Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Próbował zabić żonę. Dwa razy. Z jego winy mógł też zginąć czteroletni syn [wideo]

Sąd nie miał wątpliwości, że Dariusz R. dwukrotnie usiłował zabić żonę. Ofiarą jego obsesyjnej nienawiści do Agnieszki H. mógł też paść syn. Niedawno zapadł drugi wyrok w tej sprawie.

Udostępnij
136-173971

35-letnia Agnieszka H. zaparkowała citroena berlingo nieopodal szkoły w Warlubiu, gdzie była nauczycielką fizyki. Kiedy wysiadła z samochodu, zaniepokoiło ją tykanie. Dźwięk dochodził spod podwozia. Kiedy tam zajrzała, zobaczyła przymocowany pakunek z zegarem.

Kobieta co najmniej od roku miała obawy, że jej życiu zagraża niebezpieczeństwo. Nie potraktowała więc tego np. jako głupi uczniowski żart.

Natychmiast powiadomiła dyrekcję szkoły i policję. Z Zespołu Szkół w Warlubiu, przedszkola i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ewkuowano blisko 700 osób.

Reklama
Reklama

Na miejscu zjawili się policyjni pirotechnicy. Przy użyciu robota odczepili paczkę.

Ładunek - umieszczony obok zbiornika paliwa pojemnik po płynie do spryskiwaczy, a w nim dwa mniejsze, jeden wypełniony petardami, drugi substancją pirotechniczną, całość połączona kablami z baterią i zegarem - zdetnonowano w bezpiecznej odległości od szkoły.

Reklama
Reklama

Domowej roboty ładunek nie eksplodował wcześniej, bo kiedy Agnieszka H. jechała do pracy, poluzował się jeden z kabli.

Cała ta mrożąca krew w żyłach sytuacja miała miejsce rano 12 czerwca 2017 r.

Podejrzenie padło na 42-letniego Dariusza R., byłego wojskowego. Policja w Grudziądzu, gdzie mieszkali, wiedziała o ich burzliwym rozwodzie, bo mieli założoną niebieską kartę dla rodzin, w których występuje przemoc.

Reklama
Reklama

Dariusz R. był wcześniej leczony psychiatrycznie, ale biegli orzekli, że był poczytalny w chwili popłniania czynu. Mężczyzna został aresztowany.

https://www.youtube.com/watch?v=Hskycb1MJDQ&t=12s

W trakcie śledztwa na byłej strzelnicy policyjnej w Białych Błotach pod Bydgoszczą przeprowadzono eksperyment, który miał na celu sprawdzenie, jak niebezpieczny był umieszczony przez niego ładunek.

Wykorzystano w nim te same materiały i w takich samych proporcjach.

Reklama
Reklama

W sierpniu 2018 r. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał Dariusza R. na 15 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa żony.

https://www.youtube.com/watch?v=89vOxLJn0bM&t=1s

Sprawę szeroko komentowały media. Dlaczego do niej teraz wracamy? Otóż niedawno bydgoski sąd wydał drugi wyrok, który będzie kosztował "wybuchowego męża" kolejne lata odsiadki.

Rok przed incydentem w Warlubiu, w maju 2016 r., w samochodzie Agnieszki H. przecięto przewody hamulcowe. Kobieta, jadąca wtedy z 4-letnim synem, uniknąła tragedii, bo zdążyła w porę wysiąć.

Reklama
Reklama

Zgłosiła to policji, która potwierdziła, że nie była to zwykła awaria. Ktoś zamierzał uszkodzić hamulce i doprowadzić w ten sposób do wypadku. Sprawcy jednak nie wykryto. Na to, że mógł to zrobić Dariusz R., brakowało dowodów.

- W trakcie śledztwa dotyczącego ładunku wybuchowego, zebrano materiał dowodowy, który pozwolił oskarżyć Dariusza R. o próbę usiłowania zabójstwa żony także w 2016 r. - informuje Magdalena Chodyna, zastępca prokuratora rejonowego  w Grudziądzu.

Za usiłowanie zabójstwa żony i syna poprzez przecięcie przewodów hamulcowych w samochodzie, Sąd Okręgowy w Toruniu skazał Dariusza R, który już odsiaduje 15-letni wyrok, na 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Reklama

Ma również zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. Dodatkowo Agnieszce H., byłej już żonie, oraz synowi ma zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 10 tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama