Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Samochód uderzył w drzewo. Dwóm podróżującym nim mężczyznom ruszyli z pomocą świadkowie

W sobotę rano kierowca renault scenic zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Jeszcze przed przyjazdem służb, z pomocą podróżnym pośpieszyli dwaj świadkowie zdarzenia.

Udostępnij
dd

- Wspólnie z jeszcze jednym kierowcą podbiegliśmy do dwóch młodych mężczyzn jadących renault scenicem. Auto wbiło się w przydrożne drzewo. Obydwaj zdołali wyjść o własnych siłach. Zapytaliśmy, jak możemy im pomóc. Na szczęście, nie odnieśli ciężkich obrażeń - relacjonuje Przemysław Kasperek, który ma doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy.

Kierowca i pasażer renault scenica byli oszołomieni po kolizji. Mieszkaniec Taszewa (gmina Jeżewo) zadzwonił po pomoc.

- Poprosiliśmy gapiów, którzy tylko się przyglądali, aby odsunęli się na pobocze i nie utrudniali pracy służb, które pojawiły się po chwili - mówi Przemysław Kasperek.

Renault uderzył w drzewo w sobotę około godz. 8.20 na drodze między Jeżewem a Lipinkami, jeszcze na terenie gminy Jeżewo.

Samochodem podróżowali dwaj dwudziestokilkuletni mężczyźni.

Zostali zabrani do szpitala na badania.

- Zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżewie udzielił im wcześniej pierwszej pomocy, odłączono też akumulator i usunięto płyny eksploatacyjne przy pomocy sorbentu - wyjaśnia starszy sekcyjny Bartłomiej Gliniecki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Podczas działań ruch odbywał się wahadłowo, bo tył auta wystawał na szosę

Renault scenic ma całkowicie rozbity przód. Nadaje się już tylko do kasacji. Straty oszacowano na około 10 tys. zł.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Regina

  13 sierpnia 2022 17:42

  A ile kobiet jechało tym

  A ile kobiet jechało tym Renaultem Szczenikiem ?

  • Dana

   13 sierpnia 2022 23:09

   5

   5

  • Lokus

   14 sierpnia 2022 09:27

   No twój stary Andrzej i twoja

   No twój stary Andrzej i twoja stara Antoni

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama