Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Punkt zbiórki darów dla Ukraińców zawiesza działalność. Z jakiego powodu?

Znajdujący się przy ul. Wyszyńskiego w Świeciu punkt zbiórki darów dla obywateli Ukrainy, niebawem zawiesza swoją działalność. Nie jest to jednak równoznaczne z zakończeniem działalności komitetu, który go powołał. Skąd taka decyzja?      

Udostępnij
unkt-zbiorki-darow-3

Ostatni dzień, w którym można skorzystać z pomocy rzeczowej lub jeszcze taką się podzielić, przypadnie we wtorek 14 czerwca. Potem punkt zawiesza swoją działalność. Dlaczego?

- W zasadzie nie mamy już czego wydawać - przynaje Grażyna Styczeń, jedna z koordynatorek pracy punktu przy ul. Wyszyńskiego. - Zostało tylko trochę odzieży i środków chemicznych. Od pewnego czasu zaczęła wyraźnie spadać liczba darczyńców. Ukraińcy też zaglądają coraz rzadziej, bo żywności i chemii, którymi są najbardziej zainteresowani, praktycznie już nie ma. Tak koło się zamyka. W tej sytuacji dalsze utrzymywanie punktu w stanie gotowości nie ma już sensu.

Powołany tuż po rozpoczęciu wojny za naszą wschodnią granicą Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie w Świeciu na swoim profilu facebookowym dziękuje wszystkim, którzy okazali wielkie serce i włączyli się w działanie.

Szczególnie dziękujemy wolontariuszom, koordynatorom, a także niezwykle przychylnej naszym działaniom Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu. Jako lokalna społeczność okazaliśmy się nadzwyczaj sprawni i skuteczni - czytamy w komunikacie komitetu.

- W ciągu tych trzech miesięcy zrobiliśmy jako społeczeństwo naprawdę wiele - podkreśla Grażyna Styczeń. - Przez punkt przeszły ogromne ilości rzeczy. Jedne trafiły do uchodźców, którzy mieszkają w naszym powiecie, inne pojechały na Ukrainę.

Pamiętajcie: wojna wciąż trwa, myśl o niej nigdy nie powinna nikomu spowszednieć, a pomoc nie może ustawać  - przypomina Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie w Świeciu.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (31)

 1. Damian

  6 czerwca 2022 16:53

  A kto pomoze nam? jak zyc i

  A kto pomoze nam? jak zyc i co jesc przy takich cenach?

  • kika

   6 czerwca 2022 17:09

   Lepiej wybierać, nie mysleć

   Lepiej wybierać, nie mysleć krótkoterminowo- dotyczy życia jak i rządu !

   • Kika2

    7 czerwca 2022 03:59

    I dzięki Bogu jest ten co

    I dzięki Bogu jest ten co jest, bo o mały włos sam(a) po dary byś stał(a)…

    • Maniek

     7 czerwca 2022 08:44

     Dlatego w nocy nie śpisz kika

     Dlatego w nocy nie śpisz kika i głupoty wypisujesz

 2. No tak

  6 czerwca 2022 17:11

  Właśnie można pomagać jak ma

  Właśnie można pomagać jak ma się z czego, a tu proszę paliwo w górę o 100%, o cenie węgla już nie wspomnę, jedzenie drożyzna i jak tu żyć? A wypłaty w miejscu stoją… 

 3. matka

  6 czerwca 2022 17:18

  szybko sie wojenka znudziła :

  szybko sie wojenka znudziła 🙂 najlepsza beka byla z tchorzy ktorzy wierzyli ze nam do Polski wejda. szaunek za brak mozgu

  • Marek 63

   7 czerwca 2022 08:47

   A propos mózgu, popracuj nad

   A propos mózgu, popracuj nad literówką wypisując swoje filozoficzne przemyślenia 

 4. Mieszkaniec

  6 czerwca 2022 17:43

  Jakim prawem przy mojej

  Jakim prawem przy mojej fladze przy moim urzędzie wisi jednocześnie flaga ukrainy? To Polski urząd czy ukraiński? 

  • obatel

   6 czerwca 2022 21:47

   100%

   100%

   • Kika2

    7 czerwca 2022 04:02

    … żal…jaki ten naród jest

    … żal…jaki ten naród jest głupi…

  • J

   7 czerwca 2022 11:56

   Przecież to nie Twoja flaga,

   Przecież to nie Twoja flaga, ani Twoj urząd – to wszystko NASZE. A ja daję głos za flagą Ukrainy. Pozdrawiam

 5. Luck

  6 czerwca 2022 17:48

  Chyba już czas się otrząsnąć

  Chyba już czas się otrząsnąć , żeby zobaczyć co się dzieje w Polsce.Nie oszukujemy się, ale oni żyją lepiej w Polsce, niż sami Polacy.Oni wszystko dej, dej, a my chrust pójdziemy zbierać Coza kraj.

  • 123

   6 czerwca 2022 18:50

   Trzeba PiS w kolejnych

   Trzeba PiS w kolejnych wyborach odsunąć od rządzenia. Idź na wybory i zdecyduj. A wojennym uchodźców należy pomagać bo chodzi o życie ludzkie. My też chcieliśmy pomocy i ja dostaliśmy. To że jesteśmy jako społeczność mądrzejsi od polityków to b.dobrze. pokazismy jak powinien człowiek pomóc drugiemu człowiekowi. Brawo dla wszystkich którzy pomagali i nie narzekali.

 6. Xyz

  6 czerwca 2022 17:50

  Wołyń pamiętamy 

  Wołyń pamiętamy 

  • PL

   6 czerwca 2022 23:04

   Pamiętamy nie zapomnimy się

   Pamiętamy nie zapomnimy się upomnimy

  • J

   7 czerwca 2022 11:57

   A Jedwabne też?

   A Jedwabne też?

 7. SamOn

  6 czerwca 2022 18:50

  Zapraszamy do pracy.

  Zapraszamy do pracy.

 8. Co

  6 czerwca 2022 19:20

  Co to za burki wypowiadają

  Co to za burki wypowiadają się w tych komentarzach, od Kowina, Brauna i Dziambora?

  • POLAK

   6 czerwca 2022 21:09

   Nie właśnie od Tuska i

   Nie właśnie od Tuska i Kaczyńskiego a o komunistach w Polskim rzadzie to juz nie wspomne. SLD i inni od Karla Marxa. 

 9. Mieszkaniec

  6 czerwca 2022 20:21

  Dzięki za to co robicie,

  Dzięki za to co robicie, punkt był super zorganizowany. 

 10. śław

  6 czerwca 2022 21:53

  Jeszcze więcej pieniędzy im

  Jeszcze więcej pieniędzy im dać!,i wszystko za darmo.

 11. Konfa

  6 czerwca 2022 22:44

  Widać, że społeczeństwo

  Widać, że społeczeństwo otrząsnęło się już ze swoich romantycznych uniesień. Nareszcie wraca zimny pragmatyzm. Wszystko ma swoje granice…

 12. Likavitos

  6 czerwca 2022 23:10

  W 80-tych latach wszystkie

  W 80-tych latach wszystkie banki z dziećmi latały po poradniach żeby dostać dary z Holandii , Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Chociaż po stare jeansy i słony ser. Widać w dupach Wam się od dobroci teraz przewraca że tego nie pamiętacie a wojny u nas nie było tylko bieda . Większość Ukraińców to biedni ludzie . Pewnie jak młodzi Polacy chcą żyć dobrze a wojna im wszystko odebrała. Dopiero parę miesięcy są uciekinierami wojennymi a już macie ich dosyć.Co mają powiedzieć o Polakach na świecie ,którzy już z 40-lat siedzą w Niemczech i innych krajach ? Zawsze mówili że Polak to złodziej i pijak . Może dajmy szansę innym i odwdzięczymy się za naszych rodaków , którzy po stanie wojennym emigrowali tak licznie na zachód? Wojna się skończy to Ci ludzie wrócą w większości do siebie żeby odbudować swój kraj i żyć na swoim . Jeśli ktoś nie wie co to tułaczka na obczyźnie to może warto z pokorą przyjąć że to nie chleb z miodem. Pozwólmy tym ludziom godnie przeczekać ten straszny czas a napewno sami dla siebie bedzieli mieli więcej wyrozumiałości. Pozdrawiam

  • Jasne

   6 czerwca 2022 23:33

   Tak to możesz sobie pisać,

   Tak to możesz sobie pisać, chyba nie chodzisz na zakupy? Bo ja widzę biedę w Polsce wywindowane ceny i stopy procentowe kredytów, nikomu w tyłkach się nie poprzewracało, wszyscy chcemy godnie żyć, Polacy zaczęli oszczędzać, bo niby z czego mają brać? Dwa razy obejrzy złotówkę zanim ją wyda, a wiesz kto wydawał ten ser o którym piszesz? Ksiądz w Kościele i łaski nie robił każdy biedny dostał nikt głodny nie chodził… 

   • Biedak

    7 czerwca 2022 07:21

    Wypowiadaj się za siebie, nie

    Wypowiadaj się za siebie, nie za cały naród. Kto był mądry to w dobrych czasach zadbał o siebie i teraz nie jest biedny jak Ty.

    • Pewnie

     7 czerwca 2022 07:50

     Bogaty się odezwał 

     Bogaty się odezwał 

  • Kika2

   7 czerwca 2022 04:07

   Zgadzam się w 100%.  Świeckie

   Zgadzam się w 100%.  Świeckie nowobogackie pyski ujadają jak jakieś jamniki… g..mogą i mają,ale gęby rozdarte…bieda w dupsko zagląda,to nie wiedzą jak już się odszczekiwać..

 13. Wiem

  7 czerwca 2022 01:26

  Proszę nie niszczcie swoimi

  Proszę nie niszczcie swoimi wpisami tego co nasza społeczność zrobiła pięknego dla uchodźców z Ukrainy. Nasze wspólne działania spowodowały, że poczuli się tu dobrze zaopiekowano. To ludzie skromni i na pytanie co potrzeba b. często odpowiadali ze nic lub prawie nic. Chodziło o podstawowe drobiazgi jak szampon, grzebień, ręcznik itd. To b. mili ludzie zagubieni i nie pewni swego jutra bojący się właśnie tego, że zmęczymy się pomocą. Chcą pracować i zarobić na swoje utrzymanie. Za wszystko nam dziękują po kilka razy. Wiem co piszę bo jestem stałym bywalcem punktu zbiórki i nie tylko. Powinniśmy być dumni z tego, że w naszym mieście jest tyle ludzi z empatia i otwartym sercem. Cieszę się, że tu mieszkam. Proszę Was nie niszczcie tego niemądrymi komentarzami. Zrobiliśmy tak wiele. Pozdrawiam Wszystkich mieszkańców i Dzięki za dobro, które daliście ono wróci do Was. 

 14. piotr liop

  7 czerwca 2022 03:39

  Pamiętajmy że większość tych

  Pamiętajmy że większość tych negatywnych komentarzy pisza flustraci po podstawówkach. 

  • MaxiKazik

   7 czerwca 2022 06:18

   Otóż to. Zapewne sami

   Otóż to. Zapewne sami siedzący na garnuszku państwa i bojący się, że dla nich zbraknie.

 15. TRUTEŃ

  8 czerwca 2022 10:47

  Może warto pomyśleć o pewnych

  Może warto pomyśleć o pewnych wartościach chrześcijańskich, które swego czasu kapłani nam wpajali. Obojętnie jaki status społeczny mieli Goście z Ukrainy w swoim kraju u nas zaczynają od zera. Dzięki fundacji Paro ruszyła zbiórka na wsparcie Przybyszów, dzięki spółdzielni mieszkaniowej znalazło się miejsce gdzie można było przechowywać to co sercem otwarci darczyńcy przynosili. W obecnej sytuacji jakiej się znajdujemy nikt nie umie przewidzieć do czego doprowadzi ten bałagan. Pozostaje jedno sznować siebie nawzajem i pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują PRAWDZIWIE.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama