Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przewodniczący Rady Gminy w Bukowcu i jego dożynkowy wiersz o gminie, rolnikach, gejach i lesbijkach

Czesławowi Wszołkowi, przewodniczącemu rady gminy, nie spodobał się jeden wyraz w naszej fotorelacji z niedzielnych dożynek w Bukowcu.

Udostępnij
pan-czeslaw

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Swój nowy wiersz, napisany specjalnie na okoliczność dożynek, zaprezentował Czesław Wszołek, przewodniczący rady. Utwór był momentami nieco zaskakujący, bo oprócz problemów gminy i rolników, znalazły się w nim odniesienia np. do demonstracji środowisk LGBT – to fragment relacji z dożynek, która ukazała się w Extra Świecie 18 sierpnia.

Przewodniczący przysłał do redakcji e-mail, w którym wyraził swoje oburzenie na ów fragment. Przytaczamy treść wiadomości zachowując oryginalną pisownię.
REKLAMA


W nawiązaniu do artykułu Pana Bartnika (nazwisko przekręcone, chodzi o naszego dziennikarza Andrzeja Bartniaka – przypis redakcji) dotyczącego Dożynek Gminnych w Bukowcu i w odniesieniu się do zaprezentowanego przeze mnie tekstu protestuję jakobym miał się w nim odnieść do demonstracji środowisk LGBT. Przytaczam tu fragment mojego wystąpienia z dosłowną sekwencję wypowiedzianą przeze mnie na w/w uroczystości a odnoszącą się do poruszanego przez Pana Bartnika tematu:

Reklama
Reklama

,,Dożynki  to święto Polskiej wsi,
o takiej wsi może i Europa śni?
Tutaj ciągle liczy się rodzina i tradycja!
Tu polskości jest przystań!
I mimo nacisków to się nie zmieni,
jesteśmy przywiązani do wiary Ojców do Chrześcijańskich korzeni.
Obca jest nam tęczowa ideologia LGBT, 
żadnego wyuzdania, ani bluźnierczych postaw, nikt tutaj nie chce!
Panie Boże otocz opieką Polską wieś
i Gminę Bukowiec też!"

W którym miejscu wg. Pana Bartnika  odnoszą się jak on to ujął w swoim artykule ,,do demonstracji środowisk LGBT"? Nie ma tu żadnych odniesień do żadnych takich demonstracji i wobec powyższego domagam się sprostowania zarzucanych mi sformułowań, które nie padły z moich ust!
REKLAMA

Spełniamy prośbę pana przewodniczącego, który w swoim wierszu nie odnosił się do demonstracji środowisk LGBT, ale do ideologii LGBT. Zastanawiamy się tylko, co te środowiska mają do dożynek w Bukowcu… Nie podejmujemy się jednak jako redakcja trudu interpretacji poezji pana przewodniczącego, by nie zostać oskarżonymi o to, że nie rozumiemy, co autor ma na myśli. Z powodu urlopu nie może też tego zrobić autor artykułu. Niezorientowanym wyjaśnimy, że LGBT to skrót odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Udostępnij
65 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Wieś śpiewa wieś tańczy!

Wieś śpiewa wieś tańczy! Pisowski wiersz?

No taaaaak. Bo społeczność

No taaaaak. Bo społeczność LGB jest taka złaaaaaa… Nie ma gorszego zła jak oni. To nic, że księża ruchają Wasze dzieci Pisowskie szuje, ale to geje i lesbijki są złe xDDD Ja jebie, normalnie ciemnogród w tej Polsce panuje.

Ten wiersz może podesłała

Ten wiersz może podesłała Emilia-trza jak to na wesi mówią sprawdzić.

Zboczenia były są i będą tak

Zboczenia były są i będą tak długo jak swiat istnieje nawet w Polsce ! Ale wiersz na ten temat na dożynkach to obciach ,wstyd ten co go napisał i recytował ,czyżby miał coś na sumieniu że z takim teskstem wierszem wyskoczył?!

Tak na marginesie ,90% księży

Tak na marginesie ,90% księży pedofili to geje .

Poziom wiersza i tego co go

Poziom wiersza i tego co go napisał to chyba gimnazjalista? Pewnie ma walniętą psychikę .a może by w Bukowcu zrobić paradę-równości?

Lepszy byłby  wiersz o

Lepszy byłby  wiersz o naszych rolnikach i ich ciężkiej pracy ,o gminie Bukowiec,o naszym regionie!

W bukowcu co 2 to pisior.

W bukowcu co 2 to pisior.

Panie, jak masz Pan trochę

Panie, jak masz Pan trochę rozumu to poczytaj sobie- https://mobile.natemat.pl/280569,jedraszewski-mowi-jezykiem-ludobojcow-reporter-ktory-opisal-rzez-w-rwan

Następny wiersz będzie o mnie

Następny wiersz będzie o mnie.

Należy pamiętać że osoba

Należy pamiętać że osoba publiczna jak np.burmistrz ,wójt,radny musi liczyć się z tym że zawsze będzie publicznie krytykowany za kazdą wypowieć tak jak on publicznie krytykuje innych,różne sytuacje. Więc ten co recytował wiersz ,przemawiał nie ma żadnych powodów do obrażania się na opinie innych .Przecież jemu nie podobają się ludzie z lgpd a im radny.Przecież mamy demokrację ,wolność słowa i opinni !

Zaznaczam,  że nie jestem za

Zaznaczam,  że nie jestem za PISem, p. Wszołek intencje miał pewnie dobre choć wiersz nie nadaje się na prezentowanie podczas dożynek.

Na co innego chciałam jednak zwrócić uwagę.W wierszu faktycznie nie ma nic o demonstracjach, ponadto tekst p. Bartniaka sugeruje, że odniesień do LGBT jest więcej. Może faktycznie w nieprzytoczonej części wiersza jest coś więcej o tym środowisku, jeśli jednak nie , to autor miał prawo rościć sprostowanie. 

Czy jest zbyt drobiazgowy,  to można zostawić ocenie czytelników. Jeżeli jednak faktycznie rozminęliśmy się delikatnie z prawdą, a autor tekstu wymaga sprostowania, to należałoby przeprosić i wyjaśnić pomyłkę,  a jeszcze dolewać oliwy do ognia.

Powinniście Państwo przedstawiać fakty, a nie swoje zdanie.

Wiersz kiepski, ale sama

Wiersz kiepski, ale sama prawda. Wolny kraj , więc można mieć wolne poglądy. :)) 

TU jest nie nawiść !!!!

TU jest nie nawiść !!!!

Jełop.

Jełop.

Za ideologią LGBT z dodatkiem

Za ideologią LGBT z dodatkiem plus (w kolejce stoją następne „preferencje” z pedofilą włącznie) stoi konkretna siła polityczna i stąd wojna. Neomarksiści z całą bezwzględnością wykorzystują ludzi z zaburzeniami seksualności do propagowania utopijnego światopoglądu. Jak pokazuje historia wszędzie, gdzie marksizm podnosi swój ohydny łeb pojawiają się stosy ludzkich zwłok, teraz nie będzie inaczej.

Ogarnijcie się, to jest

Ogarnijcie się, to jest serwis lokalny i ludzi nie interesują niczyje (w tym ani jakiegoś wiejskiego radnego, ani redakcyjne) preferencje ani sympatie seksualne.

Czytelnicy chca wiedziec co się dzieje w okolicy i tyle. Nie wierze, ze pisząc tekst w takim tonie, nie spodziewaliście się jaką fale komentarzy i żałosna dyskusje rozpętacię.

Piękna poezja. Coś

Piękna poezja. Coś wspaniałego…

Homintern („społeczność” LGBT

Homintern („społeczność” LGBT) to nowoczesny proletariat mniejszosciowy wymyślony przez Herberta Marcuse’go (jeden z głównych ideologów nowego marksizmu szkoły frankfurdzkiej) w eseju „Tolerancja represywna”. Ich ideologią jest gender i jej bardziej radykalna forma queer, które mają na celu zniszczenie rodziny (która jest głównym przekaznikiem tradycji itd.) przez „zrównanie płci” – czyli jej likwidację. Człowiek jest w tym socjalizmie zredukowany do popędu. Głosi walkę płci, w miejsce wcześniejszych: walki ras, walki klas. Gender wychodzi z postmodernizmu, który z kolei opiera się na teorii krytycznej Horkheimera. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że przez świat przetacza się nowa rewolucja komunistyczna, zmieniła się taktyka – mianowicie marsz przez instytucje, który na zachodzie trwa już 50 lat.

Widać w Świeciu mamy już też pożytecznych idiotów.

https://youtu.be/6zoXwWQo8bk

Chrześcijaństwo zdecydowanie

Chrześcijaństwo zdecydowanie nie jest wiarą naszych przodków. Zostało narzucone Polsce a wszystkie słowiańskie tradycje sztucznie podciągnięto pod chrześcijaństwo. ALE skąd ciemny lud ma to wiedzieć… 

Skoro Dwóch gejów albo dwie

Skoro Dwóch gejów albo dwie lesbijki chcą ze sobą spółkować i robią to w zaciszu swoich czterech ścian to ich sprawa i nic mi do tego.

Tych z domowego zacisza mogę zaakceptować bo co oni poradzą na to że są inni.

Ale jeśli ci sami geje i lesbijki wychodzą na ulice poprzebierani jak klauny, by manifestować swoje chore zboczenia i nienormalność, to ja się z tym zgodzić nie mogę.

LGBT to rak dzisiejszego świata który trzeba leczyć!

Proszę nie pisać o braku tolerancji.

Nie da się tolerować czegoś co jest sprzeczne z naturą a jest jedynie wytworem chorej ideologii.

 

Pan Wszołek napisał to co

Pan Wszołek napisał to co myśli przytłaczająca większość społeczeństwa: nie chcemy wciskania ideologii na siłę, nie chcemy wynoszenia życia prywatnego na ulicę, nie chcemy żeby ktokolwiek urządzał nam życie i wychowywał dzieci zamiast rodziców. Jeżeli sprawa wyznawanej wiary ma być domeną prywatną to dlaczego sprawa orientacji seksualnej ma być sprawą publiczną i do tego pierwszorzędną. Zwracam się tez do redakcji o usuwanie wulgaryzmów z komentarzy i zgłaszanie postaw nienawiści i agresji odpowiednim organom ponieważ tego wymaga prawo w Polsce a jeżeli jest inaczej to dopuszcza się do łamania prawa i na pewno spotka sie to z odpowiednią reakcją czytelników

Redaktor bardzo uszczypliwy.

Redaktor bardzo uszczypliwy. Panu Wszołkowi wytyka się (pisownia oryginalna) błędy w mailu, tymczasem w treści artykułu też znalazły się literówki – „Z pwodu urlopu”. Oj nieładnie 🙂

Panu Wszołkowi gratuluję odwagi. Powiedział to, co myślą ludzie.

Kiedy wreszcie szanowna

Kiedy wreszcie szanowna redakcja zakończy ten obłąkańczy taniec troli i hejterów?

Teraz przed wyborami to polak

Teraz przed wyborami to polak- polaka ,katolik- katolika by utopił w szklance wody. po prostu zbliżają się wybory i teraz się zaczyna . Ciekawe co jutro nowego będzie w lokalnych gazetach ?

Artykuł śmiechu warty i te

Artykuł śmiechu warty i te opinie też śmiechu warte. Na wsi to normalne że  takie echo o nic.Cokolwiek ktoś znany powie coś ,,ciekawego”publicznie to zawsze jest to analizowane przez dziennikarzy,gazety a wyborcy ,czytelnicy dają do tego opinie.to jest normalne w każdym cywilizowanym kraju gdzie się szanuje wolność słowa. Uważam że bardzo dobrze  że każdy może swoją opinie przedsatawić.

Panie Boże otocz opieką

Panie Boże otocz opieką Polską wieś

I Przewodniczącego Wszołka Szekspira z Bukowca którego męczy talent też.

Czaś zmienić rządzących w

Czaś zmienić rządzących w Bukowcu .

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama