Reklama
Reklama
Reklama

Przepisy coraz surowsze, a oni i tak jeżdżą pod wpływem. Z pewnością nie było to jedno piwko

W miniony weekend policjanci ze Świecia zatrzymali trzech pijanych kierowców. Jeden z nich miał prawie dwa, a drugi ponad dwa promile alkoholu.
zdjęcie ilustracyjne
Reklama

W minioną sobotę policjanci pracujący na drogach powiatu świeckiego zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł tuż po godz. 9.00 w miejscowości Wierzchy (gmina Osie).

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Osiu zatrzymali do kontroli 53-letniego mieszkańca powiatu świeckiego, który jechał motorowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Z kolei w Świeciu, tuż po godz. 16.00, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali pojazd marki Peugeot, którym podróżował 22-letni mężczyzna. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu świeckiego wydmuchał ponad 0,7 promila.

W niedzielę w Gawrońcu (gmina Bukowiec) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pruszczu zatrzymali 42-letniego mieszkańca naszego powiatu, który jadąc Volkswagenem miał prawie 2 promile. Mundurowi ustalili, że mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

O losie kierowców zadecyduje teraz sąd. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawiania wolności oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

redakcja@extraswiecie.pl

Reklama
Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors