Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pracownicy socjalni: Wypłacamy zasiłki wyższe niż nasze pensje. Mamy dość!

Coraz więcej pracowników socjalnych ma dość swojej pracy. Frustrują ich niskie zarobki i postawa ludzi.

Udostępnij
ops_czolo

REKLAMA

- Roszczeniowość, z jaką spotykamy się na każdym kroku, staje się coraz trudniejsza do zniesienia - żalą się nam pracownicy jednego z ośrodków pomocy społecznej w powiecie świeckim. - Nie brakuje podopiecznych, którzy pomimo tego, że nie przepracowali w życiu nawet jednego roku, pobierają świadczenia wyższe niż nasze zarobki. Czy to jest normalne? - pytają.

Praca w opiece społecznej stosunkowo rzadko bywa zauważana i doceniana. Opinia publiczna zwraca na nią uwagę zwykle przy okazji skarg na bezduszność urzędników, którzy nie zareagowali w porę i nie pomogli komuś, kto znajdował się w potrzebie.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Obok osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej na skutek choroby, niepełnosprawności czy innych zdarzeń losowych, całkiem spory odsetek stanowią ludzie, dla których wsparcie oferowane przez pomoc społeczną jest jedynym znanym sposobem na życie. „Umiejętność” ta przekazywana jest w rodzinie z pokolenia na pokolenie.

- Jak mam się czuć, gdy mimo skończonych studiów i kursów zarabiam nieco ponad 2 tys. zł na rękę? – irytuje się pracownica ośrodka pomocy społecznej w naszym powiecie.

Argumentuje, że wielu jej podopiecznych, którzy nigdy nie zhańbili się pracą, ma wyższe dochody.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Jak mają się czuć młodzi pracownicy ośrodka? Jaka to jest dla nich motywacja, gdy widzą pannę z trójką dzieci, której trzeba wszystko zapewnić, począwszy od obiadów dla dzieci w szkole, opału, odzieży, unijnej żywności, a skończywszy na wszystkich możliwych zasiłkach? – oburza się. - Tymczasem wiemy, że jej panieństwo to fikcja. Mieszka z mężczyzną, z którym nie bierze ślubu właśnie ze względów finansowych. Pytana o niego odpowiada, że to tylko kolega, który wpada do niej od czasu do czasu na herbatę.

Pracowników opieki coraz bardziej irytuje też zwykła buta, z jaką się spotykają ze strony podopiecznych.

- Oni już nie proszą, oni żądają - podkreślają. - A jak nie, grożą skargą u burmistrza lub wójta. Wielu kierowników boi się tego i wolą dać to, co chce podopieczny, niż się tłumaczyć szefowi.
 REKLAMA

Reklama
Reklama

Pracownica ośrodka pomocy społecznej w jednej z gmin podaje przykład rodziny, w której ani ojciec, ani matka od lat nie przepracowali ani godziny. Mają czwórkę małych dzieci, w tym jedno niepełnosprawne umysłowo. Razem z zasiłkami i 500 plus dostają około 5 tys. zł miesięcznie. Oprócz tego dostają węgiel na zimę i inne „bonusy”.

- Na moją sugestię, że może mężczyzn poszedłby do pracy, roboty przecież teraz pełno, patrzy na mnie jak na wariatkę i burczy: „A po co?”. Odwraca się na pięcie i wychodzi trzaskając z wściekłością drzwiami.
REKLAMA

Pracownicy socjalni, z którymi rozmawialiśmy, są zgodni co do tego, że obecny system nie pomaga rodzinom zagrożonym ubóstwem w wychodzeniu na prostą, ale wręcz przeciwnie utrwala ten stan poprzez ich zależność  od różnych form pomocy od gminy i państwa.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czekamy na komentarze.
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (89)

 1. Mania

  30 października 2019 09:17

  Zgadzam się z tymi

  Zgadzam się z tymi pracownikami. Ja bym nie dała żadnych pieniędzy za darmo. Niech się zabiorą do pracy a nie śmieją się. Roszczeniowość u nich to już bezczelność. Znam jedną osobę która też tak to wykorzystuje. Ona jest na naszym utrzymaniu. Musimy po nocach ciężko pracować żeby ona była zadowolona. Oni znają przepisy lepiej niż niejeden urzędnik. Zabrać wszystkim i ustalić inne kryteria. Niech zabiorą się do roboty. Udają żeby dostać kasę a dzieci to z powietrza się biorą. 

  • ZUZA

   1 listopada 2019 02:49

   U NAS W OKOLICY JEST RODZINA

   U NAS W OKOLICY JEST RODZINA Z 16 DZIECI NA PYTANIE PANI MOZE JAKOS TEMU ZARADZIC ODPOWIEDZIAŁA CO PANIA OBCHODZI MOJA P,,,,, .GDYBY TERAZ ZABRANO TYM RODZINOM TE 500 PLUS ,,NIE WYOBRAZAM SOBIE CO BY BYŁO MIJE DZIECI NIE MIAŁY NAWET RODZINNEGO BO PRZEKROCZYŁAM 1 ZŁ 

 2. Pracujący

  30 października 2019 09:21

  Niektórzy pracują na cały

  Niektórzy pracują na cały etat + praca dorywcza. Jesteśmy obciążani Zusem, podatkiem dochodowym i różnego rodzaju innymi podatkami. Ale mamy poczucie obowiązku pracy, dania przykładu dzieciom, że tak należy żyć. Szkoda tylko,że przez to musimy utrzymywać takich oto „beneficjentów „

 3. Bla

  30 października 2019 09:42

  Moj przykład:

  Moj przykład:

  Urodzilo sie nam dziecko. Zlozylismy wniosek o tzw. Becikowe. Wniosek zostal odrzucony bo za duzo zarabiamy.. 

  Jaki z tego moral? Lepiej nie pracowac albo ukrywac swoj dochod…

 4. Lola

  30 października 2019 09:44

  Otwórz nie do końca się z Tym

  Otwórz nie do końca się z Tym zgadzam,  znam taką rodzinę, dwójka dzieci mama siedźi w domu bo do roboty sie nie garnie, bo pobiera zasiłki rodzinne i 500+ ,konkubent pracuję i dostają pimoc z opieki!!! Dlaczego? Bo pracownica socjalna jest dobra koleżanka podopiecznej!!! Wiem ,że był nawet donos na tą panią do opieki, Ale cóż kolezanka koleżankę wybronila!!!!! Co to ma być??? Do roboty koleżankę wypiepszyc ,a nie siedzieć w domku i z koleżankami kawę spijac!!!! Tak to właśnie JEST!!

  • Ja69

   30 października 2019 18:04

   Znajomości, znajomości. Znam

   Znajomości, znajomości. Znam dokładnie, jeden przypadek.. Konkubina, konkurent i ich wspólne dziecko. Pani z opieki bardzo dobrze wiedziała, że mieszkają razem i wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe. On pracował, a ona opieka społeczna i wszystkie możliwe zasiłki z jakich można było skorzystać. Pracownicy z opieki niech mają żal do siebie, że mają tak jak mają. Po drugie w opiece zawsze była zasada, nie pijesz nie masz nałogów, brakuje Ci tylko na opłaty i chleb,dla takich nie ma zasiłku. Dowodzenia. 

 5. kierowca

  30 października 2019 09:51

  A Romowie to jest dopiero

  A Romowie to jest dopiero temat budują domy a pobierają dodatek mieszkaniowy i wszystkie zasiłki jakie się da. A w Anglii pałają się współczesnym niewolnictwa.

  • Julia

   30 października 2019 16:15

   Budując domy piorą brudne

   Budując domy piorą brudne pieniądze. Po sprzedaży domu pieniądze są już czyste.

 6. Lena

  30 października 2019 09:56

  Witam, w 100% popieram

  Witam, w 100% popieram Pracownikow Socjalnych. System nie uczy szacunku do pracy do innych ludzi i jest to przekazywane z pokolenia na pokolenie. Uważam, że nie powinno się rozdawać pieniędzy za darmo. Każdy powinien na nie zapracować.  Nie wyakażesz inicjatywy do pracy, nic nie dostaniesz.  Koniec, kropka, bez dyskusji, a burmistrz i cała reszta urzędników powinna stać murem za pracownikami a nie za chorą „patologią”.

 7. Maciej

  30 października 2019 10:18

  To najpierw by musieli

  To najpierw by musieli zmienić ustawe o pomocy społecznej bo tam są takie bzdury napisane że szkoda gadac. A ci którzy piszą takie rzeczy tam u góry to nie znają rzeczywistoaci

 8. Moloch

  30 października 2019 10:40

  Chcieliście głosować na pis,

  Chcieliście głosować na pis, a teraz płacz xD Żałosne xD Co do tego, to się zgadzam. Świadczenia powinny być dla pracujących, żeby ich wspomóc i jednocześnie zachęcać do tej pracy, a patologiczne nieroby nie wypierdalają i pozdychają z głodu, przynajmniej zrobią coś dobrego dla tego kraju. Śmieszy mnie w ogóle to, że np. U mnie ja i narzeczony jesteśmy oboje pracujący za najniższa krajową, mamy jednego synka, pobieramy 500+, a nie stać nas na życie. Ledwo co dajemy radę, musimy ciągle pożyczać od rodziny pieniądze, a jak poszliśmy do tej skurwiałej opieki „społecznej” po dotację do mieszkania, żeby było nam trochę łatwiej to uznali że zarabiamy za dużo i należy nam się nawet -365zł xD W ogóle jak zobaczyłam jaką kwotę nam wyliczyli, że razem zarabiamy w trzy miesiące to padłam xD No ja takich grubych milionów to w życiu nie widziałam u siebie na koncie jak nam opieka wyliczyła. Dlatego pluje na opiekę społeczną za to jaka jest załamana i nieuczciwa jebani oszuści…

  • Proboszcz

   30 października 2019 14:45

   „Ja i narzeczony mamy jednego

   „Ja i narzeczony mamy jednego synka”? Co ja słysze?! Do spowiedzi ale już! I w trymiga mi na zapowiedzi dać! Co łaska…

   • Moloch

    30 października 2019 20:33

    Mam wspierać złodziei ? xD A

    Mam wspierać złodziei ? xD A życiu, jeszcze mi synka jakiś ksiądz zgwałci. Omijam kościół szerokim łókiem, bo to nic dobrego tylko same problemy. I nie będę wpierać wiary chrześcijańskiej, która jest fikcją, bo bóg nie istneje, a jezus urodził się z gwałtu xD

  • Marina

   30 października 2019 18:29

   Pomoc społeczna pracuje

   Pomoc społeczna pracuje według Ustawy, urzędnicy sami nie wymyślają kryteriów według których muszą o licząc dochody i naliczac zasiłki więc proszę ich nie obrażać za to że przestrzegają prawa. 

   • Moloch

    30 października 2019 20:30

    Do samych pracowników nic nie

    Do samych pracowników nic nie mam, to nie ich wina, że opieka społczna nie jest „społeczna” tylko patologiczna…

 9. Budowlaniec

  30 października 2019 10:49

  Niemal wszyscy Romowie mają

  Niemal wszyscy Romowie mają orzecznie o niepełnosprawności i z tego tytułu dostają wysokie renty. Zdrowe spasione byki, które nic nie robią  i żyją na nasz koszt. Czy ktoś z was widział chociaż jednego pracującego Roma?? Ja takiego nie spotkałem nigdy. Skąd mają na takie samochody, domy itd? Czemu skarbówka się tym nie intersuje??

  • Anna

   31 października 2019 19:57

   Zgadzam się w 100000….%

   Zgadzam się w 100000….% Kładą się do psychiatryka na 2/3 tyg i jeszcze parę wizyt prywatnych u psychiatry i renta gotowa Jeszcze jacy rozszczeniowi Aż mi się krew gotuje 

 10. RCN.TMN

  30 października 2019 10:54

  Nie zgadzamy się z tym

  Nie zgadzamy się z tym artykułem. Polskie   rodziny w naszym kraju POTRZEBUJĄ POMOCY ! Wcześniej nie było 500+ a matki wychowujące swoje dzieci, jak to niestety bywa,  samotnie bez męskiej ręki w domu nie radziły sobie same Z POWODÓW  NP. niepełnosprawnego dziecka czy innych powodów ich jest dużo. A to ich powody dla których zgłaszają się do was . 

  – zero wakacji dla dzieci 

  – zero jak to napisaliście  ( bonusów ) 

  – brak odzieży 

  – niewystarczajaca pensja do końca miesiąca 

  – itp 

  Jeżeli chcecie pozbawić ludzi zasiłków  ( jedynego źródła dochodu ) bo macie ból dupy to nie pozdrawiam  . Co wy sobą reprezentujecie ? Bo studia skończyliście ? Poczucie wyższości  ? To tylko Brak zrozumienia dla drugiego człowieka…  ZAZDROŚCIĆ MOŻNA OSOBĄ KTÓRZY OSIĄGNĘLI COŚ W ŻYCIU  A NIE TYM CO POTRZEBUJĄ WASZEJ POMOCY ! No HALOO . Pozdrawiam RCN.TMN

  • Poirytowany pracownik

   30 października 2019 11:46

   Przeczytaj cały artykuł a

   Przeczytaj cały artykuł a potem komentuj pisiorku…

   • Poirytowary OPS-em

    30 października 2019 15:30

    Jeżeli jesteś pracownikiem

    Jeżeli jesteś pracownikiem ops-u i walisz takie komentarze to napiszemy może artykuł o tym co wy w tym OPS odwalacie  . Jesteście skończeni . Brak słów.  Popieram komentarz wyżej! 

   • Pisiorek

    30 października 2019 17:33

    Nikt z lewactwa nawet nie

    Nikt z lewactwa nawet nie bąknął na temat wypowiedzi negujacej opiekę społeczną i nie zwrócił uwagi na poziom wypowiedzi naprzemiennie  ubarwianej przekleństwami ….hmmm to znaczy że co? Mierny byle wierny, lewak.A jak ktoś się z Wami nie zgadza to go od Pisiorek wyzywacie, w Waszym rozumieniu chcą obrazić……Tak Bardzo przegraną boli….tylko na portalach współfinansowanch przez U.M. możecie sobie ulżyć, żal mi Was.

   • Magda

    30 października 2019 19:05

    Zero wakacji? Ich dzieci

    Zero wakacji? Ich dzieci jeżdżą częściej na kolonie niż nasze. Zero odzieży? Dostaja dużo rzeczy z opieki, szafy ciuchów zapełnione, a meble w domu wymieniają częściej niż my. Myślę, że źle nie mają. Ja muszę na wszystkie sama zarobić aby moje dziecko miało takie komforty

  • Andrzej

   30 października 2019 11:59

   Kolego jesteś zdrowo pierdol.

   Kolego jesteś zdrowo pierdol…..w głowę.

   Pracuję z żoną praktycznie na 4 etatach podatku co miesiąc płacę ok 8000 tysięcy jak zachorowałem tobdo okulisty 14 Miesięcy na NFZ mam czekać i szlak mnie trafia jak tacy ludzie dostają zasiłki i inne bonusy od państwa tzn naszych pieniędzy za damski h…pomoc powinna być udzielona tylko osobą co przynajmniej jeden pracuje

   • Opieka

    31 października 2019 07:12

    Niech panie z opieki złożą

    Niech panie z opieki złożą wniosek o za pomogę. Napewno dostaną zasiłek. Wiadomo, po znajomości. 

  • Gość

   30 października 2019 12:04

   Kończ wasć wstydu oszczedz co

   Kończ wasć wstydu oszczedz co za bzdury.moze co niektorzy faktycznie potezebuja pomocy ale większość patoli nie pojdzie do roboty bo poco ja soedzac w chałupie na wszysyko ja stać proszac wrecz żadajac o pomoc

    Po czym mamusia nowe rzesy piekne usta paznokcie za gruba kase tatuaże.

  • Xxx

   30 października 2019 14:21

   Ktoś tym kobietom dzieci

   Ktoś tym kobietom dzieci zrobił z nieba nie spadły. A gdzie ojciec do łóżka był dobry a teraz go nie ma i najlepiej czerpać z kasę z naszych podatków. 

   • Xyz

    30 października 2019 18:58

    Zycie jest nieprzewidywalne i

    Zycie jest nieprzewidywalne i pisze rozne scenariusze np. smierc jednego z rodzicow. Takiej kobiecie jest niestety ciezko! Wszyscy jestesmy podatnikami nawet Ci nie pracujacy.

  • Marina

   30 października 2019 18:33

   Zrozumienie mamy dla ludzi

   Zrozumienie mamy dla ludzi którzy potrzebują pomocy z przypadków losowych a nie dla takich którzy uchylaja się od pracy bo tak im wygodnie 

  • Pracująca

   30 października 2019 21:12

   Chyba nie wiesz co piszesz

   Chyba nie wiesz co piszesz twierdzisz że rozdawnictwo za darmo jest dobre. Pracuję jako pracownik  socjalny już 30 lat i takiego rozdawnictwa i cwaniactwa jak teraz jeszcze nie pamiętam. To prawda często zarabiamy mniej niż to co dostają podopieczni za darmo to jest hańba. Dzisiejszy rząd uczy łudzi nie pracować bo i po Ci skoro wszystko ma się  za darmo.  Ludzie Ci śmieją się  nam prosto w oczy że pracujemy i jesteśmy głupie jak to mówią lepiej dzieci nakładać i żyć za trochę.

  • Angel

   31 października 2019 18:07

   Brawo wkoncu ktoś

   Brawo wkoncu ktoś inteligentny się wypowiedział 

  • Samotna matka którą sobie dobrze radzi

   31 października 2019 19:26

   To ich wina że są

   To ich wina że są nieudacznikami

 11. Ja..

  30 października 2019 11:01

  Nic bym nie dała paniom z

  Nic bym nie dała paniom z opieki za to,że same dają tylko wybranym rodzinom i to niejednokrotnie takim które na wszystko stać bo zatajają zarobki albo jedno jest za granicą a drugie biedne zostaje i wtedy trzeba mu dać. Nie bierze się pod uwagę faktu,że z zagranicy dostaje grubą kasę. Też kiedyś byłam w złej sytuacji bo sama wychowuję dzieci i w dodatku z małymi przerwami pracuję i właśnie wtedy nie miałam pracy ale alimenty przekroczyły mi próg dochodowy i poinformowano mnie,że nic nie mogą dla mnie zrobić. Tak więc z płaczem i bez żadnej pomocy wyszłam. Dlatego życzę paniom z opieki żeby na własnej skórze doświadczyły biedy chociaż mają jeszcze mężów i same nie muszą zmagać się z tym co dać dzieciom jeść. 

  • jowita

   30 października 2019 11:16

   to idź do caritasu po

   to idź do caritasu po jedzenie

   • Ja..,

    30 października 2019 12:19

    Sama sobie poradzę bez

    Sama sobie poradzę bez niczyjej pomocy.

    Nie będę wyciągać rąk po jedzenie czy pieniądze jak bardzo wielu .Mam rodzinę i to ja jestem za nią odpowiedzialna a nie państwo czy kościół..

    Pozdrawiam wszystkich uczciwych. 

    • Taka Ja

     31 października 2019 13:34

     No jestem ciekawa czy nie

     No jestem ciekawa czy nie wyciągasz rąk po pieniądze?… jak masz dzieci to pewnie złożyłaś wniosek na 500+. Nie gdaj tu farmazonów!!!! Uczciwy czy nei uczciwy, kto ma dzieci to złożył wniosek na 500+ od Prezesa. Każdy psioczy na PIS a i tak składają wnioski do MOPSu.

   • Ja69

    30 października 2019 18:14

    Taką samą odpowiedź

    Taką samą odpowiedź usłyszałam w  pomocy społecznej. Niestety nie miałam znajomości. Czyżby ta sama pani? Nie pozdrawiam. 

  • Asia

   30 października 2019 16:09

   Panie z opieki były za komuny

   Panie z opieki były za komuny !!! Opieka tez!!! Dziwne ze nikt nie mówi Milicjant albo Milicja???

   • Xyz

    30 października 2019 17:01

    Za komuny nie było opieki ale

    Za komuny nie było opieki ale bezpieka . Ludzie mieli po kilkoro dzieci i nikt nie musiał ich utrzymywać.

  • Marina

   30 października 2019 18:36

   Pomoc społeczna nie zatrudnia

   Pomoc społeczna nie zatrudnia detektywów proszę Pani. 

  • Marta

   30 października 2019 23:32

   Tak, bo wszystkie Panie

   Tak, bo wszystkie Panie pracujące w pomocy społecznej maja mężów i żyje im się super. Trzeba trochę pomyśleć. Tam też pracują samotnie wychowujace matki i też muszą utrzymać siebie i swoje dzieci.

   Do tego ta praca opiera się na ustawie o pomocy społecznej a nie na wymyśle jednej pani czy drugiej. 

  • Euphorion

   31 października 2019 11:19

   To problem ustawy, a nie

   To problem ustawy, a nie pracowników 

 12. Vintenso

  30 października 2019 11:10

  A kiedy Konfederacja mówi, że

  A kiedy Konfederacja mówi, że zabrałby wszystkie to są na okrągło wyśmiewani.. dobrze, że młodzi ludzi mają coraz wiecej głosów w wyborach i w końcu konfederacja dostała się do sejmu chociaż to i tak nic nie da przez nagonke PO-PIS na konfederacje..,bo jest to ktos nowy spoza układu. Niestety im ktoś jest bardziej patologiczny tym więcej dostaje z zasiłków i coraz bardziej poszerza swoją patologię, nie pracują, wiec piją tak długo aż przepiją, a póżniej czekają znowu na zasiłki. Ludzie, którzy przyzwyczają się do dostawania czegoś za darmo to z czasem oni przestaja się z tego cieszyć.. zaczynają wymagać! Gdyby zlikiwidować patola+, 500+ to te społeczeństwo od razu wyszłoby na ulice..no może nie na ulice, ale byłoby ogromne oburzenie w internecie itd. A Ci którzy pracują utrzymują to wszystko. Jeżeli ktoś bierze więcej + niż oddaje do budżetu to już jest na kogoś utrzymaniu.. a takich jest pełno. Jedyny dobry zasiłek to „Kuroń” i świadczenie na niepełnosprawnych. Chociaż i w grupach niepełnosprawnych są osoby, które po prostu bardzo dobrze to wykorzystały i biorą renty dodatkowo pracując. A wtedy nie ma co się dziwić, że te panie urzędniczki nie wytrzymują psychicznie skoro przez 8h obsługując takich ludzi którym to się po prostu należy.. wg nich. Po co pracować skoro dostaje się 4-5tys z zasiłku żyjąc na socjalnym mieszkaniu

  • Tymon

   31 października 2019 20:07

   Święte słowa Ludzie podobnie

   Święte słowa Ludzie podobnie czujący powinni się zbuntować bo tak być nie może ze patologia dla której jedyną robotą jest płodzenie kolejnego dzieciaka uciągu łapy po cudze

 13. dzamper

  30 października 2019 11:40

  Pomoc społeczna jest

  Pomoc społeczna jest potrzebna,tylko trzeba rozgraniczyć pewne fakty są osoby które faktycznie przeginają i czerpią z tego ile się da gdzie są już dodatki 500zł dla dzieci ale nie każdy je ma,więc trzeba patrzeć obiektywnie..Przede wszystkim trzeba naprawić system przyznawania i kryteria dochodowe,opieka nie ma instrumentów żeby udowadniać komuś wine czy ktoś pracuje na czarno i w konkubinacie,bo większości o to się rozchodzi,nie dość że są alimenty na dzieci i program 500+,konkubent pracuje ale nie jest zameldowany a niby samotna matka dorabia jeszcze na lewo..no niestety to może denerwować urzędników Mopsu i mieszkańców jak widzą takie rzeczy…nie zmienia to faktu że są osoby które dalej potrzebują pomocy jak osoby samotne i niepełnosprawne no ale bya że przekracza im dochód bo renta 1100brutto i dodatek pielęgnacyjny lub bez tego dodatku to ciężko się doprosić chociaż jakieś skromne dodatki do leków..z bólem to stwierdzam że MoPS też nie jest bez winy,znam dobrze różne przypadki a na temat Romów to juz się nie wypowiem bo mi ciśnienie za mocno skacze…

  • Opieka

   1 listopada 2019 11:34

   Opieka jak piszesz nie

   Opieka jak piszesz nie powinna podlegać pod burmistrza wójta tylko być rządowa skoro wójta byt zależy od wyborców to opieka będzie kupować głosy tychże za zasiłki zawsze 

 14. Nie

  30 października 2019 12:45

  Pomoc owszem, ale żadnych

  Pomoc owszem, ale żadnych pieniędzy do ręki.Ubrania  z Caritasu, posiłki z jadlodajni, limit na opłaty np. liczniki na kartę itp. itd. ŻADNYCH PIENIĘDZY DO RĘKI 

  • TAK

   30 października 2019 13:25

   Popieram wpis NIE , zero

   Popieram wpis NIE , zero gotówki do ręki tylko bony .

   • Ja

    30 października 2019 18:23

    Tak było by najlepiej. Bony

    Tak było by najlepiej. Bony na jedzenie, ubranie, 

 15. www

  30 października 2019 13:43

  Głosujcie dalej idioci na

  Głosujcie dalej idioci na tych, którzy taki system wspierają i ustalają, a potem płaczcie.
  Nikomu się to nie podoba, ale wszyscy głosują na tych, co takie zasady ustalają (PIS PO SLD PSL).
  Gratulacje.

 16. Wiechu

  30 października 2019 14:14

  A mnie tam je dobże na lumpy

  A mnie tam je dobże na lumpy dajo żarcie dajo na wino tyż dajo ! A hoooj mnie to obchodzi że majo niskie wypłaty ! To nie moja wina a powojennej okupacji przez sowietów ! I tak macie dużo za picie kawy ,wyłażenie co chwila na papierosa i łażenie po sklepach w czasie pracy !  No i oczywiście pogaduszki ,obgadywanie podśmiewanie się z ludzi ! To słychać w opiece bo pod słuchałem pod drzwiami ! Dobra telefon kumpla się rozładuje zara . Strzele setkę bo padna .

 17. dostaję zapomogi

  30 października 2019 14:48

  Państwo musi dbać o ludzi,

  Państwo musi dbać o ludzi, którzy nie czują się dobrze w pracy. Ja tak mam, pracodawcy mnie denerwują, robiłbym rzeczy które mnie nie kręcą, nie mam co się męczyć. Duże zasiłki pozwalają mi godnie żyć. Nie ma sensu pracować za niskie pensje i się wkurzać, a w Świeciu nie da się dobrze zarobić i taka jest prawda.
  Panie od socjalu niech się nie mądrzą tylko dobrze liczą, bo ostatnio dostałem o 200zł za mało, ale się odwołam. Widziałem tez jakimi autami te panie jeżdżą, więc niech nie narzekają, bo nie ma na co, pieszo nie chodzą.

 18. Anonim

  30 października 2019 14:52

  Moze panie z opieki

  Moze panie z opieki spolecznej wezme sie za robote bo daja kase tym ktorzy pracuja na czarno..A ponoc piwinny to sprawdzic …poza tym jak I’m tak zle to dlaczego panuje tam nepotyzm…

 19. Polszewik

  30 października 2019 15:50

  Pracowników socjalnych

  Pracowników socjalnych zwolnić,niech idą na zasiłek,albo poszukają sobie inną pracę.Moze przestają narzekać, że za mało zarabiają.

  • Xxx

   30 października 2019 16:18

   To chyba napisał bezrobotny

   To chyba napisał bezrobotny że wysyła innych na zasiłek. 

 20. Xxx

  30 października 2019 15:58

  Zapraszam do sklepu, można

  Zapraszam do sklepu, można więcej zarobić. 

 21. Krystyna

  30 października 2019 16:46

  U nas w szpitalu są wolne

  U nas w szpitalu są wolne etaty zapraszam jak wam mało za siedzenie z dupami ! Cieszcie się że macie taką lekką pracę jeżeli to można nazwać pracą ? Ha ha kawki sobie piją i pogaduszki ! Może do szpitala na wewnętrzny na nocke starego dziadka od kupy umyć wolicie !!!!

 22. Iwona

  30 października 2019 17:38

  Ukończone studia magisterskie

  Ukończone studia magisterskie, studia podyplomowe, zrobione uprawnienia i różne kursy za własne pieniądze przy pomocy rodziny 10 lat pracy w pomocy społecznej jako pracownik socjalny obecne wynagrodzenie za pracę z dodatkiem za pracę w terenie 1930 zl. Wieczne pretensje roszczenia wyzywanie itd. Jeszcze tylko 2 miesiące wypowiedzenia i…… Nigdy wiecej nie zobaczę tego bagna wolę gary za granicą zmywać niż tu pracować 

  • Xyz

   30 października 2019 17:58

   Szerokiej drogi..

   Szerokiej drogi..

  • Iwona-też ;)

   30 października 2019 18:15

   Brawo Iwona! Też jestem

   Brawo Iwona! Też jestem pracownikiem socjalnym i doskonale znam te realia, to „picie kawy”, tych klientów…

   Państwo polskie daje możliwość kombinowania, pracy na czarno. Fundusz alimentacyjny przeżerają dłużnicy alimentacyjni, 500+ nie wlicza się do dochodu. KABARET. 

   Samotna matka z piątką dzieci otrzymuje 5 tys.socjalu, a ja zarabiam połowę. Zwróćcie uwagę na początek artykułu- wypłacamy wyższe zasiłki niż mamy wypłaty. Gdzie szacunek dla pracy?

   Zawód pracownika socjalnego nie jest szanowany,  a przecież oprócz przyznawania zasiłków robimy naprawdę dużo dobrej roboty.

   Wspieramy, aktywizujemy, chronimy słabych,  potrzebujących. I faktycznie kształcimy się ustawicznie. Studia, specjalizacje, szkolenia i wiedza pozyskiwana od klientów- wszystko wykorzystywane z korzyścią dla osób potrzebujących.  

   Praca trudna, ciekawa  odpowiedzialna i bardzo potrzebna, ale nie dająca satysfakcji finansowej.  Moi dorośli synowie nie rozumieją, że można pracować ZA TAKIE PIENIĄDZE. 

   Dwa koła z hakiem…  To wózek na złom. 

   Tak do mnie mówią. Smutne?

 23. Pan Kleks

  30 października 2019 18:05

  Witajcie w naszej bajce,

  Witajcie w naszej bajce, Cygan zagra na fujarce

  Dżesika nam zaśpiewa, menel naszcza pod drzewa

  Tu wszystko jest możliwe, patusy są szczęśliwe

  A dzieci wiem coś o tym dostajom pińćset złotych

  My tu zdychamy z głodu, bo nie mamy dochodu

  I się nie unoś chamie, ale daj wincyj mamie rapapapapa

 24. M.

  30 października 2019 18:32

  Może i racja, że Panie z

  Może i racja, że Panie z opieki sobie rękawów nie wyrywają. Ale to rozdawnictwo pieniędzy na socjale, zapomogi, 500+ etc. prowadzi tylko do zrujnowania gospodarki kraju. Dziwicie się niskim zarobką? To niech pie*dolną jeszcze pare podatków na sektor prywatny albo podwyższą obecne. Już teraz konkurencyjnosc Polskich firm z firmami zagranicznymi spadła drastycznie. A „Kowalski” do roboty nie pójdzie bo po co jak mu dają. Rozumiem, tak jak pisali poprzednicy : Samotna matka z dwójką dzieci i jedno niepełnosprawne to ok, należy pomóc i myśle, że na to powinny byc pieniądze, każdy ma chyba jakieś sumienie. Ale nie mogę zrozumiec dlaczego ludzie uczciwie pracujący nie dośc, że płacą karę za to, że pracują bo chcą godnie życ wraz ze swoimi rodzinami(podatek dochodowy)do tego jeszcze drugie tyle odprowadzają pracodawcy + zus i inne podatki, to jeszcze wszyscy muszą utrzymywac „Kowalskich” bo są zbyt leniwi aby wstac rano i ruszyc tyłki do roboty. Jestem ciekaw, skąd rząd weźmie pieniądze jak wykończy gospodarkę.

  • Rimming

   30 października 2019 20:51

   W każdym demokratycznym kraju

   W każdym demokratycznym kraju jest pomoc socjalna i hój ! 

 25. Wychowana w Prl

  30 października 2019 20:15

  Było nas sześcioro ojciec

  Było nas sześcioro ojciec pijak pracował jak się da, matka ciagajaca wodę że studni, by uprac ubrania dzieciom. Zero pomocy z jakieś opieki, teraz daj opieko bo mnie się należy, i może jeszcze za malo i za długo czekam bo powinna być kasa na koncie. Brak szacunku rośnie do innych i do pracy bo lepiej dostać anie zarobić marne grosze. 

 26. Űŕťi

  30 października 2019 23:16

  Przed laty też ludzie z

  Przed laty też ludzie z trudem wiązali koniec z końcem ale państwo nie wspierało niepracujących tak hojnie i mimo znacznie większego bezrobocia nie było takiej skali pomocy od państwa. Nóż się w kieszeni otwiera jak się patrzy na młodych, zdrowych ludzi żyjących w warunkach rekordowo niskiego bezrobocia, którzy wyciągają ręce po zasiłki zamiast pójść do pracy, której jest wszędzie pełno. Złe czasy nadeszły, gdy nagradzane jest nieróbstwo.

 27. Matka

  31 października 2019 00:15

  Z podatków ludzi ciężko

  Z podatków ludzi ciężko pracujących utrzymywani są cwaniacy gardzący pracą , dający taki przykład modelu życia swoim dzieciom i nie ma na to sposobu ? Czy rządzący nie widzą tej patologii ? Dojdzie do tego , że uczciwie pracujący zepchnięty zostanie na margines , bo pokorny, przykładny , zmęczony  i znający swoje miejsce w szeregu a obibok będzie królem życia , bo wypoczety , dowartościowany wszelką pomocą finansową , mający czas i siły na hulanki i używki , rozmnażanie się i bieganie po zasiłki. Nie mylić z osobami będącymi w faktycznej potrzebie , nie mającymi możliwości podjęcia pracy np  z powodów zdrowotnych .Tylko takim należy się pomoc.

  • Elka

   31 października 2019 20:00

   Dzięki tej patologii wygrali

   Dzięki tej patologii wygrali wybory i przez kolejne lata będą przy ciepłym korycie

 28. Pracownik

  31 października 2019 10:56

  Skoro tak większość narzeka

  Skoro tak większość narzeka na Pomoc Społeczną to może te osoby spróbowały by tam popracować choć miesiąc. Daje sobie rękę obciąć że cześć z tych osób nie wytrzymało by psychicznie tak ciężkiej pracy. Kto nie pracuje to umie dużo mówić i pisać. 

  • Kwiatkowska

   31 października 2019 12:11

   Biere odrazu trzy etaty bez

   Biere odrazu trzy etaty bez tabletek i pomocy psychiatry ! Oj jak ta praca wyczerpuje psychicznie !!! Jeżeli kogoś ta praca męczy psychicznie to minął się z powołaniem i jest tam na siłę ! Zwolnij się i znajdz sobie pracę która cię nie męczy a nie pracujesz tam na pokaz że o ” jestem pracownikiem opieki ” też mi coś ! To jest praca najlżejsza tak jak i w urzędzie miasta !!!!!!

 29. Pracownik socjalny

  31 października 2019 12:38

  Jestem pracownikiem socjalnym

  Jestem pracownikiem socjalnym w powiecie świeckim ! Ja tą pracę kocham ponieważ od dziecka chciałam jakoś pomagać ludziom . I krztałcąc się w tym kierunku widziałam na co się piszę tzn zarobki i trudni ludzie ! Oczywiście trafi się od czasu do czasu trudny i uciążliwy człowiek ale taka praca .Wiadomo że większość korzystających z pomocy nadużywa alkohol , choroby psychiczne ,byli więźniowie itp itd .Ale ucząc się wiedziałam o tym i nie narzekam ! Ale w sklepie też mogą się trafić trudni klienci ! Takie życie ! Ta praca w ogóle mnie nie stresuje a już szczególnie nie wykańcza psychicznie . Zawsze mogę prosić o asystę policji gdybym jechała do szczególnego przypadku . Ale takie coś to raz na kilka lat .Bo jak się ludzi szanuje to praca jest przyjemna i wesoła ! Bo widzę po koleżankach że niektóre jak mają jechać w teren to są obużone . Najlepiej by chciały tylko siedzieć za biurkiem i grzebać w komputerze lub telefonie .

 30. ALicja

  31 października 2019 12:51

  Na kogo głosowali pracownicy

  Na kogo głosowali pracownicy socjalni? Bo jeśli na socjalistów (pis, po, sld, lewica) to nie ma co się dziwić, że wypłacają wyższe świadczenia niż sami zarabiają. Tak to działa, że więcej jest osób, które chcą pieniądze dostać niż je zarobić. Teraz to samo chcą pracownicy socjalni – co odbędzie się kosztem innych. Jeśli głosowali na socjalistów to sami są sobie winni. Trzeba zmienić system, a nie tylko do niego dokładać. Jeśli rosną socjale – to wiadomo, że obciążą pracujących. Jak pracujący chcą więcej kasy – to państwo obciąży nas w podatkach czyli znowu dostaną wszyscy pracujący. I tak w kółko. Tylko konfederacja zaproponowała – obciąż socjale, więcej pieniędzy dla pracujących. Tak to powinno działać.

 31. GAP.

  31 października 2019 13:38

  Faktycznie, Romowie to jest

  Faktycznie, Romowie to jest bardzo zorganizowana społeczność. Na Halerra remontowali cały budynek obecnego Starostwa i nie powiem dawali też premię za przyjście do pracy w sobotę i to godziwą. Było nas tam dziesięć osób i każdy dostał równo stówę.

 32. Patrycja

  31 października 2019 16:53

  Popieram pracowników

  Popieram pracowników socjalnych. Sama nim jestem w innej instytucji i też mam podopiecznych, którzy nie pracowali w życiu i opieka społeczna wszystko im finansuje. I wszystko im się należy I mnóstwo wymagań i roszczeń.  A Ty musisz ciężko pracować i nic Ci się nie należy.  

 33. GAP.

  31 października 2019 17:10

  Praca w O. P. S – ie to

  Praca w O. P. S – ie to ciężka praca, często pracują i w przysłowiowy piątek i świątek. I co ważniejsze to raczej się z tego cieszą że mogą pomóc. Lata temu poamiętam że był zgrzyt w tej instytucji za nadmierną dyscyplinę, ale włodarze jakoś to opanowali. Przykrych słów nikt nie chce słyszeć, a często tak jest że niezasłużenie ale lecą gromy w ich kierunku, bo korzystający odmawiają współpracy, a bezradność udzielenia pomocy mimo chęci jest bardziej raniąca jak dyscyplinarka. To tak jak Plicjant kończy szkoły by troskliwie do radiowozu pijanych sadzać. Wiem że na początku roku była jakaś kontrola w O. P. S-ie. Trwało to chyba pół roku. Zatem nic dziwnego że ten żal poszedł do gazety.  

  • Fela

   31 października 2019 18:38

   Nie tylko w Ops można

   Nie tylko w Ops można usłyszeć obelgi ale w psychiatryku też.Nie są to wyzwiska od naprawdę chorych ale często od podopiecznych ops.Chory w psychiatryku wszystko może a personel musi być cicho

 34. 500+

  1 listopada 2019 00:39

  Co niektore mamuski z ops tez

  Co niektore mamuski z ops tez maja 500 + a te co nie maja dzieci burcza i do gazety lataja bo malo zarabiaja. Jedna drugiej by oczy wydrapala za te 500+ . 

  • Żebrak

   1 listopada 2019 08:26

   Dobże mówi dać jej 1000 + !

   Dobże mówi dać jej 1000 + ! Taka prawda !

 35. Za Gierka

  1 listopada 2019 08:32

  Oj jak ciężko pracują ! Oj

  Oj jak ciężko pracują ! Oj jak ciężko pracują ! Oj jak ciężko pracują ! Ledwo co po pracy mogą do auta wsiąść tacy zmęczeni ! Tak ta praca wykańcza ! Leczyć się muszą u psychiatry przez taką niewdzięczną pracę ! Oj jak ciężko ! Oj jak ciężko na papierosa co 20 minut schodzić za dużo schodów ! Oj jak ciężko !

 36. Pracownik Gops

  1 listopada 2019 10:23

  A JA MAM JUUŻ DOOOŚĆ !!!!!!!!

  A JA MAM JUUŻ DOOOŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 37. Bułka z salcesonem

  1 listopada 2019 10:27

  grała la buhaha gops trelele

  grała la buhaha gops trelele gops Mops stary klops trele bele Gops toi toi Mops buhaha 

 38. Pracownik mops

  1 listopada 2019 11:27

  W MOPS nie tylko są k…. a

  W MOPS nie tylko są k…. a pracownicy socjalni są inni pracownicy administracyjno co są w ogóle już pomijani we wszystkim a to właśnie oni robią rodzinne alimenty zasiłki związane z niepełnosprawnością i 500 plus i 300 plus 

 39. GAP.

  1 listopada 2019 11:35

  Ten apel to lament nie

  Ten apel to lament nie spełnionego kandydata, który przewalił w konkursie na stanowisko w  O. P. S. Przedstawione cytaty są dokładnym opisem z sytuacji przed konkursowej gdzie poszczególni pracownicy uważali się za Bogów jak Ci z urzędu pracy. Wykończyli poprzednią Kierowniczkę bo ślinili się na stanowisko. Całość opisu przedstawia jedną wróżbę przyszłościową, określającą zamysł opisującego, po objęciu przez niego stanowiska. Karierowicze tak mają, że kłamią. Wątpliwe aby pracownicy uskarżali się na taki stan, skoro mają zachowaną samodzielność stanowiskową.

  • Pomoc

   1 listopada 2019 12:39

   Pracownik publiczny ktory tak

   Pracownik publiczny ktory tak malo zarabja niech sie upubliczni , sa jeszcze ludzie dobrej woli ktorzy pomoga tej malo zarabiajacej Pani w biedzie.

 40. Świecianka

  1 listopada 2019 20:35

  Moje zdanie jest takie ….

  Moje zdanie jest takie …..powinna być lepsza weryfikacja potrzebujących to po pierwsze A po drugie i chyba najjjjjjwazniejsze to problem,który przez kilka pokoleń będzie trwał-większość ludzi teraz ma pieniądze na tacy i takie właśnie nam rośnie pokolenie-nierobów i pasożytów 

 41. Konfederat

  2 listopada 2019 00:53

  Aleksander Fredro –

  Aleksander Fredro – „Socjalizm każdemu równo nosa utrze, bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze…”

  Niestety socjaliści z partii Kaczyńskiego mają w d…..ie mądrości, które znane były już wiele lat temu…

 42. Wkurzona

  2 listopada 2019 15:33

  Zgadzam sięz tym całkowicie,

  Zgadzam sięz tym całkowicie, każdy kto uczciwie pracuję, czuje się oszukany! Tacy ludzie śmieją się z tych co pracują, mało tego, są perfidnie beszczelni, oszukują na każdym kroku i uważają że wszystko im się należy! 

 43. DJ MIAMI

  2 listopada 2019 19:28

  Wyrwę dziś jakąś dwudziestkę

  Wyrwę dziś jakąś dwudziestkę która mi zrobi Rimming !!!

 44. Marcin

  2 listopada 2019 19:37

  Ludzie kochani ma ktoś

  Ludzie kochani ma ktoś używaną pralkę , na chodzie do oddania ! Proszę bardzo bo muszę dzieciom ubrania wyprać . Mam samochód pickap nissan więc bym ją odebrał .Przyjmę też narożnik i używany TV 50-60 cali.Wózek dziecięcy sportówka też wezmę tel.508347662.

 45. K. K.

  3 listopada 2019 16:50

  Też znam kilka takich

  Też znam kilka takich przypadków że paniusie które mają facetów pracujących dostają wszystkie zasiłki bo mają koleżanki w opiece w Świeciu. 

 46. mała mi

  4 listopada 2019 22:02

  A jaki jest problem by władza

  A jaki jest problem by władza miasta podniosła pensje pracowników OPSu ponad zasiłki ? Świecie ma pieniądze to bogate miasto 🙂

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama