Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Rusza modernizacja boiska przy ulicy Okrężnej

W minioną środę podpisano umowę z Zakładem Usług Komunalnych w Świeciu, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację boiska trawiastego i budowę placu zabaw przy ul. Okrężnej w Świeciu.

Udostępnij
boisko-na-portal

REKLAMA

Plan przebudowy boiska został najwyżej oceniony w ubiegłorocznym głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 r. Zadanie to, wstępnie oszacowane na 350 tys. zł, uzyskało w głosowaniu mieszkańców aż 11 738 pkt.

W przetargu ogłoszonym przez gminę Świecie wzięły udział trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Usług Komunalnych w Świeciu, który wyceniła inwestycję na 267,4 tys. zł. Najwięcej zażądała firma Hydro-Eko z Chojnic - 333,5 tys. zł.

Reklama
Reklama

W minioną środę podpisano umowę z wykonawcą, który niebawem przejmie plac budowy. Głównymi zadaniem jest przebudowa boiska oraz budowa placu zabaw w jego sąsiedztwie.
REKLAMA

Oprócz nowej nawierzchni, która zostanie odpowiednio wyprofilowana, pojawi się też kilka udogodnień, zarówno dla osób uprawiających sport, jak i widzów. Dla tych ostatnich przewidziano m.in. estetyczne ławki. Boisko do piłki nożnej o wymiarach 25 na 50 m będzie w dalszym ciągu mieć nawierzchnię z trawy naturalnej.

Natomiast na placu zabaw przewidziano nawierzchnią piaskową. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta pojawią się tam zestaw zręcznościowy, bujak UFO, huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka podwójna, samochód terenowy, karuzela tarczowa metalowa, piaskownica, bujak rybka, bujak statek. Całość zostanie ogrodzona, aby utrudnić wchodzenie zwierzętom.

Zmodernizowany teren zostanie oświetlony lampami solarnymi. Termin zakończenia prac przewidywano na 22 listopada tego roku.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (9)

 1. Qwerty

  12 października 2019 10:10

  Ja osobiście nie chodzę na

  Ja osobiście nie chodzę na ten plac z dziećmi głównie z jednego powodu którym są stające koty do piaskownicy. Co z tego ze ogrodza żeby psy nie wchodziły jak i tak kot przeskoczy i nasra.

  • No jo

   12 października 2019 15:16

   Zaszczelić wszystkie koty…

   Zaszczelić wszystkie koty… Autyzm alert… 

  • mk

   12 października 2019 21:12

   Stajace koty…a jakby

   Stajace koty…a jakby siedziały to byłoby dobrze?

 2. Qwerty

  12 października 2019 10:11

  *srajace

  *srajace

  • spacja

   12 października 2019 10:28

   Ani stające, srajace, tylko

   Ani stające, srajace, tylko takie, które po zrobieniu kupki w piaskownicy, zasypując, doskonalę ją maskują. Klawisz Alt Gr kłania się wam, geniusze.

 3. Marekk

  12 października 2019 13:32

  Po co to? Lepsze by były

  Po co to? Lepsze by były kafejki smartfonów gdzie dzieciaki mogłyby rywalizować online.

 4. Krzysztof

  12 października 2019 20:27

  Kurwiszony nie demolujcie

  Kurwiszony nie demolujcie dzieciom tego !

 5. Anonim

  15 października 2019 14:48

  Byłoby super jakby jeszcze

  Byłoby super jakby jeszcze zrobili mała siłownię… 

 6. Anonim

  29 października 2019 21:29

  Byłoby super jakby jeszcze

  Byłoby super jakby jeszcze zrobili mała siłownię… 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama