Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Ruchanki, barszcz i dobry fach w ręku. Tak kusił Zespół Szkół Ponadpodstawowych [zdjęcia]

Dzisiejsze wydarzenie, zorganizowane z myślą o uczniach kończących podstawówkę, miało na celu przede wszystkim promocję szkolnictwa zawodowego. Było też sposobnością do reklamy unijnego programu Erasmus, który wspiera kształcenie nauczycieli i uczniów.      

Udostępnij
eras-czolo-1

Obchody Europejskiego Dnia Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu miały sporo wspólnego z drzwiami otwartymi. Jednocześnie promowały naukę w technikach o profilach hotelarskim, logistycznym, ekonomicznym, reklamy oraz żywienia i usług gastronomicznych.

Szkolnictwo zawodowe wchodzi w fazę swojego renesansu. Dobry fach jest na miarę dyplomu wyższej uczelni, a często zapewnia znalezienie lepiej płatnej pracy niż po studiach. I właśnie tę zmianę myślenia stara się wykorzystać Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu.

Na specjalnie przygotowane pokazy zaproszono w środę uczniów ze szkoł podstawowych nr 1, 5 i 7 w Świeciu.

Gdy młodzi ludzie poznawali zalety, jakie może przynieść nauka w technikum, ich wychowawcy w tym czasie brali udział w spotkaniu poświęconym założeniom programu Erasmus. O tym, co może on zaoferować pedagogom opowiadali nauczyciele ZSP, którzy mieli okazję skorzystać ze szkoleń odbywających się na Malcie i w Hiszpanii.

Na wszystkich czekały słodkości, sałatka ziemniaczana i barszcz ukraiński, przygotowane przez uczniów ZSP.

Ważnym elementem obchodów była obecność pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Jeżewie. To jedno z najbardziej aktywnych kół w powiecie świeckim. W czasie smażenia, wielokrotnie nagradzanych ruchanek, opowiadały o korzyściach płynących z aktywności w ramach KGW. Zarówno dla nich samych, jak i dla społeczności, na rzecz której działają.

Inicjatorkami Europejskiego Dnia Umiejętności Zawodowych w ZSP były nauczycielki Ewa Joachimiak i Anna Mądry.

Galeria zdjęć poniżej.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama