Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Prezes nie naraził spółki na stratę - mówi Dariusz Woźniak po kontroli w Vistuli-Park. Burza w szklance wody?

Radny Razem dla Świecia kwestionował sens reklamowania Parku Wodnego w Świeciu na stadionie żużlowym w Grudziądzu. Chodzi o... 500 zł miesięcznie. Szefostwo pływalni ripostuje, że dzięki promocji grudziądzanie zostawiają u nas kilkadziesiąt razy więcej.

Udostępnij
basen

Z wielkiej chmury, mały deszcz. Tak można w skrócie opisać całą sprawę, która miała swój początek podczas styczniowej sesji. Radny Dariusz Woźniak zarzucił spółce Vistula-Park Świecie zarządzającej Parkiem Wodnym, że ta trwoni pieniądze na zupełnie niepotrzebną reklamę w Grudziądzu.

Jako sympatyk lokalnego futbolu przekonywał, że wsparcie znacznie bardzie przydałoby się Wdzie Świecie, która ze względów finansowych wycofała zespół z rozgrywek trzecioligowych.

Teoretycznie satysfakcjonującej odpowiedzi mógł udzielić radny Ariel Stawski, kierownik Parku Wodnego, ale nie zrobił tego z dwóch powodów: po pierwsze, nie czuł się upoważniony, by wypowiadać się w imieniu swojego przełożonego, a pod drugie obowiązywała go tajemnica handlowa z GKM Grudziądz.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Po co Park Wodny w Świeciu wykupił powierzchnię reklamową na stadionie żużlowym w Grudziądzu?

-  Przeprowadziliśmy niedawno badania, które pokazały, że w pierwszym tygodniu lutego 24 proc. odwiedzających pływalnię stanowili mieszkańcy Grudziądza - tłumaczy Tomasz Keller, prezes Vistuli-Park Świecie. - Na mecze PGE Extraligi przychodzi nawet do 6 tysięcy kibiców. Uznaliśmy, że to dobra promocja nie tylko samego Parku Wodnego, ale również Świecia, które może być dumne ze swojej bazy sportowej. Przypomnę, że stutysięczny Grudziądz nie dysponuje takim basenem, jak Świecie.

Powołując się na artykuł 24 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym Dariusz Woźniak przeprowadził kontrolę dokumentów spółki Vistula-Park dotyczących umowy reklamowej z GKM Grudziądz.
REKLAMA

Reklama
Reklama

-  W mojej ocenie nie można zarzucić prezesowi działalności na szkodę spółki - mówi radny Razem dla Świecia. - Przyznam szczerze, że spodziewałem się, że w grę wchodzi znacznie wyższa kwota. Wsparcie nią KS Wda Świecie nie miałoby większego znaczenia dla klubu. Chyba, że na podobny ruch zdecydowały się także pozostałe miejskie spółki - uściśla.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że reklama w Grudziądzu - o którą była cała burza - będzie kosztować 500 zł miesięcznie. Mniej niż półstronicowe ogłoszenie w lokalnym tygodniu, które ukazałoby się tylko raz.

Wprawdzie Woźniak niczego nie zarzuca prezesowi Vistula-Park, stoi jednak na stanowisku, że nie warto zabiegać o klientów z Grudziądza, skoro czasem nawet świecianie mają problem, żeby dostać się na basen.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Zwykle jeżdżę popływać po pracy i prawie zawsze jest pełen parking - przekonuje. - Może zamiast ściągać dodatkowych klientów z Grudziądza, lepiej pomyśleć, jak dać możliwość popływania mieszkańcom Czapel, Sartowic, Sulnowa, Sulnówka, Wiąga, Skarszew, Gruczna, Terespola, Drozdowa, Gruczna czy Topolinka - wylicza wsie w gminie Świecie.

Po części Woźniak ma rację. Bywają okresy, że pływalnia ma niemal pełne obłożenie, tak jak obecnie.Bywają jednak miesiące, że frekwencja jest mała, a co za tym idzie, spadają też wpływy z biletów.

- Staramy się dążyć do tego, aby taki stan był przez cały rok, a nie tylko w wybranych miesiącach - wyjaśnia Tomasz Keller. - Poza tym oferta Parku Wodnego jest znacznie szersza i obejmuje grotę solną, saunę czy strefę cardio. Wielu przyjeżdżających z Grudziądza jest gotowych poświęcić czas i pieniądze także na dodatkowe atrakcje. Park Wodny zarabia na biletach wstępu 1,5 mln zł rocznie, więc udział klientów właśnie z terenu Grudziądza może oznaczać w praktyce nawet kilkaset tysięcy złotych. Moim zdaniem warto dbać o tę grupę.
REKLAMA

Prezes argumentuje, że gdyby nie pozyskiwał nowych klientów i nie dbał o zwiększanie dochodów, to mógłby zostać z kolei posądzony o niegospodarność, a w najlepszym razie o bazowanie tylko na pieniądzach miasta.

Reklama
Reklama

Keller odpiera też zarzut niepotrzebnego wspierania grudziądzkiego sportu.

- Czujemy się trochę skrzywdzeni określeniami, że zamiast tego mogliśmy ratować świecką Wdę, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że skala problemu była tam zupełnie inna - zauważa.
REKLAMA

Prezes przekonuje, że spółka, jak mało która, wspiera lokalny sport, czego dowodem jest udostępnianie za darmo hali widowiskowo-sportowej wszystkim klubom, w ramach umowy z miastem.

- Wychodzimy jednak dalej. Opłacamy wydruk plakatów i kalendarzy Jokerowi. Pływakom fundujemy czepki i pokrywamy koszty organizacji corocznych zawodów. Niejednokrotnie podczas jednodniowych turniejów kupowaliśmy puchary dla piłkarzy, szachistów, karateków itp. Sami również organizujemy dwie prężne ligi amatorskie w futsalu i koszykówce. Tych działań, świadczących o tym, że sport leży nam na sercu, jest bardzo wiele – wylicza Tomasz Keller.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pan Woźniak chyba nie może

Pan Woźniak chyba nie może pogodzić się z porażką wyborczą.

Ledwo idzie wejść na basen, i

Ledwo idzie wejść na basen, i jeszcze reklama potrzebna w Grudziądzu Hahahahaha . Żałosne

Każda Spółka musi działać

Każda Spółka musi działać jako firma i starać się osiągać jak najlepszy wynik finansowy i tu Spółka tak robi poprzez reklamę starając się pozyskiwać nowych klientów – dlaczego trzeba tłumaczyć tak oczywiste rzeczy finansiście po studiach, ale szum i zamieszanie zawsze trzeba robić – kampania wyborcza już skończyła się.

Reklama

Po przeczytaniu tego artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu odnoszę wrażenie, że Woźniak robi burzę w szklance wody, bo szanowny pan radny i skarbnik powiatu musi stać w kolejce, a przecież sam kiedyś mówił że na basen w tym miejscu co teraz nikt nie będzie jeździł… Znowu się pomylił 🙂

pan woźniak podobno

pan woźniak podobno ekonomista z wykształcenia… chciał reaktywować kolej do Świecie, która kończy się na samym końcu Świecia (jakieś 2-3km od Terespola).. gdyż tory do miasta są zlikwidowane od kilku lat.. a kolej właściciwe nieczynna od 2002 po likiwdacji cukorwni. Teraz kwestionuję reklame w sąsiednim mieście, w dodatku w miejscu gdzie przychodzi sporo ludzi. ehhh… przyznać się kto głosował na tego pana?:D Dziwi mnie to, że niektórzy radni którzy nie są od pierwszej kadencji nie wiedzą nawet do kogo należą np przystanki autobusowe. Ale szkoda wymieniać z nazwiska. Chyba już Józef Piłsudki mówił kto pcha się do polityki. Dużo jest programów gminnych koledzy na swoim lub radny napierw pomoże sobie, a później pomożemy wam.. ale czepiać się o reklame.. dzisiejszi ekonomości. Dałbym nawet jeszcze reklame do Chełmna

pan Woźniak martwi się o stan

pan Woźniak martwi się o stan finansowy Wdy? Poprzedni prezes Wdy przyznał, że kondycja finansowa klubu jest dobra po transferze jakiegoś piłkarza. To raczej przez złe zarządzanie z Wdą stało się to co się stało, może pan Woźniak objąłby tam funkcje dyrektora? Więc z jakiej racji Vistula miałaby wspierać Wde bądź inne spółki, to mogłoby działać źle na te spólki wywylając pieniadze na klub który ledwo zapełnia swoje trybuny.

Reklama

Kazdy kij ma dwa konce. Bo

Kazdy kij ma dwa konce. Bo ktos zacznie drazyc w wydatkach starostwa ktorymi on rzadzi i bedzie.

Uzasadnione dzialnie marketingowe.ale gdyby nawet nie…trzeba porbowac. 

Co wy z tą Wdą stale ! Tam

Co wy z tą Wdą stale ! Tam już jest po wszystkim. Widać że nikt nie pamięta o tym że w Świeciu jest też Strażak który zaczyna od zera i gdyby nie lokalni piłkarze którzy wskrzesili Strażaka klub by nie istniał. 

Myślałem, że po wyborach

Myślałem, że po wyborach Dariusz W. zmądrzeje i zamiast wiecznie wszystkich i wszystko krytykować zabierze się do pracy. Myliłem się. Jad wylewa się w jeszcze większych ilościach. Wstyd.

Reklama

Bardzo słuszna kontrola p

Bardzo słuszna kontrola p Woźniaka koniec z wydawaniem miejskich pieniędzy jak się komu podoba

Ja proponuję zrobić teraz

Ja proponuję zrobić teraz kontrolę we Wdzie czy faktycznie jest taka dobra kondycja i co z pieniędzmi przekazanymi na utrzymanie Wdy z zeszłego roku, które miasto przekazało na ratowanie pierwszej drużyny, bo słychać tylko że mają być pieniądze za jakiegoś zawodnika a o tamtych nic nikt nie mówi rozplynely się? Proszę tu się popisać Panie Darku

Ewidentnie burza w szklance

Ewidentnie burza w szklance wody. Jak radny pyta na sesji to się mu odpowiada, a nie zasłania tajemnicą handlową. Nie Woźniak się kłócił o 500 zł, tylko Pingwinek się honorem uniósł o 500 zł. Oba dobre chłopaki, ale na wstrzymanie powinni sobie dać. Zwłaszcza miastowi, przeciwnicy Woźniaka, taka gra, ukrywanie czegoś, zasłanianie się tajemnicą handlową to woda na młyn tych, którzy w Świeciu wietrzą spisek i innych masonów, o czym pisano ostatnio nawet tutaj.

Reklama

To w dużej mierze prawda.

To w dużej mierze prawda. Woźniak ze swoją drużyną nie ma normalnie szans na przejęcie władzy. Pokazały to dokładnie ostatnie wybory. Ale burmistrzem może jeszcze zostać i radnych wielu wprowadzić. Nie będą wówczas zawdzięczać sukcesu sobie, ale zadufanym w sobie radnym typu Mały Pingwinek, Duży Pingwin z Wąsem itp itd. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem, a tu już niejeden mówi, że kilka miesięcy po wyborach, a radni przestali wyborców na ulicach rozpoznawać. I nie chodzi o to kto ma rację, kto wydał 500 zł, a kto je zjadł. Chodzi o to jak szanuje się ludzi i jak się z nimi rozmawia. A o tym niektórzy zapominają bardzo, bardzo szybko.

Nie potrafię pływać.. to

Nie potrafię pływać.. to znaczy umiem ale nie umiem machać nigami. Dziwne.

Uważam, że p. Woźniak dobrze

Uważam, że p. Woźniak dobrze zrobił kontrolując wydatki tej spółki. Jest to spółka, w której całość udziałów posiada gmina, więc radny ma prawo i obowiązek kontrolować na co są wydawane środku publiczne. Obojętnie, czy są to niewielkie kwoty, czy też znacznie większe sumy. Jeżeli spółka będzie miała problemy finansowe to konsekwencje poniesie i tak gmina oraz jej mieszkańcy a nie np. mieszkańcy Grudziądza. Stąd też, kontrola p. Woźniaka była jak najbardziej uzasadniona i to również z uwagi na brak jawności finansów spółki.

Reklama

Kolejna kompromitacja

Kolejna kompromitacja Dariusza Wozniaka.

Teraz pan Woźniak weźmie pod

Teraz pan Woźniak weźmie pod lupę cały ten cyrk. Powinien wszystko skontrolować jak leci. Teraz niech przejrzy ile kto w urzędzie wydaje na telefony czy wybrano najkorzystniejszą ofertę czy były może lepsze i dlaczgo ich nie wzięto, jakie drogie telefony mają urzędnicy. Potem niech zajmie się paliwem do służbowych samochdów. Jeszcze będą cienko piszczeć, jak co miesiac będzie brał się za nowy temat. 

Bardziej zainteresował bym

Bardziej zainteresował bym się czy faktycznie można wpuścić na basen tyle osób ile panie na recepcji wpuszczają! Dla niektórych 3 osoby na szafkę to żaden problem….. Potem na basenie ludzie narzekają, że nie ma gdzie pływać i nie dziwmy się skoro szafek jest 100? 120? A panie ptrafia wpuścić na oko z 50 osób więcej… pomijam że samym ratownikom pewnie ciężko jest ogarnąć taką ilość osób. Idąc dalej co na to regulamin PPOŻ??? Liczy się klient czy złotówki???

Cóż pan Darek powinien

Cóż pan Darek powinien przrjsc do PIS. Tam cały czas trują jadem. Przegrał to przegrał. Zakasaj rękawy i najpierw zmień coś u Siebie s nie u innych. Podstawowa zasada. Szuka dziury w całym i tylko swoją postawą odpycha od siebie. Zero orezencji. Na FB komentuje wszystko jak leci. Co by nie zrobił gdyby…. Itd itd Typowy pozorant. 

Tak mi się przypomnialo. Pan

Tak mi się przypomnialo. Pan Woźniak podał Wde do prokuratury. Pewnie do teraz ma z tego powodu dużo przyjaciol sportowców. Dobrze że noga się złamała na miasteczku bo od Wody to pewnie renty by się domagał. Chyba że grał po soku z gumijagod 

I dobrze, że kontroluje. Po

I dobrze, że kontroluje. Po to został radnym żeby zmienić tę gminę, w której nic się nie dzieje. Pownien co miesiąc kontrolować inny wydział UM. Na pewno szybko by coś znalazł. Potem niech się zabierze za kluby sportowe i niektóre lokale w Świeciu tam to się dzieje.

Woźniak nie potrafii

Woźniak nie potrafii przełknąć porażki i tyle. Wielka szkoda, że w ogole dostał się na radnego. Teraz przez kilka lat będzie takie pozorowane ruchy robił, a faktycznej pracy zero. W sprawach powiatowych jest to samo, chwali się osiągnięciami, na które pracują inne osoby.

Nie zdziwię się jak za rok

Nie zdziwię się jak za rok trzeba będzie w Świeciu powtórzyć wybory bo pan Dariusz znajdzie tyle przewałów, że inaczej się nie da. 

BARDZO SZYBKO ZACZYNA PAN

BARDZO SZYBKO ZACZYNA PAN WOŹNIAK KOLEJNĄ KAMPANIĘ WYBORCZĄ, TRADYCYJNIE SZUKANIEM

„HAKÓW”. WPISY NA FB RAZEM DLA ŚWIECIA ŚWIADCZĄ O SZCZUCIU MIESZKAŃCÓW NA  OBECNĄ KOALICJĘ, POSŁUGIWANIE SIĘ NIEDOMÓWIENIAMI i PÓŁPRAWDAMI BARDZO POMAGA W MIESZANIU W GŁOWACH MIESZKAŃCOM. A JUŻ TAK NA MARGINESIE – START PANA WOŹNIAKA W KONKURSIE OSOBOŚĆ ROKU I POZYSKIWANIE GŁOSÓW, NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE ORGANIZATOR KONKURSU NIE BLOKUJE NR TELEFONU PO ODDANIU GŁOSU NA KANDYDATA WIĘC Z JEDEGO NUMERU NA WYBRANEGO KANDYDATA… ITD.

Doxycycline Order Cialis Y
Doxycycline Order Cialis Y Corazon Priligy Necesita Receta Medica cialis cheapest online prices Buy Erection Pack

Viagra Generique Achat En
Viagra Generique Achat En Ligne Buy Workout Equipment With Echeck Kamagra United Kingdom viagra Amoxicillin Cause Severe Diarrhea

Online Pharmacies Without
Online Pharmacies Without Prescription History Of Tadalis Sx Soft cialis 5mg All Pharmacy Pills

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W najbliższy weekend Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Będzie się działo!

Wiadomości

Zapowiada się, że będzie to ulubione miejsce zabaw dla najmłodszych z całą masą atrakcji. Na osiedlu Marianki trwa modernizacja placu zabaw w pobliżu orlika...

Wiadomości

W środę w nocy strażacy dostali wezwanie do płonącego samochodu. Na miejscu okazało się jednak, że pożar jest znacznie poważniejszy. Zaczął palić się też...

Wiadomości

Po raz pierwszy szkoła z powiatu świeckiego była gospodarzem wojewódzkiego zakończenia roku szkolnego. Wyróżnienie to przypadło Szkole Podstawowej w Osiu. W uroczystościach wzięła udział...

Wiadomości

W Nowem odbyło się w czwartek posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Kociewskiego.

Co jest grane?

W niedzielę będziemy widać lato z firmą Mondi na pikniku rodzinnym nad jeziorem Deczno.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak co roku, uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymali nagrody burmistrza Świecia. Tym razem Krzysztof Kułakowski wręczał je absolwentom Szkoły Podstawowej w Czaplach.

Wiadomości

Andrzej Skiba będzie nowym dyrektorem Gminnej Przychodni w Jeżewie. Zastąpi na tym stanowisku Wiolettę Pawlak, która kierowała przychodnią przez dwanaście lat.

Wiadomości

W Zespole Szkół w Nowem zakończył się kolejny rok szkolny. Tym razem ze szkołą żegnali się nie tylko uczniowie najstarszych klas, ale także dyrektor...

Wiadomości

- Polska ma jeden z najniższych wskaźników objęcia opieką instytucjonalną dzieci do 3 lat w Unii Europejskiej. Najwyższa pora zacząć to zmieniać - mówiła...

Wiadomości

Są pewne rzeczy, które wiążą się z życiem człowieka od zarania dziejów. Do takich rzeczy zaliczyć można także zapasy, które znane były już w...

Biznes

30 maja ulewy i grad zniszczyły uprawy w gminie Świecie. Trzy dni później tego samego doświadczyli rolnicy z gminy Pruszcz. W sumie poszkodowanych jest...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W najbliższy weekend Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Będzie się działo!

Co jest grane?

W niedzielę będziemy widać lato z firmą Mondi na pikniku rodzinnym nad jeziorem Deczno.

Wiadomości

Andrzej Skiba będzie nowym dyrektorem Gminnej Przychodni w Jeżewie. Zastąpi na tym stanowisku Wiolettę Pawlak, która kierowała przychodnią przez dwanaście lat.

Wiadomości

- Polska ma jeden z najniższych wskaźników objęcia opieką instytucjonalną dzieci do 3 lat w Unii Europejskiej. Najwyższa pora zacząć to zmieniać - mówiła...

Wiadomości

Są pewne rzeczy, które wiążą się z życiem człowieka od zarania dziejów. Do takich rzeczy zaliczyć można także zapasy, które znane były już w...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo