałego w lokomotywie. Żadnemu z dwóch maszynistów nic się nie stało. Straty oszacowano na około 10 tys. zł.

W akcji uczestniczyła jednostka państwowej straży ze Świecia oraz dwa zastępy OSP z Pruszca i po jednym z Wałdowa i Brzeźna.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (8)

 1. Kolejarz

  17 sierpnia 2020 22:02

  Wyłączyli trakcje zeby nikogo

  Wyłączyli trakcje zeby nikogo prad nie poraził, co to ma wspólnego z bezpieczeństwem w ruchu? jak zawsze artykuł bez senau

  • Anonim

   17 sierpnia 2020 22:21

   A ty potrafisz czytać

   A ty potrafisz czytać kolejarz. Przecież jest napisane jak byk, że wyłączyli trakcję, zeby na strażaków i na stojący skład nie najechał inny pociąg. Gdzie tam piszą o porażeniu prądem???

   • Brum bum

    17 sierpnia 2020 22:55

    Bo w artykule piszą głupoty,

    Bo w artykule piszą głupoty, On podaję Ci prawdziwą przyczynę wyłączenia trakcji.

    • Kapitan Lokomotywa

     18 sierpnia 2020 01:36

     A rozumiem, że pociągi mogą

     A rozumiem, że pociągi mogą jeździć na odcinkach, gdzie jest wyłączona sieć trakcyjna? 🙂 Puknij się. Gdyby nie wyłączono trakcji pociągi śmigałyby po torach, gdzie stał skład i po torach obok, gdzie biegali strażacy.

     • Kolejarz

      18 sierpnia 2020 05:23

      Wiec rozumiem, ze brak prądu

      Wiec rozumiem, ze brak prądu w sieci zatrzyma też lokomotywy spalinowe, które prowadzą pociągi? Za zatrzymanie ruchu pociągów odpowiada sygnał stoj na semaforze i dyzurny ruchu, nie wyłączenie pradu

   • Otkolejarze

    18 sierpnia 2020 19:44

    Jaką trakcje?

    Jaką trakcje?

    Napiecie w sieci trakcyjnej 

 2. kierownik trakcji

  18 sierpnia 2020 06:33

  A ty zapewne jesteś

  A ty zapewne jesteś pomocnikiem Kolejarza i pitolisz, jak on. Brum bum, czy ostatnio nie spadł ci na głowę kowalski młot tzw. juzwa?

  • Naczelnik

   18 sierpnia 2020 08:19

   Kowalskim młotem to ciebie

   Kowalskim młotem to ciebie spłodzili

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama