Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Rano powiało grozą. Silny wiatr łamał drzewa i zrywał dachy

Śnieżna burza, która zerwała się rano, narobiła sporo szkód. Najbardziej jej skutki odczuli mieszkańcy Poledna (gmina Bukowiec), gdzie wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego.

Udostępnij
wichura

REKLAMA

Silny wiatr, grzmoty, śnieg i grad. Burza, która w poniedziałek rano przeszła nad powiatem świeckim, trwała niespełna 20 minut. To jednak w zupełności wystarczyło, aby narobić szkód.

- Odnotowaliśmy w sumie siedem wyjazdów związanych z wiatrołomami blokującymi drogi i uszkodzonymi dachami - relacjonuje mł. asp. Dariusz Sadowczyk z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Pierwsze wezwanie o pomoc wpłynęło o godz. 8.24. Strażacy wyjechali do usuwania połamanych drzew blokujących drogi w Gawrońcu, Różannie, Ostrowitem i Serocku.

Najpoważniejszym zdarzeniem było zerwanie dachu w budynku mieszkalnym w Polednie (gmina Bukowiec). Na szczęście nikomu z mieszkańców nic się nie stało.

Porywisty wiatr porwał też dach jednej ze stodół.

Więcej o szkodach, jakie wyrządziła poniedziałkowa nawałnica tutaj.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama