Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przeobrażenie parku przy ul. Hallera droższe niż zakładano

Otwarto oferty w przetargu na zagospodarowanie terenu przy ul. Hallera w Świeciu. Wszystkie przekraczają kwotę, jaką zarezerwowano na ten cel.

Udostępnij
park-hallera

OGŁOSZENIE WYBORCZE

Zakładano, że na zagospodarowanie skweru znajdującego się na tyłach starostwa wystarczy 750 tys. zł. Tymczasem najniższa oferta złożona przez świecki Konar wynosi 763 tys. zł. Zakład Drogowo-Mostowy wycenił usługę na blisko 775 tys. zł, a grudziądzki Prasbet na 972 tys. zł.

Zważywszy na niewielką różnicę pomiędzy ofertą Konaru, a założoną kwotą, wydaje się, że gmina Świecie dołoży różnicę lub też zrezygnuje, z któregoś punktów w planie remontu, którego dwoma najważniejszymi punktami jest uczynienie tego miejsca bardziej przyjaznego mieszkańcom i wygospodarowanie kilkudziesięciu miejsc parkingowych.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Plany przewidują wyznaczenie nowych ścieżek parkowych, które zostaną wysypane kruszywem mineralnym. Z myślą o odwiedzających to miejsce pojawią się też nowe ławki. Szczególną ozdobę ma stanowić fontanna w formie szklanej kuli.

Pojawią się też dodatkowe miejsca postojowe. Ich brak dotkliwie odczuwają np. rodzice przywożący dzieci do przedszkola Kangurek i szkoły językowej Edu Leo. Łącznie przewidziano 70 miejsc, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych.

Plany przewidują, że metamorfoza parku zakończy się do 30 grudnia tego roku.
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. obatel

  20 września 2019 13:20

  Tylko nie KONAR ! beznadzieja

  Tylko nie KONAR ! beznadzieja co widać przy d.blankuszu.

  • Janina

   20 września 2019 13:53

   Popieram!

   Popieram!

  • dopisek

   20 września 2019 14:23

   Konar przy sprzątaniu nawet

   Konar przy sprzątaniu nawet nie ma kompetencji,dajcie spokuj z nimi szkoda pieniędzy!

  • Anonim

   20 września 2019 14:50

   konar jest fatalny

   konar jest fatalny

 2. mieszkaniec okolicy

  20 września 2019 14:25

  Za te pieniądze my mieszkańcy

  Za te pieniądze my mieszkańcy sami coś zrobimy tylko nie konar.

  • sasiad

   20 września 2019 21:23

   To dlaczego jeszcze nic nie

   To dlaczego jeszcze nic nie robicie ,przeciez ten park od kilku lat jest zaniedbany

   • odp3

    20 września 2019 22:16

    Ile hajsu wziął konar za

    Ile hajsu wziął konar za blankusz? a wygląda jakby robota była w połowie zrobiona.

 3. Mieszkaniec

  20 września 2019 16:32

  A może by tak ktoś

  A może by tak ktoś zainteresował się ogromem terenu między ulicami Słowackiego, Wojska Polskiego, Sienkiewicza i Krasickiego? Tysiące idą na projekty obywatelskie OSP lub znowu beznadziejnego szlaku jakichś rzeźb. A tam tym czasem melina rozkwita z miesiąca na miesiąc. Nieliczne zabawki dla dzieci, potłuczone butelki że strach iść, oświetlenie o natężeniu w sam raz do horroru, i totalny brak zagospodarowania tego terenu. Może by tak Panowie Policjanci i Strażnicy dla kondycji postawili samochód np przy Wojska Polskiego i odbywali regularne wędrówki po parku dla własnego zdrowia i zupełnie przy okazji porządku publicznego. Gdyby odbywało się to regularnie melina sama by się rozwiązała. Pozostawiam pod rozwagę.

  • Rychu

   20 września 2019 20:22

   Dobrze muwisz chlopie. To ze

   Dobrze muwisz chlopie. To ze straszaki miejskie to kolesie i klika to je normalne ale to ze nic nie robia to jest ( bez komentarza ). Jedyna robota jechac na kebap i smiac sie mieszkancom w ryj PANISKA. Ps.czekam na hejt straszakow wiejskich.

   • ginio h

    20 września 2019 22:17

    100% racji Rychu

    100% racji Rychu

 4. dziękujący

  20 września 2019 22:27

  Za to kruszywo wysypane przez

  Za to kruszywo wysypane przez ten conar już dziękujemy i za ten pomostek z wejściem bez wyjścia też dziękujemy conarowi i za to zielsko ,które jeszcze troche doprowadzi do stanu jaki był niż zaczeli coś robić ,też dziękujemy.

 5. Anonim

  21 września 2019 09:09

  a kamienna skarpa ze starymi

  a kamienna skarpa ze starymi drzewami na ul.Mickiwicza kiedy?I tylko nie przez Konar,zeby nie bylo byle jak i drogo.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama