Miejsce na liście w przypadku liceów wiąże się z sukcesami, które poszczególne szkoły odnoszą w olimpiadach oraz wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych.
W przypadku techników dodatkowo bierze się pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego.
Sprawdziliśmy, jak w rankingu plasują się szkoły z powiatu świeckiego (dane dotyczą minionego roku szkolnego).
Na tysiąc szkół z najlepszym wynikiem w Polsce, I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu zajęło 576 miejsce.
To spory skok w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem - wtedy popularne "czerwone" było na miejscu 697. Przypomnijmy, że dwa lata temu ten wynik był jeszcze bardziej niekorzystny - liceum sklasyfikowano na 733 miejscu w kraju.
W województwie kujawsko – pomorskim I LO zajęło 22 miejsce.
Pozostałe szkoły z powiatu świeckiego nie załapały się do krajowej czołówki, więc zobaczmy, jak wypadają na tle województwa.
II Liceum Ogólnokształcące w Świeciu zajmuje 51 miejsce w Kujawsko-Pomorskiem. W ubiegłym roku "białe" uplasowało się pięć miejsc niżej.
Wśród techników, najlepszy wynik - 49 w województwie - zajęło technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych. To skok o jedno "oczko" w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu zajęło 63 miejsce i w porównaniu z dwunastym w ubiegłym roku jest sporym spadkiem.
Świetnie poradziło sobie technikum z Nowego - zajęło 24 miejsce w województwie, poprawiając ubiegłoroczny wynik o trzy oczka. Liceum Ogólnokształcące w Nowem zajęło 61 miejsce w województwie.
Jeszcze lepszy byłby ranking, który by pokazywał w których szkołach uczniowie muszą brać najwięcej korepetycji żeby mieć jakieś wyniki.
Oj tak. W ZSP rodzice uczniów muszą płacić za korki z matematyki tyle co czesne na studiach, bo Pani oblewa 90% uczniów. A Pani przecież ma uczyć, nie tylko wymagać. Klasa zbuntowana, nie sądzę. Przysłowiowe lekko zmienione: jeśli wstawisz dwie jedynki… może tak być, ale jeśli wszyscy uczniowie słabi….nieee, słaby nauczyciel.
Profesor Czarnek wróci szybciej niż ci się wydaje i do pięt mu nie dorastasz
Zgadzam się z powyższą opinia o Pani z matmy. Uczyła mnie tylko rok ale wystarczyło na całe życie. Matura zdana na 4, ale po przeniesieniu do innej nauczycielki. Teraz ta Pani uczy córkę znajomej i ta sama sytuacja. Pani pyta czy wszyscy zrozumieli lekcje a
jak klasa potwierdza to każe wyciągać karteczki i robi sprawdzian i było by spoko, niech sprawdza, gdyby nie to że jak ktoś tylko zgłosi że czegoś nie zrozumiał to przy całej klasie drze się ,no czego tu nie rozumiesz, jak możesz tego nie ogarniać” stres dla całej klasy. Współczuję osobom z najbliższego otoczenia tej Pani.
Myślę że w ZSP dużo młodzież jest tępa od elektronicznych papierosów. Elektroniczne papierosy są stworzone po to aby ktoś kto palił papierosy oduczył się nałogu. W ZSP to prawdziwa moda i oznaką nowoczesności. Tam młodzież uważa że taki elektroniczny dymek to potwierdzenie dorosłości.Zadymione, zaparowane zatrute mózgi nigdy niczego się nie nauczą. Ale rynek potrzebuje taniej siły roboczej do zarobienia najniższej krajowej zawsze muszą być chętni.