Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Prowadził samochód po zażyciu narkotyków. Resztę schował w portfelu

24-latek został zatrzymany przez policjantów "patrolówki” ze Świecia, zaraz po tym, jak funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z podejrzaną zawartością.

Udostępnij
narkotyki-policja-amfetamina

W środę tuż przed godz. 19.00 w Grucznie (gmina Świecie) policjanci z wydziału prewencji komendy w Świeciu podczas patrolu zatrzymali bmw. Za kierownicą samochodu siedział 24-letni mieszkaniec powiatu świeckiego.

- Mundurowi podczas legitymowania kierowcy nabrali wątpliwości, co do jego stanu świadomości. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny, trzęsły mu się ręce i był niekomunikatywny. W trakcie rozmowy mężczyzna przyznał, że wcześniej zażywał narkotyki - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Zanim policjanci udali się z 24-latkiem na komendę, sprawdzili auto, jednak nie znaleźli w nim nic podejrzanego. Przebadali mężczyznę na zawartość środków odurzających w organizmie. Okazało się, że prowadził będąc pod wpływem amfetaminy.

Reklama
Reklama

- Policjanci sprawdzili również dokładnie odzież zatrzymanego. Okazało się, że w portfelu schował woreczek z białą substancją. Wstępne policyjne testy wykazały, że jest to amfetamina - dodaje Joanna Tarkowska.

24-latek niebawem usłyszy zarzuty. Jeśli badanie krwi potwierdzi obecność narkotyku w organizmie, odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz za posiadania narkotyków, za co może dostać do 3 lat więzienia.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Bajgielek

  6 października 2022 17:46

  Zutylizować …

  Zutylizować …

 2. korsasz

  6 października 2022 18:23

  ja to kiedys jak z kolegami

  ja to kiedys jak z kolegami wywiozlem typka do lasu to zlapala mie policja i wszystko im opowiedzialem.ale powiedzialem ze to nie ja tylko oni.ze ja tylko tam przypadkiem bylem i nie wiedzialem co robiom.nawet moje zeznania biegaly po internecie.teraz ukrywam sie w espanioli przed policjom bo nabroilem ale moi koledzy som za mnom pomimo tego ze kapowalem.oni chodzom w bluzach stop 60 i jbc konfidentow i piszom na instagramach o tym tesz.ale ja to ja i wybaczyli mi i sie lubimy bardzo.ja tesz teraz pisze ze jbc konfidentow i stop 60 bo hce byc huliganem i kims waznym jak oni.ola seniorita

  • ¿

   6 października 2022 19:36

   marny bait, ale podejrzewam,

   marny bait, ale podejrzewam, ze miales niesamowity ubaw jak to pisales. 

 3. GALANONIM

  7 października 2022 01:41

  Jak zwykle bmw i mózg 24 lata

  Jak zwykle bmw i mózg 24 lata… Statystyki dobijają a prawo zaostrzają przez bandę bezmozgow dojebać mu mandat 30tys……. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama