Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przy szkole językowej i przedszkolu powstanie zatoka parkingowa

Rozpoczęła się budowa zatoki parkingowej przy ul. Szymanowskiego w Świeciu. Ma być ułatwieniem dla rodziców dowożących dzieci do przedszkola i szkoły językowej Elephant.

Udostępnij
szymanowskiego

REKLAMA

Prawdopodobnie ta niewielka inwestycja nie rozwiąże problemów z parkowaniem przed Elephantem, ale na pewno nieco ułatwi życie rodzicom dowożącym dzieci do nowego przedszkola i szkoły językowej mieszczących się w tym samym budynku.

Reklama
Reklama

- Projekt przewiduje utworzenie zatoki mogącej pomieścić trzy samochody - mówi Daniel Kapłanek, inspektor Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu.
REKLAMA

Na więcej, niestety, nie ma miejsca. Zostanie też a nowo wyprofilowana skarpa oraz przedłużony chodnik.

Reklama
Reklama

- Prace powinny zakończyć się przed Bożym Narodzeniem - zapowiada Daniel Kapłanek.

Zadanie, realizowane przez Zakład Drogowo-Mostowy w Świeciu, będzie kosztować 52 tys. zł. 

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (18)

 1. Kolo

  26 listopada 2021 18:30

  Gucio w swoim żywiole, pozdro

  Gucio w swoim żywiole, pozdro Grześ

 2. Ktos

  26 listopada 2021 20:18

  A w Morsku jeden odcinek

  A w Morsku jeden odcinek zaczety i nie skanczony dziura goni dziure. Droga asfaltowa stale zablocona i nikogo nie mozna sie doprosic o naprawe i porzadek. 

 3. hm

  27 listopada 2021 02:15

  od kiedy miasto realizuje

  od kiedy miasto realizuje inwestycje dla prywatnej firmy? Co to ma byc?

  • Dpn

   27 listopada 2021 08:24

   To jest dla mieszkańców

   To jest dla mieszkańców ktorzy nie maja gdzie zaparkowac przyjezdzajac do przedszkola, szkoly jezykowej, a nie dla Przedszkola/szkoły  jezykowej

   • Ble ble

    27 listopada 2021 16:33

    O swoich klientów powinna

    O swoich klientów powinna troszczyć się firma, która pobiera pieniądze za swoje usługi. Jak Mondi będzie potrzebowało parkingu, to im też go miasto zrobi? 

 4. Asas

  27 listopada 2021 08:08

  To moze postarajcie sie przy

  To moze postarajcie sie przy przedszkolu na Słowackiego cos zrobic. Przed 8 ludzie zostawiaja auta na jezdni. Czesto nie jedno czy dwa, ale wiecej i nie mozna przejechac. Moze tam znajdziecie jakies rozwiazanie, a nie przy prywatnym przedszkolu. 

  • LuckyStriker

   27 listopada 2021 08:22

   A widzisz tam możliwość żeby

   A widzisz tam możliwość żeby zrobić zatoczkę ? Brak miejsc parkingowych to problem większości przedszkoli – przy prawie każdym z nich jest tłoczno rano później koło godz 15-16

   • Zet

    27 listopada 2021 16:30

    Można się przejść kawałek,

    Można się przejść kawałek, ale ludzie by najlepiej do szatni samochodami wjechali. Parking z Oksiru i biblioteki jest blisko. Powinni tam zakaz parkowania zrobić, a jeśli nie, to niech miasto rozwiąże ten problem, bo ludzie parkują jak chcą. Nawet na upartego można by trochę terenu szkoły podstawowej podebrać i zrobić chociaż z 4 miejsca na skos. 

  • Ej wy

   27 listopada 2021 12:15

   Parking jest przy bibliotece

   Parking jest przy bibliotece i Oksirze te kilka kroków to dla was tragedia?

   • HANS KLOC

    27 listopada 2021 16:57

    Weż pod uwagę to, że spasione

    Weż pod uwagę to, że spasione madki z drącymi ryje bombelkami mają problem z poruszaniem się za pomocą kończyn dolnych. Obawiam się, iż odcinek pomiędzy parkingiem biblioteki, a przedszkolem i szkołą podstawową nr 1 byłby gęsto usiany trupem kobiet które padły na zadyszkę.

  • Pioter

   27 listopada 2021 13:50

   Slowackiego od ronda do

   Slowackiego od ronda do przedszkola powinna byc calkowicie zamknieta dla samochodow. Dzieciaki z przedszkola i z jedynki by mogly bezpiecznie korzystac z parku i placu zabaw a i spalin mniej.

   • xxx

    27 listopada 2021 16:20

    A ciebie powinni zamknąć na

    A ciebie powinni zamknąć na Sądowej.

 5. Gandi

  27 listopada 2021 11:01

  Uwagą służby drogowe.

  Uwagą służby drogowe. Ogłaszam mobilizację, daję wam zna że jest zima. Żeby was znów nie zaskoczyła zima. Bo ludzie płacąc 6 złotych za litr odprowadzają ogromne podatki. Drogi mają być czarne.

  • sluzba drogowa

   27 listopada 2021 14:40

   no własnie 

   no własnie 

   6 zł za l ogranicza i nas

   odsniezymy tylko głowna

   powodzenia 

  • Janusz drogowiec

   27 listopada 2021 17:14

   Sory stary, ale soli nie

   Sory stary, ale soli nie opłaca się sypać, cały piasek poszedł na podsypkę pod ronda, a paliwo drogie, tak, że akcja zima w tym sezonie odwołana. Moja rada, załóż zimówki, do bagażnika weź z dwa worki piachu i łopatę do odścieżania, ewentualnie ze cztery betonowe trelinki żeby dociązyć dupę samochodu.

 6. HANS KLOC

  27 listopada 2021 16:24

  Tylko pamiętajcie żeby dwa z

  Tylko pamiętajcie żeby dwa z tych trzech miejsc parkingowych były miejscami przeznaczonymi dla inwalidy.

 7. Mieszkaniec

  29 listopada 2021 11:34

  Jakiś duży parking by się

  Jakiś duży parking by się przydał w miejscu wyburzonej kamienicy przy policji

 8. Mieszkaniec

  29 listopada 2021 11:38

  Najbardziej niebezpiecznie

  Najbardziej niebezpiecznie jest przy przedszkolu na Sądowej. Pomimo sygnałów mieszkańców nikt nie reaguje.Tam powinien być ruch jednokierunkowy albo zakaz postoju. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama