Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pożar w Świekatowie. Ojciec i syn stracili dorobek życia

Dziewięć jednostek straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru, który w poniedziałek rano (27 listopada) wybuchł w budynku mieszkalnym w Świekatowie.

Udostępnij
pozarswiekatowo2

Dyżurny komendy powiatowej straży odebrał zgłoszenie o godz. 8.17. W akcji, oprócz państwowej straży pożarnej, uczestniczyły również jednostki OSP.

Dom znajdował się na uboczu wsi. Prowadzi do niego polna droga, która po ostatnich opadach jest w tak fatalnym stanie, że jeden z wozów strażackich ugrzązł w błocie, kiedy nim zarzuciło i zjechał nieco na pobocze. Trzeba go było potem wyciągać traktorami.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

- Kiedy dojechaliśmy na miejsce, cały budynek stał w płomieniach, od piwnicy po dach. Ogień był tak silny, że nie było szans, aby spróbować wejść do środka i cokolwiek uratować – relacjonuje dowodzący akcją aspirant Dariusz Jagielski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Przed domem strażacy zastali jego mieszkańców, ojca i syna. Od tego ostatniego strażacy dowiedzieli się, że kiedy wyszedł rano na dwór, zobaczył dym wydobywający się z piwnicy. Zdążył jeszcze zabrać z domu kilka przedmiotów, ale ogień rozprzestrzeniał się tak błyskawicznie, że zrezygnował z ratowania dobytku i ruszył na pomoc ojcu, starszemu już mężczyźnie, żeby wyprowadzić go bezpiecznie na dwór.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym okniezy się w nowym oknie

- Dom był murowany, ale miał drewniane stropy, co ułatwiało przemieszczanie się ognia. Na razie trudno stwierdzić, co było przyczyną pożaru. Wszystko jednak wskazuje na to, że jego źródło znajdowało się w piwnicy – mówi aspirant Jagielski.

Z domu zostały tylko osmalone mury. Jeszcze o godz. 13.00 trwało dogaszanie zgliszczy. Straty oszacowano wstępnie na ponad 100 tys. zł. Podczas akcji starszy z mieszkańców budynku źle się poczuł i karetka zabrała go na badania do szpitala.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama