Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ścieżka rowerowa przez plac zabaw. Nie każdemu się to podoba

Już dawno budowa ścieżki rowerowej nie wzbudzała takich emocji, jak tej przy ul. Żwirki i Wigury w Świeciu. Powód? Biegnie ona przez środek placu zabaw. Niektórzy uważają, że stwarza to niebezpieczeństwo dla bawiących się dzieci.

Udostępnij
sciezka-przez-plac-1

Sporny fragment powstającej ścieżki zaczyna się na wysokości bloku przy ul. Żwirki i Wigury 7. To odcinek nowej trasy dla rowerzystów zaczynającej się przy skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z Wyszyńskiego.

Gdy budowlańcy pojawili się ze sprzętem na placu zabaw, wielu myślało, że budują chodnik. Z wielkim zdziwieniem słuchali, że teren utwardzany jest pod ścieżkę rowerową.

REKLAMA

Otworzy się w nowym oknie

Reklama
Reklama

- Interweniowało u mnie kilku mieszkańców, którzy boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci - tłumaczy radny Sebastian Glaziński. - Zgadzam się z nimi, że takie rozwiązanie może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Dziecko zajęte zabawą może nie zauważyć nadjeżdżającego rowerzysty.

Negatywnymi uwagami zaskoczona jest Marta Karolczak, kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie
Otworzy się w nowym oknie
Otworzy się w nowym oknie

- Do tej pory rowerzyści jeździli, jak chcieli i nikomu to nie przeszkadzało - mówi. - Postanowiliśmy to uporządkować, ukierunkowując ruch i wyznaczając jedną, bezpieczną trasę. Nie zgadzam się z sugestiami, że za sprawą ścieżki plac zabaw stanie się niebezpieczny. Ilu rowerzystów dziennie będzie tamtędy przejeżdżać? Nie ma też możliwości rozpędzenia się, bo to krótki odcinek. Aby wszystkich uspokoić dodam, że ścieżka zostanie zabezpieczona na brzegach barierkami lub roślinnością, aby w ten sposób zapobiec wbiegnięciu dziecka pod rower – wyjaśnia Marta Karolczak. 

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pani kierownik nie widzi

Pani kierownik nie widzi pewnie nic złego w tym że ścieżką przebiega przez dwie wewnętrzne drogi, przecina je w 3 miejscach. Akurat na tym zdjęciu nie widać że ścieżką wyjeżdża się na droge prosto pod samochód do tego rowerzysta nic nie widzi bo zasłaniają mu to stojące tam śmietniki… z drugiej strony bloku nr 7 ścieżką przebiega centralnie przed samym łukiem wewnętrznej drogi Ale tam też pewnie nie ma problemu… swoją drogą wydaje mi sie ze taka wypowiedź że nie będzie jeździło tam wiele rowerzystów prowadzi mnie do zadania jednego pytania czy aby napewno potrzebna jest tam ta ścieżka… dzielenie placu zabaw krzewami to tez dziwna sprawa Ale może po prostu ja nie nadazam

Ps. ” gdy budowlańcy pojawili

Ps. ” gdy budowlańcy pojawili się że sprzętem na placu zabaw, wielu myślało, że budują chodnik. Z wielkim zdziwieniem słuchali, że teren utwardzony jest pod ścieżkę rowerowa” tego chyba nawet nie trzeba komentować bo ewidentnie widać jak liczono się z tą inwestycją z mieszkańcami tego osiedla.

Gdyby konsultować z

Gdyby konsultować z mieszkańcami każdy drobiazg, to by nic nie zrobili, bo zawsze ktoś byłby przeciw. Tak samo jest z Dużym Blankuszem. Jedni chcą żeby tam coś robiono a inni mówią, że ma być jak jest. I co z tym zrobić?   

Reklama

No właśnie jeżeli nie będzie

No właśnie jeżeli nie będzie przyjeżdżać tamtędy wielu rowerzystów to po co ta ścieżka w ogóle zabrane miejsce parkingowe bo przecież auto nie może zestawić  drogi wyjazdu dla rowerów  i miejsce  na placu zabaw dla dzieci  również się pomniejszyło może zamiast budować takie bezsensowne ścieżki  w nieodpowiednim miejscu zajęli by się Państwo tym towarzystwem które przesiaduje w tym oto parku .

Gdyby to była ścieżka o

Gdyby to była ścieżka o natężeniu ruchu jak chociażby w pasie nadmorskim w Gdańsku (np. Jelitkowo czy Brzeźno), to byłoby faktycznie niebezpiecznie. Tu dużego ruchu się nie spodziewam. Największy problem to kolizje z drogami pożarowymi i wszelkimi przejazdami, które często są gęsto zestawione samochodami.

Dla mnie inwestycja na plus.

Również uważam, że scieżka

Również uważam, że scieżka rowerowa przebiegajaca przez plac zabaw to nie jest dobry i bezpieczny pomysł. Skoro ścieżka ma być ogrodzona jakimiś płotkami czy zielenią to jak dziecko ma przejść z jednej strony placu na drugą???? Rowerzysta wcale nie musi się rozpędzić żeby wyrządzić krzywdę potrącając dwulatka, który chciał iść pobawić się do piaskownicy. Małe dzieci nie mają w głowie patrzeć czy coś akurat jedzie, czy może iść się bwić – zresztą dlaczego ma uważać skoro poszliśmy na plac zabaw a nie na ulicę sie bawić ! Po to są place zabaw aby było na nich bezpiecznie! 

Reklama

Tu nie chodzi o narzekanie

Tu nie chodzi o narzekanie dla narzekania Ale czemu nikt nie myśli o tym co robi i chce na siłę uszczęśliwić innych ? Moze wystarczyłoby zrobić ścieżkę od ulicy Wyszyńskiego wzdłuż żiw koło siłowni między boiskiem osiedlowym A boiskiem do kosza(zimą lodowisko) i przystosowac do sciezki istniejacy chodnik wzdluz bloku prosto do ulicy ŻiW … mamy wtedy tylko jednem punkt przeciecia sie z droga, nie zlikwidujemy żadnych istniejących miejsc parkingowych dzieci mają swój wielki i coraz piękniejszy bezpieczny plac zabaw rowerzyści upragnioną i od lat wyczekiwana ścieżkę rowerowa wzdłuż pięknego parku … myślę że nikt by tak nie wyrzekal bo Nowy fragment ścieżki powstały zdała od bloków A wzdłuż wspomnianego bloku od dawna istnieje chodnik i każdy do tego jest przyzwyczajony… ale to tylko moje zdanie

Ścieżka juz jest i nic i nikt

Ścieżka juz jest i nic i nikt tego nie zmieni.  Problemem są na tym osiedlu jak juz wspomnianio wyżej panowie okupujący od rana do nocy i w nocy ławki. Spożywają alkohol , przeklinają , nierzadko prowokują bójki a co chyba najgorsze załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne i to wszystko na oczach bawiących się tu dzieci i okolicznych mieszkańców. Nie wspomnę o psach, które niejednokrotnie atakowały nie tylko inne psy ale też ludzi. Tu jest problem. A patroli jakoś tu nie ma. 

Blokowcy znow maja problem ,

Blokowcy znow maja problem , a to zakaz gry w pilke a to zakaz wprowadzania psow proponuje tablice zakaz oddychania 

Albo kupno willi za miastem 

Reklama

rowerzysta zapewniam że ja i

rowerzysta zapewniam że ja i koledzy nie mamy mózgów i z pewnością nie będziemy zwracać uwagi na dzieci, będziemy w tym miejscu przyspieszać do 200 km/h. Dodatkowo rower wyposażymy w pancerne elementy i naszpikujemy gwoździami. No i oczywiscie będziemy jeździć tam w kółko w grupie 50 osób, bez przerwy, dzień i noc nie zważając na nic……tak z pewnością będzie….

Ściężka trochę nie chybiony

Ściężka trochę nie chybiony pomysł przez środek placu zabaw. Może ktoś wreście się ogarnie i przeniesie te zabawki na jedną stronę, bo chyba dzieci nie będą przeskakiwać barierek  żeby bawić się ma innych zabawkach na plaCu.  Jeszcze należy nawieś ziemii, żeby wyrównać teren bo jest duży spadek. I lepiej zróbcie ogrodzenie dla placu zabaw niż barierki dla ścieżki rowerowej.

Ta historia do najlpeszy

Ta historia do najlpeszy dowód na to, że od dobrobytu ludziom się w tyłkach poprzewrcało. Budują im ścieżkę rowerową a oni narzekają. 20 lat temu takich problemów nie było a 30 lat temu to by burmistrzowi zanieśli kwiaty, ze tak o nich dba i ich osiedle.   

Reklama

przeciez ta sciezka przecina

przeciez ta sciezka przecina sie z chodnikiem,jak na zdjecii.rowerzysta wyskoczy z tego miejsca miedzy blokami i trach prosto w pieszych na chodniku bo miedzy blokami nie bedzie widzial czy ktos idzie. 

caly ten plac park boiska i

caly ten plac park boiska i blankusz to jedna wielka sralnia dla psow. nie widzialam zeby ktos sprzatal a od rana do wieczora wyprowadzaja psy i tylko to tam sie dzieje. psy maja raj a dla radnycj to wyglada jak piekny teren zielony. .chyba brazowy.kupa na kupie kupe popedza.nikt nie korzysta z boisk tylko psy i ich wlaciciele

Przy okazji modernizacji

Przy okazji modernizacji Blankusza powinni zrobić monitoring i walić mandat za mandatem tym, którzy nie sprzątają o pchlarzach. Uzbiera się z tego ładna suma.

Jaka wladza takie inwestycje

Jaka wladza takie inwestycje w miescie od paru lat sam syf nic nie jest zrobione madrze wszystko ustawione pod firmy prywatne by mniec jakoms korzysc finansowa wladza do wymiany i inwestycje do przeswietlenia i sprawy do sadu

Apropos psów. To ludzie są

Apropos psów. To ludzie są jak świnie i nic nie robią z tym iż ich pupil się załatwią na trawniku. Tych wszystkich co nie sprzątają kup powinno im się te kupy na wycieraczki pod drzwi wrzucać niestety jest to nie realne. Ot kultura ludzi.

Do tego sciezka przebiega

Do tego sciezka przebiega przez plac w taki sposob, jest tak blisko konstrukci sluzacych do zabawy ze w przypadku dwóch „drabinek” gdy dziecko spadnie podczas zabawy i nie uderzy glowa w kraweznik bedzie poprostu cudem. 

Do tego sciezka przebiega

Do tego sciezka przebiega przez plac w taki sposob, jest tak blisko konstrukci sluzacych do zabawy ze w przypadku dwóch „drabinek” gdy dziecko spadnie podczas zabawy i nie uderzy glowa w kraweznik bedzie poprostu cudem. 

Pan Radny, jak i Pani

Pan Radny, jak i Pani Kierownik w powyższym artykule pominęli ważny dla mieszkańców okolicy tej ścieżki rowerowej fakt, że pomimo, iż przebiega ona przez Plac Zabaw, to łączy się z chodnikiem przed blokiem nr 11. Tak więc mieszkańcy tego bloku mają wychodzić wprost na ścieżkę rowerową i nikt nie widzi w tym problemu oprócz nich samych. A co z dziećmi z tego bloku? Jak rodzice mają zadbać o ich bezpieczeństwo, kiedy będą wychodzić z nimi z bloku? Urząd postawi im przed dzwiami płot, czy krzaki, by je uchronić tak jak na Placu zabaw?

Propecia Risultati generic
Propecia Risultati generic cialis overnight delivery Buy Metronidazole For Cheap

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Styl życia

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka w Świeciu to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. To właśnie festiwalowi i...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo