Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Samorządowcy i dzieci sadzili i budowali wspólnie z Fundacją Veolia [zdjęcia]

Kącik roślinny przed Zespołem Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu wzbogacił się o blisko 20 domków dla ptaków i owadów oraz niemal tyle samo nowych bylin. To efekt akcji zainicjowanej przez Fundację Veolia w Międzynarodowym Dniu Środowiska.     

Udostępnij
veolia-fundacja-czolo-a

Fundacja Veolia, bezpośrednio związana z głównym dostawcą energii cieplnej w Świeciu oraz w kilku innych miastach Polski, coraz częściej angażuje się w różnego rodzaju lokalne inicjatywy. Zwłaszcza te o wymiarze przyrodniczym.

- W ten sposób chcemy akcentować nasze przywiązanie do środowiska - wyjaśnia Janusz Panasiuk, prezes spółki Veolia Północ.

Poniedziałkowe działania w Zespołem Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu były pomysłem Agnieszki Margańskiej, specjalisty ds. ochrony środowiska w Veolii.

Z zaproszenia do udziału w akcji skorzystali m.in. starosta świecki Barbara Studzińska, wicestarosta Franciszek Koszowski, burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski i  kierownik wydziału ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Świeciu Marta Karolczak.

W ciągu godziny zbudowano z przygotowanych wcześniej elementów blisko 20 budek lęgowych dla ptaków oraz domków dla owadów. Posadzono też kilkanaście roślin. We wszystkich tych pracach pomagali, pełni zaangażowania, uczniowie szkoły specjalnej.

- Cieszę się, że w Świeciu udaje nam się budować tak dobrą relację nie tylko z lokalnym środowiskiem, ale też z samorządem, o czym świadczy obecność burmistrza i starosty - podkreśla Patrycja Adamczak, dyrektor ds. rozwoju spółki Veolia Północ.

Data wydarzenia nie była przypadkowa - w poniedziałek obchodzony był Międzynarodowy Dzień Środowiska.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama