Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Projekty złożone. Wkrótce okaże się, na co mieszkańcy gminy Świecie przeznaczą ponad milion złotych

Mieszkańcy złożyli 27 wniosków do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie. Nie wszystkie jednak doczekają się realizacji w 2023 r. Część z nich została odrzucona.

Udostępnij
139380448_s

Wnioski do budżetu obywatelskiego na 2023 rok można było składać do 31 lipca. Do podziału jest 1,1 mln zł - 750 tys. z puli miejskiej i 350 tys. z wiejskiej.

Wszystkie wnioski mieszkańców trafiły do poszczególnych wydziałów urzędu, które sprawdziły je pod względem merytorycznym, finansowym i prawnym.

Pozytywnie oceniono 18 z nich. Pozostałe 9 zaopiniowano negatywnie. Dlaczego? Najczęstszymi powodami były niedoszacowane koszty, zbyt ogólnikowy opis projektu czy błędy formalne.

Reklama
Reklama

1 września na stronie Urzędu Miejskiego w Świeciu opublikowano listę zakwalifikowanych projektów.

- W ciągu siedmiu dni będzie można odwołać się od tej decyzji. Jeśli nie pojawią się takie wnioski, pod koniec września uruchomimy głosowanie – zapowiada Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie. - O dokładnym terminie i zasadach głosowania poinformujemy mieszkańców.

Poniżej lista zakwalifikowanych projektów.

Źródło: Urząd Miejski w Świeciu, www.swiecie.eu

Lista projektów zaopiniowanych negatywnie do pobrania tutaj.

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama