Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Rowerzystka uderzyła w mijający ją samochód. Wystarczyła chwila nieuwagi

W ubiegły piątek doszło do niebezpiecznej kolizji. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala.

Udostępnij
rowczolo

W miniony piątek około godz. 17.45 w Zalesiu Królewskim (gmina Świekatowo) poruszająca się rowerem kobieta uderzyła w nadjeżdżający samochód.

- Jak wynika z ustaleń policjantów ruchu drogowego, 76-letnia mieszkanka gminy Świekatowo, kierując rowerem, nie upewniła się co do możliwości wykonania manewru. Skręciła w lewo, chcąc zmienić pas ruchu. Nie sygnalizowała tego wcześniej i uderzyła w opla vivaro, którego kierująca właśnie ją wyprzedzała - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

W wyniku zdarzenia rowerzystka został przewieziona do szpitala. Na szczęście, nie odniosła poważnych obrażeń.

Reklama
Reklama

Policjanci apelują do rowerzystów o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niestety, nie wszycy o nich pamiętają.

- Rowerzysta jadący jezdnią jest zobowiązany do poruszania się wzdłuż jej prawej krawędzi. Wykonując jakiekolwiek manewry należy je odpowiednio wcześniej zasygnalizować - zaznacza Joanna Tarkowska. - Jeżeli na trasie, którą jedziemy jest wyznaczona ścieżka rowerowa, to właśnie po niej każdy rowerzysta powinien się poruszać. Na ścieżce, tak jak na jezdni, obowiązuje ruch prawostronny.

Policjanci przypominają, że rowerzysta może przejechać przez jezdnię po przejściu dla pieszych tylko wtedy, gdy jest wyznaczony przejazd. W innym wypadku należy zejść z roweru i go przeprowadzić.

Reklama
Reklama

Po chodniku rowerzysta może poruszać się tylko wtedy, gdy na przyległej jezdni dopuszczono ruch pojazdów powyżej 50 km/h, a nie nie wydzielono pasa dla rowerów oraz w przypadku złych warunków atmosferycznych (np. gdy jezdnia jest pokryta lodem) lub gdy pod opieką znajduje się rowerzysta, który nie ukończył jeszcze 10 lat.

- Dotyczy to chodników, które mają minimum 2 metry szrokości. Jadąc po chodniku, rowerzysta ustępuje pierwszeństwa pieszemu - podkreśla Joanna Tarkowska.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. xox

  9 maja 2022 14:47

  Pewnie myślała sobie, że jest

  Pewnie myślała sobie, że jest świętą krową, albo też, że porusza się pancernym rowerem.

  • I love my bike

   9 maja 2022 23:07

   Debil 

   Debil 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama