Samorządowcy z regionu rozmawiali o przyszłości małych ojczyzn

Wczoraj, w ramach akcji "Samorządy Naprzód!" Województwo Kujawsko-Pomorskie odwiedzili wiceminister sportu Piotr Borys oraz posłanka Elżbieta Polak, wieloletnia marszałek województwa lubuskiego. W spotkaniach, które zostały zorganizowane w Żninie, Solcu Kujawskim, Krobi i Włocławku udział wzięli parlamentarzyści z naszego regionu oraz samorządowcy wszystkich szczebli.
W spotkaniu uczestniczyli m. in. posłanka i samorządowcy z powiatu świeckiego

W spotkaniu wzięli też udział marszałek województwa Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, a także starosta świecki Paweł Knapik i wicestarosta Roman Witt, wójt gminy Dragacz Dorota Krezymon oraz członek zarządu powiatu Iwona Manys.

Wydarzenia zgromadziły także liczne grono lokalnych liderów i działaczy. 

Podczas spotkania omówiono szanse i wyzwania, przed którymi stoją samorządy - to właśnie one są najbliżej mieszkańców i wiedzą najwięcej o ich codziennych problemach.

Szczególną uwagę zwracano na konieczność poprawy bezpieczeństwa czy inwestowania w infrastrukturę. Minister Borys zachęcał zebranych do aplikowania o środki na rozwój sportu w ramach ogłoszonych przez ministerstwo konkursów. 

Podczas spotkania podkreślono również rolę kobiet w wyborach, nawiązując do inicjatywy "Kobiety na wybory", o której mówiła posłanka Iwona Karolewska. Wskazała ona, że kobiety odegrały kluczową rolę w ostatnich wyborach parlamentarnych i ich aktywność będzie miała ogromne znaczenie także w wyborach prezydenckich.

Kampania „Samorządy Naprzód!" to inicjatywa mająca na celu zwrócenie uwagi na znaczenie samorządów w rozwoju kraju.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors