Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pracownicy starostwa: Dostajemy tylko śmieszne podwyżki, a diety radnych wzrosły o połowę

Część pracowników starostwa nie jest zadowolonych ze skali podwyżek na 2022 r.

Udostępnij
starostwo-3

REKLAMA

Z redakcją Extra Świecie skontaktowali się pracownicy Starostwa Powiatowego w Świeciu. Ich zdaniem, skala podwyżek zaplanowana dla pracowników, którzy nie pełnią kierowniczych stanowisk, jest zbyt mała.

Reklama
Reklama

Dostaliśmy parę złotych w tym roku, a od przyszłego roku 200 zł brutto. A i tego nie dostaną wszyscy po równo, bo to średnia dla osób pracujących na różnych szczeblach i z różnym stażem. W Urzędzie Miejskim w Świeciu podwyżki mają wynieść 10 procent, czyli prawie 500 zł brutto. Wzrosło wynagrodzenie pani starosty, radni Rady Powiatu Świeckiego przyznali sobie diety wyższe o połowę. To kilkaset tysięcy złotych rocznie, jakie będzie musiał wydać powiat! My natomiast otrzymamy mniej niż 7,5 procent, jakie od 2022 roku dostaną osoby zarabiające najniższą krajową. Na tym tle nasze podwyżki są po prostu śmieszne - piszą do redakcji Extra Świecie pracownicy starostwa.
REKLAMA

O wyjaśnienie poprosiliśmy Dariusza Woźniaka, skarbnika Starostwa Powiatowego w Świeciu.

Reklama
Reklama

- Podwyżki w starostwie rozłożono na dwa etapy: od 1 września 2021 r. oraz od 1 stycznia 2022 r. Ich średnia wysokość łącznie w odniesieniu do pensji zasadniczej wynosi 350 zł brutto. Dla przykładu, dla pracownika z 20-letnim stażem daje to podwyżkę o 420 zł brutto - wylicza Dariusz Woźniak.

Jak zaznacza skarbnik, wysokość podwyżek uzależniona jest od możliwości finansowych powiatu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Po styczniowej podwyżce, najniższe wynagrodzenie urzędnicze w starostwie dla pracownika z 20-letnim stażem wyniesie 4 800 zł brutto, a dla pracownika z 5-letnim stażem 4 200 zł brutto - mówi Dariusz Woźniak.

Średnie wynagrodzenie brutto w starostwie (bez kadry zarządzającej, łącznie z pracownikami obsługi) ma wynieść w 2022 r. około 5 200 zł brutto.

- O wysokości podwyżek dla poszczególnych pracowników zawsze decyduje kierownik jednostki, w przypadku starostwa jest to starosta powiatu - dodaje skarbnik.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
98 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jak w starostwie tak źle, to

Jak w starostwie tak źle, to można zmienić pracę i przenieść się do dużych firm produkcyjnych z okolicy. Tam szukają pracowników na wysokopłatne stanowiska robotnicze w systemie zmianowym.

Czyli pracownik z 20 letnim

Czyli pracownik z 20 letnim doświadczeniem znowu zostaje pokrzywdzony i tak jest również w innych gminach. Nowi pracownicy często gęsto bez doświadczenia zarabiają nie wiele mniej od tych z wieloletnim stażem.

Różnica pomiędzy pracownikiem

Różnica pomiędzy pracownikiem z 20 letnim stażem a tym z 5 letnim wynosi 600 zł. Tak więc na jeden rok doświadczenia przypada 40 zł. No to faktycznie Starosta Świecki docenia swoich pracowników, nie ma co. W porównaniu do podwyżek wynagrodzenia Starosty, czy chociażby radnych, wzrost płac dla urzędników niższego szczebla jest groteskowy, poniżający, jak splunięcie w twarz. To pracownicy szczebla niższego wykonują większość roboty.

To ile na takim zwykłym

To ile na takim zwykłym stanowisku się zarabia? 

Reklama

I to są waszym zdaniem niskie

I to są waszym zdaniem niskie płace zasadnicze, ja się pytam??? Do tego dodatki, nagrody…itp za grzanie stołków od 7 do 15! W firmach prywatnych na kierowniczy stanowiskach ludze mają takie pensje a może nawet niższe i nie ma że boli trzeba pracować również po godzinach. Ciągle wam mało w tej budżetówce, a to MY na was pracujemy!

Śmieszne podejście do pracy

Śmieszne podejście do pracy to i podwyżki śmieszne.

A skarbnik Wozniak taki cwany

A skarbnik Wozniak taki cwany bo zarabia kokosy, dla pracowników na porządne podwyżki nie ma, w mieście popisowe robi że niby diety nie chce wyższej, a pewnie i tak ja pobiera. Jak ja nie lubię takiej obłudy. 

Te wszystkie powiaty

Te wszystkie powiaty starostwa sejmiki to tylko przechowalnia dla rodzin byłych  prominetnych polityków PSL.

Reklama

Na to co robicie i tak macie

Na to co robicie i tak macie za dużo , tak naprawdę jedna osoba mogłaby wykonywać prace kilku osób i jeszcze by maila czas wolny , zapraszam do prywatnej firmy zobaczycie jaka jest presja czasu i jak się pracuje 

Co to za wynalazek sejmik  po

Co to za wynalazek sejmik  po co to komu zmarnowane pieniądze .

A kto was przemocą trzyma w

A kto was przemocą trzyma w starostwie? Wolna droga do innych firm, ale lepiej pisać i się założyć ale Praga państwowa. 

Trzeba podnieść im do 10tys

Trzeba podnieść im do 10tys netto i jeszcze dac każdemu asystenta bo tyle maja pracy ehh

Reklama

Wydział komunikacji gdzie się

Wydział komunikacji gdzie się rejestruje to dno Ja bym nie dał za taką pracę więcej.Ploteczki kawka i praca.

Nie wrzucajcie wszystkich do

Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, w Starostwie są różne wydziały i w nie wszystkich jest tylko picie kawki 😉 Budownictwo czy geodezja mają co robić przez cały rok 😉

Największą zciema to Wydział

Największą zciema to Wydział komunikacji.

Czy ktoś kontroluje pracę tych urzędników. 

Polacy to dziwny naród.

Polacy to dziwny naród. Nienawidzą wszystkich i za wszystko. Podwyżki w Mondi? Źle. Podwyzki w policji? Też źle. Nauczyciele? No tu fatalnie. Firma sprzątająca chce więcej? Nieroby. Każdy sobie wybrał pracę jaką chciał, a i tak z zawiścią komentuje pracę innych. Skoro tak dobrze w szkole, to można zmienić w pracę. Skoro w policji można pospać na nockach, to zmieńcie pracę. Skoro w stolarni można deski wynosić, to zmieńcie pracę. Po co ciagle krytykowac innych?

Niewiem czy powinien dostać

Niewiem czy powinien dostać podwyżkę ten odpowiedzialny za wysłanie wniosków na komputery, powinien z własnej kieszeni kupić te 200 komputdrów, w każdej pracy jak zawinisz ponosisz konsekwencje, ale w urzędzie to już nie. 

Czytając komentarze mam

Czytając komentarze mam wrażenie, że spotkały się dwa światy. Lekka inteligencja i całkowite prostactwo.

W takim bogatym zakładzie jak

W takim bogatym zakładzie jak mondi podwyżki 3.5%. Wstyd. Na produkcji najniższa krajowa. Praca w ciepłe, hałasie i syfie. To jest dopiero masakra finansowa. 

Pamiętajmy każde podniesienie

Pamiętajmy każde podniesienie pensji urzędnikowi to drenowanie podatnika. Żeby dać urzędnikowi trzeba zabrać podatnikowi. Do tego jak działa chociaż rejestracja pojazdów każdy wie. Moim zdaniem pensje jeszcze powinny 30% spaść.

Jak było ratowanie szpitala i

Jak było ratowanie szpitala i wynagrodzenia pracowników starostwa były zamrożone to było dobrze? Spróbuj ktoś utrzymać z tej pensji rodzinę, wykształcić dzieci, a potem żyć jak człowiek na emeryturze. 

Niech nie narzekają… Praca

Niech nie narzekają… Praca w systemie zmianowym jest gorsza traci sie przez to rodziny zony znajdują kochanków co jest norma… Jednak człowiek po obiedzie w domu to ta rodzina tez inna normalna.

Kochani to, że musicie tyle

Kochani to, że musicie tyle czekać na jakiś papierek w urzędzie nie jest winą pracownika, ale zawiłych procedur, systemów, w które trzeba wklepać dane i innych pseudo udogodnień, które rodzą po nocach nasi politycy. Urzędnik nigdy nie ma na celu uprzykrzyć komuś życia. Chce załatwić jedną sprawę i zająć się następną….. żeby móc wypić tę kawę, której tak mu każdy zazdrości, jakby nikt inny kawy w pracy nie pił.

 Każdy powinien godnie

 Każdy powinien godnie zarabiać. Zarówno pracownik fizyczny jak i umysłowy. Wynagrodzenie powinno być uzależnione od wykształcenia i doświadczenia oraz zakresu czynności.  Nie można z sobą porównywać  stanowią, ponieważ każde ma inny zakres o pensja powinna być indywidualnie ustalana a nie od górę nie każdy po równo.  A jeśli co niektórym tak zle w systemie zmianowym w Mondi to proszę się douczyć i usiąść w tym Urzędzie jak tak dobrze Ci urzędnicy mają. 

Szeregowy pracownik urzędu

Szeregowy pracownik urzędu ponosi odpowiedzialność za każdy dokument i czynność, której dokona, mimo, że nie podpisuje żadnego dokumentu. Jeśli popełni błąd zostanie z tym sam. Stawki wynagrodzenia w urzędach mają się nijak do nakładu pracy, wiedzy, umiejętności….a dochodzi do tego jeszcze kontakt z roszczeniowymi interesantami.

Brawo Podatniku w końcu głos

Brawo Podatniku w końcu głos rozsądku. Każdy każdego krytykuje a niech każdy weźmie się za swoją robotę i da innym spokój. W każdej pracy są tacy co pracują uczciwie i tacy co leseruja. Niech kazdy patrzy na swoje podwórko. 

Urzędnik pracuje od 7-15 a w

Urzędnik pracuje od 7-15 a w Mondi tak zle ze jak pracują od 6 do 14 to już o 13.30 się pakuja a o 13.45 już wychodzą z roboty i o 14 to są już w domach i tak tam źle…. 

„kadra zarządcza” …to

„kadra zarządcza” …to jeszcze urząd, czy już korpo? Jeśli chodzi o wynagrodzenie tej „kadry” to już korpo. Dlaczego Pan Skarbnik nie wyliczył ile zarabia ta „kadra” w porównaniu do swoich podwładnych, którzy za nich wszystko robią? A Starosta? ….co by mnie obchodził Kowalski z wydziału dupereli jakbym tyle zarabiał. Kierownik=kadra zarządcza jest od tego żeby Kowalski siedział cicho i pracował. Za to też pobiera ładną sumkę…. 

Najlepszy to był tam ten

Najlepszy to był tam ten wydział, gdzie na 5 pracowników (w tym jeden poza urzędem) było 2 kierowników. Aż musieli ich połączyć z innym, żeby głupio nie wyglądało 😀

Ludzie. Skąd Wy żeście się

Ludzie. Skąd Wy żeście się urwali? Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto NIGDY nie pił kawy w pracy i ZAWSZE jest miły i uśmiechnięty. 

Praca urzędnika to służba

Praca urzędnika to służba publiczna, rzadko doceniana, a finansowo korzystna tylko dla tych co dzielą pieniądze. Tym razem też tak jest i będzie. Ci na końcu tego łańcucha pokarmowego mogą pomarzyć o godnych zarobkach. Amen 

Czy pan Wożniak wie ile

Czy pan Wożniak wie ile zarabiają pracownicy obsługi w Starostwie Powiatowym ,ze po jego wyliczeniach średnie wynagrodzenie brutto w Starostwie ma wynieść około 5200zł w 2022 roku.Zapewne to pracownicy obsługi swoimi pensjami windują tak wspaniałe wysokie zarobki .Stek kłamstw i kompromitacja panie Wożniak,tak samo jak te podwyżki, dla pracowników od 1 września .

 „3 105 zł, dodatek specjalny

 „3 105 zł, dodatek specjalny” w wynagrodzeniu Pani Starosty …. Fiu fiu bogaty mamy kraj…. Też chcę dodatek specjalny. Ciekawe co się pod tym kryje? Dotacja na garsonki? Pracownicy nie mają tyle pensji co Pani Starosta dodatku. Kosmos jakiś.

Ludzie którzy zarządzają

Ludzie którzy zarządzają powinni dobrze zarabia, ale też powinni być kompetentni i dobrze wykształceni, a to akurat w starostwie można różnie oceniać. Pomijam tych, którzy są tam w wyniku wyborów, każdy sam decyduję czy wybiera znajomka czy kogoś kto ma łeb na karku, doświadczenie i dwa kilo odwagi. Warto zwrócić uwagę a to, że budżet powiatu jest w dużej ruinie. Kto do tego doprowadził? 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo