Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pożar pod Świeciem. Niespokojna noc mieszkańców budynku socjalnego

Po raz drugi w ostatnich dniach strażacy interweniowali w budynku socjalnym w Wiągu.

Udostępnij
wiag-czolo

REKLAMA

W sobotę o godz. 22.39 strażacy dostali wezwanie do Wiąga (gmina Świecie). Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze budynku socjalnego.

Reklama
Reklama

- Mieszkańcy byli na zewnątrz. Nikt nie odniósł obrażeń. Jedna osoba uskarżała się na duszności i zawroty głowy z powodu przebywania w zadymionym pomieszczeniu. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, a potem przekazali pogotowiu. Nie wymagała jednak pobytu w szpitalu - relacjonuje asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Z mieszkania wyniesiono dwie butle z gazem, odłączono prąd i ugaszono palące się wyposażenie. Kamerą termowizyjną sprawdzono czy nie ma dodatkowego zagrożenia. Wyniesiono też na zewnątrz tlące się resztki mebli oraz sprzętu RTV i AGD. 

Reklama
Reklama

Straty oszacowano wstępnie na 20 tys. zł. Dzięki temu, że nie dopuszczono do roprzestrzenienia się ognia w całym mieszkaniu i na sąsiednie lokale, uratowano dobytek wart około 300 tys. zł.

Strażacy stwierdzili, że przyczyną pożaru nie było zwarcie instalacji elektrycznej. Nie można wykluczyć, że było to podpalenie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.
REKLAMA

Reklama
Reklama

W trwającej ponad godzinę akcji, brały udział trzy zastępy z komendy powiatowej w Świeciu i jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiągu.

W tym miesiącu to już drugi pożar w jednym z budynków socjalnych w Wiągu.

13 listopada 43-latek zasnął w łóżku z niedopałkiem papierosa. W porę pospieszyli mu z pomocą sąsiedzi. Mężczyzna doznał poważnych oparzeń twarzy.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (35)

  1. Alina

    21 listopada 2021 09:53

    Nie szanują niczego!!!

    Nie szanują niczego!!! Wyborcy pis , którzy tylko potrafią brać od społeczeństwa nie oferując nic w zamian. 

    • Anonim

      21 listopada 2021 12:10

      Fajna jesteś, za PO patoli

      Fajna jesteś, za PO patoli nie było?

    • Anonim

      21 listopada 2021 20:36

      tam mieszkają wyborcy PO i

      tam mieszkają wyborcy PO i lewicy

  2. Olo

    21 listopada 2021 09:54

    No trzeba więcej takim dawać

    No trzeba więcej takim dawać mieszkania!!! Porządni ludzie nie dostaną bo za duży metraż wynajmują, a patola dostaje i teraz niech Pan Burmistrz wyremontuję to mieszkanie, No bo im trzeba pomoc!!!!

    • Iza

      21 listopada 2021 09:57

      Porządni ludzie pracują i

      Porządni ludzie pracują i kupują sobie mieszkania lub je wynajmują ,a nie proszą o socjal.

      • Olo

        21 listopada 2021 10:51

        No to mądrze powiedziałaś ha

        No to mądrze powiedziałaś ha ha ha

      • Olo

        21 listopada 2021 11:02

        A z drugiej strony kto tu

        A z drugiej strony kto tu mówi o mieszkaniu socjalnym??? Nigdy tam bym nie poszła mieszkać!!!!

  3. Leon

    21 listopada 2021 09:55

    Czy był choć jeden trzeźwy

    Czy był choć jeden trzeźwy pośród  „tubylców”? 

  4. Biba

    21 listopada 2021 09:59

    Musiała być niezła impreza.

    Musiała być niezła impreza. Istna gorączka sobotniej nocy.

  5. Ciekawa..

    21 listopada 2021 10:05

    Ciekawa jestem dlaczego tacy

    Ciekawa jestem dlaczego tacy ludzie dostają socjale kiedy szacunkowy dobytek wart jest 300 tysi? 

    • Ava

      21 listopada 2021 11:19

      300tys to dobytek sąsiednich

      300tys to dobytek sąsiednich lokali

  6. Anonim

    21 listopada 2021 10:24

    A dla normalnych ludzi nie ma

    A dla normalnych ludzi nie ma nic. Nawet 14 nie dostałam , za wysoka emerytura!!!!!pijaki i złodzieje i nieroby górą !

  7. jojo

    21 listopada 2021 10:44

    Teraz tych pasożytów na zimę

    Teraz tych pasożytów na zimę w namioty i niech se radzą!

    • Oko

      21 listopada 2021 11:01

      Ludzi nazywać pasożytami,

      Ludzi nazywać pasożytami, Jojo w szpitalu niema już bramy zgłoś się

      • Anonim

        21 listopada 2021 11:30

        A noe? Jak nazwać patusów i

        A noe? Jak nazwać patusów i nierobów co żyją na koszt państwa,czyli nas ludzi pracujących

      • Anonim

        21 listopada 2021 12:12

        Zawsze możesz kilku tych

        Zawsze możesz kilku tych „ludzi” przygarnąć

        • Oko

          21 listopada 2021 12:24

          Brama zadziałała,to są ludzie

          Brama zadziałała,to są ludzie

  8. Piter

    21 listopada 2021 11:04

    Gdyby założyli im ogrzewanie

    Gdyby założyli im ogrzewanie gazowe to by nie było takich pożarów. 

    • ha

      21 listopada 2021 11:52

      Jeszcze gorzej, gaz to bomba.

      Jeszcze gorzej, gaz to bomba.

  9. Mariola

    21 listopada 2021 11:26

    No właśnie jak budują nowe

    No właśnie jak budują nowe bloki na mariankach  to nie każą nikomu palić w piecu tylko każdy ma centralne gazowe oi o nic się trzeba martwić dlaczego nie robią tego w budynkach socjalnych tylko dzieła ludzi na lepszych i gorszych a co za to ktoś morze za zarabia najniższą krajową i nie stać go na inne mieszkanie

    • Filip

      21 listopada 2021 19:06

      Z taką pisownią i błędami nic

      Z taką pisownią i błędami nic więcej zarobić się nie da. Otóż jak byś się uczyła to byś zarobiła.

    • Anonim

      21 listopada 2021 20:37

      może dlatego, że takie bloki

      może dlatego, że takie bloki buduje się z dala od miasta i zabudowań wiejskich i nie ma tam sieci gazowniczej, a już w ogóle ciepłowniczej XD troche myslenia…LUUUUDZIE

    • Iga

      22 listopada 2021 01:34

      A może jeszcze sprzątaczkę

      A może jeszcze sprzątaczkę Wam dać ….   ?????

  10. Anonim

    21 listopada 2021 12:02

    Jeb..ć was podatnicy żyje z

    Jeb..ć was podatnicy żyje z was i śmieję się wam w mordy bo wy zap..lacie jak samochodziki a ja sobie żyję za darmo i robię co chcę.. boli was że zap..lacie?? Ktoś musi zap..lać bym ja mógł sobie ROBIĆ CO JA CHCĘ A NIE CO MI KARZĄ!!! HA HA HA HA HA

  11. Igor

    21 listopada 2021 12:02

    Wiecej kasy dajcie bo na

    Wiecej kasy dajcie bo na picie niewy starcza przestanek pod nosem chodnik oświetlenie śmietniki a oni i tak tego nie szanują im się wszystko należy a normalni ludzie którzy za najniższa pracują muszą za wszystko płacić a na taksówki też ich stac

  12. Xxx

    21 listopada 2021 12:25

    Jakby pozabierali im dotacje

    Jakby pozabierali im dotacje oraz 500 plus to by musieli iś do pracy albo by zdychali z głodu a nie deptali się jak koty. A ten anonim to musi być napewno czub bez szkoły i dlatego jego wypowiedzi chamskie. 

  13. No no

    21 listopada 2021 16:26

    W takim tempie to do końca

    W takim tempie to do końca roku spalą cały socjal, liczą na mieszkanie zastępcze? No i pieniążki z Opieki? Po co pracować jak można kombinować… 

  14. Czytając

    21 listopada 2021 17:55

    Te komentarze widzę że

    Te komentarze widzę że patologia jest wśród was, a nie w Wiągu!

  15. Janusz

    21 listopada 2021 18:11

    Jutro przyjeżdżam do Wiąga i

    Jutro przyjeżdżam do Wiąga i ,, Wyremontuje Wam mieszkanie!” 

    Panie Burmistrzu wybudować jeszcze jeden a może z dwa bloki !!

  16. Rodzić

    21 listopada 2021 19:08

    Straszne,cały blok jest wart

    Straszne,cały blok jest wart 300 tysięcy????? Tyle to kawalerka na Manhattanie kosztuje. 

    • Rommel

      21 listopada 2021 20:23

      Manhattan k*** haha  te

      Manhattan Kurwa haha  te niskie bloczki na kredyty ha hi hu hi beeeeee Kurwa rozbawiło mnie to buractwo 

  17. Jan

    21 listopada 2021 19:10

    Remizę tam koło tego big

    Remizę tam koło tego big brothera im postawta

  18. Anonim

    21 listopada 2021 20:38

    może jakaś zbiórka na

    może jakaś zbiórka na siępomaga dla pogorzelców?

  19. Ruda

    21 listopada 2021 21:09

    Moiim zdaniem nie powinny być

    Moiim zdaniem nie powinny być wyświetlane takie wpisy typu Anonim jestem cieżko chora nie mam 500plus muszę sobie radzić nie dostaję nic za zarmo dlaczego zbiurka

    • Czarna

      21 listopada 2021 22:02

      Pewnie, znam takie ciężko

      Pewnie, znam takie ciężko chore co za granicę wyjeżdżają, a potem do opieki konkubenta wysyłają, bo niby nie ma za co żyć…kogo chcą oszukać? ma ręce? To do pracy droga pani, nie ma nic za darmo, dlaczego mamy utrzymywać darmozjadów? Chłop jak dąb i nie potrafi zarobić? Jeszcze chodzi się chwali, że ma dwie lewe, krew zalewa!