Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

"Śmierć sekretarki przesądziła o podjęciu tej decyzji". Największa szkoła w Świeciu na zdalnym nauczaniu

Dramatyczne informacje ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu. Na koronawirusa zmarła sekretarka szkoły. Od 8 grudnia wszystkie klasy przeszły na tryb nauki zdalnej.

Udostępnij
szko-1_0

REKLAMA

We wtorek wieczorem rodzice zostali powiadomieni przez dyrektora na portalu Librus, że od nastepnego dnia, czyli od środy 8 grudnia wszystkie klasy przechodzą na naukę zdalną aż do odwołania. Z redakcją Extra Świecie skontaktowali się zdezorientowani rodzice podstawówki na Mariankach.

- Jeszcze we wtorek do południa było wszystko w porządku, a kilka godzin później taka informacja... Jesteśmy zaskoczeni. Co się stało? - dopytują.

Dla wielu rodziców był to duzy problem, bo w ekspresowym tempie musieli zapewnić dzieciom opiekę w domach. W sytuacji, gdy oboje rodzice pracują, nie było to proste.
REKLAMA

- Niestety, ma to związek z Covid-19. Wcześniej w szkole pojawiały się sporadycznie przypadki zakażeń, ale u podstaw ostatniej decyzji leży śmierć sekretarki szkoły. Zmarła na koronawirusa. Miała dopiero 49 lat. Znałem ją i bardzo ceniłem, tym bardziej więc jestem wstrząśnięty tym, co się stało - przyznaje Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu.

Z sekretarką miało kontakt wielu nauczycieli i uczniów. Dlatego sanepid zdecydował o przejściu całej placówki na nauczanie zdalne. Nie oznacza to jednak, że wszyscy uczniowie zostali objęciu kwarantanną.

- Uznano, że w obecnej sytuacji takie rozwiązanie będzie najlepsze, aby uniknąć serii zakażeń w "ósemce" - argumentuje Waldemar Fura.
REKLAMA


We wtorek minister zdrowia ogłosił, że z powodu epidemii, nauka zdalna zostanie wprowadzona w całym kraju od 20 grudnia do 9 stycznia (wyjątek stanowi okres świąt i sylwestra, kiedy uczniowie i tak mieli zaplanowaną przerwę w nauce).

Wszystko wskazuje więc na to, że uczniowie SP nr 8 wrócą do szkoły dopiero 10 stycznia.

"Ósemka", do której uczęscza ponad 700 uczniów, to największa szkoła w gminie Świecie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (95)

 1. www

  8 grudnia 2021 09:17

  a stado debili nadal będzie

  a stado debili nadal będzie pisać, że to grypka, katarek… To, jakie świat podejmuje decyzje i krajowi politycy to jedno, fakt, że ten wirus zabija, to drugie.

  • Niezgodna

   8 grudnia 2021 10:39

   Patrząc na to jaka opieka

   Patrząc na to jaka opieka zdrowotna jest w tym kraju to ludzie niedługo na zwykły katar zaczną umierać.

   • Anonim

    8 grudnia 2021 11:17

    Celne swierdzenie

    Celne swierdzenie

  • xxx

   8 grudnia 2021 10:48

   www a ty nadal wierzysz w

   www a ty nadal wierzysz w garbate aniolki i rydzyka.idz spusc sie w kiblu zanim splodzisz jakis zj3bany gen.

   • www

    8 grudnia 2021 11:26

    twoja wypowiedź świadczy o

    twoja wypowiedź świadczy o tobie i o tym jaki jesteś myślący i wszystkowiedzący, nic nie musisz dodawać, tylko kończ przerwę na kanapkę, łopata w dłoń i wracaj do roboty : )

    • ABC

     8 grudnia 2021 14:09

     Tym co WŁONCZYLI MYŚLENIE nie

     Tym co WŁONCZYLI MYŚLENIE nie przetłumaczysz.

   • Gość

    8 grudnia 2021 15:06

    Przestańcie puerdolic głupoty

    Przestańcie puerdolic głupoty ze wirusa niema. Jestem 3 dni po chorobie powiem krótko nie życzę nikomu. 

  • Dres

   8 grudnia 2021 16:00

   Bo to jest grypa kiedys

   Bo to jest grypa kiedys ludzie umierali na grype a tu wymyślił  covid to sa debile  a jesli pani i moze tez na cos chorowala to przyspieszylo bo w tych czasach czlowiek do lekarza sie dostac nie moze bo maja pelno albo na za tydzien  wizyta tak lecza nas swiry

   • Qba

    8 grudnia 2021 21:23

    Wolny respirator czeka na

    Wolny respirator czeka na Ciebie o ile się pospieszysz, bo będzie zajęty 

  • instruktor

   8 grudnia 2021 16:45

   Sami widzicie, że

   Sami widzicie, że ogólnoświatowe rządy szatana i jego czarnych apostołów stają się faktem. 

  • X men

   9 grudnia 2021 22:42

   Plytkie jest Życie Ameby?! 

   Plytkie jest Życie Ameby?! 

 2. Sergiusz

  8 grudnia 2021 09:25

  Jest jeszcze jedno stado 

  Jest jeszcze jedno stado  debili czyli tzw antyszczepionkowcy,ludzie płaskoziemscy

  • M.N.

   8 grudnia 2021 10:46

   Nie każdy ma tak zryty beret

   Nie każdy ma tak zryty beret jak Ty na temat szczepionek.

   Mam trochę więcej wiedzy na ten temat

   • Rozsądny

    8 grudnia 2021 13:19

    Nie chcesz się szczepić,to

    Nie chcesz się szczepić,to opuść nasz kraj i jedź na bezludną wyspę.Ile ludzi odeszło z tego świata przez takich antyszczepionkowców.Ludzie miejcie swój rozum,a nie słuchajcie chorych na głowę.

    • Gość

     8 grudnia 2021 14:06

     Puerdolniety!

     Puerdolniety!

    • Jazda z kurwami

     8 grudnia 2021 16:00

     totalny zjeb panicz

     totalny zjeb panicz przerażony zaduzo telewizji czy się zaszczypisz czy nie jeden chuj i tak możesz się zarazić i umrzeć 

    • Xaxy

     8 grudnia 2021 18:14

     Głowę to Ty masz wypraną

     Głowę to Ty masz wypraną przez TV i inne media obudzicię się jak będzie za pozno oczy wam się wszystkim otworzą ludzie zaczną padać jak muchy po tych szczepionkach. 

    • Ariel

     8 grudnia 2021 20:42

     A ja panu tylko przytoczę

     A ja panu tylko przytoczę kilka informacji i może wtedy pan zrozumie że trochę ta choroba dziwna i naciągana. Pierwsze czemu choroba nie jest wpisana na listę chorób zakaźnych? W tv tego nie powiedzieli bo trudno by było egzekwować obostrzenie na zasadzie zwalczania chorób zakaźnych jak tam brak wpisania na tej liście covida. Druga sprawa czemu za leczenie covida szpitale i lekarze dostają wyższe wynagrodzenie. A osoby leczące gruźlicę chorobę o wiele bardziej śmiertelną nawet grosza więcej nie dostają. A po trzecie czemu w szczepionkach jest napisane że są w wersji testowej. Konstytucja zabrania testowania leków na ludziach.

    • Rozbójnik

     8 grudnia 2021 20:44

     Ty opuść Nasz Kraj 88 !!!!! 

     Ty opuść Nasz Kraj 88 !!!!! 

   • MM

    9 grudnia 2021 08:06

    Rozumiem masz dyplom z

    Rozumiem masz dyplom z wirusologii? Jeśli tak to powinieneś wiedzieć, że ogranicza ciężkie powiklania a tym samym mniej ludzi trafia do szpitala a tak przez takich domorosłych specjalistów człowiek chory na inne choroby,wymagający hospitalizacji  nie może dostać się do lekarza nie mówiąc już o operacjach. Włącz myślenie. 

   • MM

    9 grudnia 2021 08:08

    Rozumiem masz dyplom z

    Rozumiem masz dyplom z wirusologii? Jeśli tak to powinieneś wiedzieć, że ogranicza ciężkie powiklania a tym samym mniej ludzi trafia do szpitala a tak przez takich domorosłych specjalistów człowiek chory na inne choroby,wymagający hospitalizacji  nie może dostać się do lekarza nie mówiąc już o operacjach. Włącz myślenie. 

  • Gość

   8 grudnia 2021 10:47

   Decyzja o tym czy się

   Decyzja o tym czy się szczepić, czy nie, należy do każdego z nas. Ludzie zaszczepieni i tak chorują, a na niektóre mutacje covida i tak jeszcze szczepionek nie ma. 

 3. Gość

  8 grudnia 2021 09:25

  To nie jedyna szkoła w gminie

  To nie jedyna szkoła w gminie Świecie która jest w całości na zdalnym nauczaniu. Od 6 grudnia SP Gruczno też jest na nauczaniu zdalnym. 

 4. Xyz

  8 grudnia 2021 09:45

  Tak nazywajcie dalej ludzi,

  Tak nazywajcie dalej ludzi, którzy sprzeciwiają się szczepieniom i tej patowej sytuacji z covid plaskoziemcami i antyszczepionkowcami… A teraz won przed tv czas na dalsze pranie mózgów! Najpierw po szczepionce nie mieliście chorować, teraz już tylko zmniejsza ryzyko ciężkiego przejścia i trzeba boosterka przyjąć napewno pomoże haha i jak tam powrót do normalności śmiganie beż maseczek itd. Już powoli otwieracie oczy i głupio Wam jest dlatego próbujecie wyżyć się ją ludziach, którzy dalej są wolni polskie cebulaki. Niewolnicy systemu i mediów dajcie spokój wolnym ludziom! Zaszczepiłes się czuj sie bezpieczny i siedz w domu w maseczce i odkazaj wszystko. Nie pozdrawiam 

  • J

   8 grudnia 2021 10:01

   Ludzie, ktorzy są wolni…

   Ludzie, ktorzy są wolni… Kilka dni temu ktoś w Internecie przypomniał słowa „Warszawianki 1831” – „… kto przeżyje, wolnym będzie, kto umiera, wolnym już…”. Ta wolnośc jest jak miecz obosieczny. I tak nawiasem – Kto jest przeciw szczepieniom, jest przecież antyszczepionkowcem. To tylko nazwa wynikająca z użycia języka polskiego, jaka tu obraza? Wyrazy współczucia dla rodziny Pani Sekretarki. Pozdrawiam wszystkich

   • Xyz

    8 grudnia 2021 10:15

    Nazywanie kogoś kto nie chce

    Nazywanie kogoś kto nie chce się zaszczepić preparatem nie przebadanym klinicznie i warunkowo dopuszczonym, ktory na inne choroby jest zaszczepiony preparatami, które przeszły wszystkie badania przed dopuszczeniem antyszczepionkowcem jest obraża. 

  • Zyx

   8 grudnia 2021 10:03

   Odezwał się ekspert czerpiący

   Odezwał się ekspert czerpiący wiedzę z Youtube’a i wywodów Edyty Górniak. Również nie pozdrawiam 🙂

   • Xyz

    8 grudnia 2021 10:18

    Ekspertem nie jestem. Mam

    Ekspertem nie jestem. Mam masę zaszczepionych znajomych, którzy przed szczepieniem byli okazami zdrowia, a teraz zakrzepice, stenty w żyłach itp. A teraz na logikę producent nie bierze odpowiedzialności, rząd nie bierze odpowiedzialności, lekarz nie bierze odpowiedzialności, a ludzi nazywają nieodpowiedzialnymi, bo nie chcą tego przyjąć. 

    • Świecianka

     8 grudnia 2021 13:24

     Co za bzdury opowiadasz.Tobą

     Co za bzdury opowiadasz.Tobą już powinni się zająć,bo straszysz nie podając żadnych konkretnych argumentów.Za takich trzeba się radykalnie wziąć

     • Joanna

      8 grudnia 2021 18:17

      Najczęściej wypowiadają się

      Najczęściej wypowiadają się osoby bez wiedzy medycznej oraz przeciwnicy szczepień…niestety, brak słów 

  • 5tlw

   8 grudnia 2021 10:04

   rozsądek przez ciebie nie

   rozsądek przez ciebie nie przemawia, osoby nieszczepione niestety umieraja masowo i pani z sp8 jest kolejnym tego przykladem.

   • Zzz

    8 grudnia 2021 10:17

    To wirus nawet moze go

    To wirus nawet moze go przeszliście a nie wiecie!! Jedni przechodza mocniej drodze lżej. Jeśli ktoś jeszcze choruje na cos innego to nawet grypa pokona i tyle !!! Skoro nie mogla sie zaszczepić to znaczy ze chorowała wiec głupie pierdolenie ze nie zaszczepiona i dlatego ..sa tacy co nie mogą!!znam osoby które zaszczepione a zmarli i co kurwa pierdola wam na glowy a wy lykacie jak pelikany. Beda kazac zabijać bo jeden od dugiego sie zaraza to tez bedziecie to robić. Tylko te skurwiele co rządzą wami sie nie zaszczepili!! Nie dziwi Was to. Ja nie mam nic do osób które sie szczepią i niech ktoś mi glowy nie truje. Chcesz bierz ale mi nie rozkazuj.

    • A

     8 grudnia 2021 23:14

     Jasne. Nie chcesz się

     Jasne. Nie chcesz się szczepić to się nie szczep. Tylko wrazie gdyby potrzebne było leczenie w szpitalu liczę na to że rachunek zapłacisz…. 

     • qńskiryj

      9 grudnia 2021 01:18

      Płacę prywatnie ubezpieczenie

      Płacę prywatnie ubezpieczenie, płacę podatki na służbę zdrowia, płacę ZUS, płacę za prywatne wizyty bo za opłacone podatki państwo mi nie pomaga. Dlaczego mam jeszcze płacić rachunek w szpitalu jak będę potrzebował leczenia? Bo TY masz „musk” wyprany? Idz i ogladaj TV, propagandy i reżim sanitarny, odpal na wieczór swojego smartphona w abonamencie i przeczytaj wiadomosci z Ministerstwa Zdrowia.

   • Xyz

    8 grudnia 2021 10:23

    Rozsądek to nie przemawia

    Rozsądek to nie przemawia przez tych, którzy poddaja sie temu co im każą. To nie jest dżuma tylko szczep grypy. Jeżeli myślicie ze jeszcze kiedykolwiek będziemy wolni bo przyjmiemy szpryce to jesteście w błędzie. Już ponad połowa narodu zaszprycowana i jakie są efekty?? IV fala obostrzenia, testy. Ludziach tracą pracę majątki niema się gdzie leczyć na inne choroby. 

    • Lukas

     8 grudnia 2021 22:11

     No właśnie przez takich jak

     No właśnie przez takich jak Ty, ten stan rzeczy będzie trwał dłużej,a i kto wie czy dżuma czy gruźlica nie powróci przy takim podejściu. 

   • qńskiryj

    9 grudnia 2021 01:20

    masowo to macie wyprane mózgi

    masowo to macie wyprane mózgi

   • Ewelina

    9 grudnia 2021 21:51

    Ja mam inne informacje

    Ja mam inne informacje koleżanki mama pracuje w Bydgoszczy na Oddziale Covidowym i mówiła że 70% osób chorych to osoby Zaszczepione. 

  • ...

   8 grudnia 2021 10:23

   Już widzę jak sprawdziles/as

   Już widzę jak sprawdziles/as wszystkie szczepionki, które dostałeś/as jako niemowlę pod kątem badań klinicznych i jeśli masz dzieci to napewno spędziłeś/as okres przed urodzeniem dzieci nad studiowaniem składów, czasu badań, itp. szczepionek które zostały im podane, a już na 100% wiesz, że te preparaty były modyfikowane i zmieniane na przestrzeni lat i, że to już nie ta sama szczepionka co 30 lat temu. Nie chcesz się szczepić to się poprostu zamknij hipokryto.

   • Xyz

    8 grudnia 2021 10:28

    No dobrze to odpowiedz na

    No dobrze to odpowiedz na pytanie skoro zapewniano ze po szczepieniu będziesz bezpieczny i ryzyko zachorowania będzie minimalne czemu dalej boisz się niezaszczepionych?? 

    • takie proste1

     8 grudnia 2021 10:39

     nikt sie nie boi

     nikt sie nie boi niezaszczepionych, ale to oni budują glowie nie fatalne statystyki zgonów i zajetych lozek w szpitalach. Nasza sluzba zdrowia byla beznadziejna przed pandemia, a teraz to w ogole kaplica. Wole żeby lekarze mieli czas i srodki na leczenie ludzi na onkologii itd a nie ludzi, ktorzy sie uparli żeby sie nie szczepic.

     • Abc

      8 grudnia 2021 11:52

      Przestań pisać głupoty.

      Przestań pisać głupoty. Opowiadasz to co wiesz z telewizji. Mam w rodzinie  pielęgniarki,  lekarzy, którzy są przerażeni tym co się dzieje w szpitalach. 90% ciężkich przypadków to zaszczepieni.  Tylko nic im nie wolno mówić, muszą siedzieć cicho, by nie stracić pracy. Czas najwyższy samodzielnie myśleć,  a nie słuchać tv. Moje dziecko ostatbio miało tydzień zdalnych lekcji, bo tak dużo nauczycieli chorych,  zaszczepionych, xe nie było komu lekcji prowadzić w szkole. Kto się chce to niech się szczepi, ale niech w końcu zacznie realnie myśleć.

  • Leo

   8 grudnia 2021 10:32

   Bidnyś….

   Bidnyś….

  • do Xyz

   8 grudnia 2021 10:50

   Masz dowód osobisty? PESEL?

   Masz dowód osobisty? PESEL? Konto w banku? Pracujesz dla „Janusza” albo dla siebie i odprowadzasz daninę do ZUS-u? Zostałęś ochrzczony wbrew sobie?
   Mimo tego czujesz się „wolnym człowiekiem” Gratuluję poczucia humoru – proponuję rzucić wszystko i pojechać na Alaskę, jak w filmie „Into the wild” 🙂 Wtedy będziesz wolny.

  • Haha zjeby przestraszone panicze

   8 grudnia 2021 16:03

   Alfa delta i omega omikron

   Alfa delta i omega omikron omnitrix kiła ejc panicze szczypionkowskie 

  • nóżwkieszeni

   8 grudnia 2021 17:48

   Nie zaszczepiłeś się to Ty

   Nie zaszczepiłeś się to Ty powinieneś siedzieć w domu i dzieci tez nigdzie nie wypuszczaj,bo przyniosą Ci covida do domu, zna. wiele takich przypadków.

  • Daro

   8 grudnia 2021 18:28

   Brawo,jeden mądry

   Brawo,jeden mądry

  • X men

   9 grudnia 2021 22:51

   Xyz, pozdrawiam wolnego

   Xyz, pozdrawiam wolnego czlowieka… 

 5. Konfederacja

  8 grudnia 2021 10:13

  Kim można rządzić najłatwiej

  Kim można rządzić najłatwiej ? Skłóconym narodem .ludzie zjednoczcie się i obalcie tan rząd. Wyłącz telewizor włącz myślenie…

  • Wiśta wio

   8 grudnia 2021 13:22

   Nie wszystko mi się podoba w

   Nie wszystko mi się podoba w tym rządzie, ale jak pomyśleć, to jednak uważają na to co w opinii publicznej słychać i tak się mocują na ile lud pozwoli. A dlaczego tak? Bo są naciski z zewnątrz że cała Europa pozamykana, restrykcje itp, a w Polsce jak kto chce i przymusu nie ma, i wybór lud ma. A dajmy na to taka Austria, Czechy itd pozamykani, przymusowe szczepienia, kary…ble ble ble. Więc nie narzekajmy, bo jak by rządziło PO to na bank z chałupy bez pozwolenie nie można było by wyjść.

  • lucy

   8 grudnia 2021 14:09

   konfederacjo jedz  do putina 

   konfederacjo jedz  do putina  tak pełna pochwałą

  • J

   8 grudnia 2021 19:07

   Ten slogan już mnie wnerwia –

   Ten slogan już mnie wnerwia – Wyłącz telewizor, włącz myslenie. W ogóle telewizji nie oglądam, więc nie mam czego wyłączać. Ale powaznie – Ty myslisz i nie korzystasz z żadnych źródeł wiedzy do tego myslenia? Czy może jednak szukasz jej na Facebooku czy takich forach, jak to? Jeśli ktoś ma wiedzę, to nie ma czasu na jej propagowanie w taki sposób. Czyli Ty myślisz po swojemu, ale na podstawie czyichś wymysłów. A krytykujesz za to samo innych. Pozdrawiam

  • TWUJsk

   8 grudnia 2021 20:07

   Ty platvusie sobie obal

   Ty platvusie sobie obal jabola POd budka  A gdyby nie ten rząd to Polska byłaby juz sprzedana skończ oglądać khlocfałen pustostNie

   • Ty

    9 grudnia 2021 22:10

    Największy procent

    Największy procent obalających jabole to właśnie w PIS. O wiele większy procent inteligencji jest przeciw PIS niż za a dlaczego bo myślą logicznie a inteligencja z PIS tylko okrada nas z wszystkiego a ludziom mydło oczy w tzw tv pis

 6. Wera

  8 grudnia 2021 10:30

  Ludźmi głupimi, chorymi i

  Ludźmi głupimi, chorymi i bezbronnymi lepiej się rządzi.

 7. C-19

  8 grudnia 2021 10:46

  Na szczęście jak wejdą Ruscy

  Na szczęście jak wejdą Ruscy Ukraińcy Białorusi czy inni to chociaż nie będą musieli sobie rąk brudzić zabijaniem  bo sami się pozabijamy szczepieni nie szczepieni ci z maskami ci bez masek głupsi mądrzejsi rząd wszystkich z kłócił Bo o to im chodzi w tym czasie cały kraj rujnują okradają a ludzie o tym nie myślą. Obudźcie się i tak czy się wszyscy zaszczepią czy się nie zaszczepią i tak rząd zrobi to co chcę czyli zrujnuje nas wszystkich do końca bo umieramy z głodu a dalej będziemy się gryźć jak psy Bo o to im chodzi wysokie ceny nas zabiją i chyba nie będzie potrzeba żadnej wojny bo sami się wykończymy

  • Kaja

   8 grudnia 2021 20:00

   Prawda

   Prawda

 8. Niezgodna

  8 grudnia 2021 10:53

  Czytam te komentarze i chce

  Czytam te komentarze i chce mi się śmiać jak to społeczeństwo szybko potrafi się podzielić na tych lepszych i gorszych. Nie jestem szczepiona i nie zamierzam tego zmieniać, przeżyłam 4 fale nie mając nawet kataru, czy jestem z tego powodu gorsza ? Ups, oczywiście że nie. Patrząc na to jaka opieka zdrowotna jest w tym kraju to ludzie niedługo będą umierać na zwykły katar. Jesienna fala koronawirusa ta ? A gdzie jest coroczna grypa ? Gdzie jest nowotwór i wszystkie inne choroby, które były wcześniej i na które umiera miliony ludzi ale jakoś nikt nic o tym nie mówi. Ludzie ogarnijcie się i przestańcie sie segregowac, jeżeli ktoś się nie chce szczepić to niech się nie szczepi, tak samo w drugą stronę. Bo jak tak dłużej będzie to się na ulicach zaczniecie zabijać.

  • Anonim

   8 grudnia 2021 11:22

   „Bo jak tak dłużej będzie to

   „Bo jak tak dłużej będzie to się na ulicach zaczniecie zabijać” i oto chodzi, a bokiem będą szły nowe wały, polityka klimatyczna i zamordyzm ogólny i tego stado rozpędzonych baranów nie widzi. Ludzie na darmo we Francji i Niemczech na ulice nie wyszli, tylko u nas głąby siedzą przed tv i modlą się to twusków i innych kaczych łap o zbawienie.

  • Ada

   8 grudnia 2021 11:54

   Zgadzam się z Tobą w stu

   Zgadzam się z Tobą w stu procentach, miło że ktoś jeszcze mądrze myśli.. a covid nie zabija tylko czekanie na badanie pogarsza stan zdrowia, a lekarze zamiast od razu leczyć to czekajaa na test, a my czujemy się coraz gorzej i gorzej upss potrzebny respirator, no sie nie nie dziwię jak od trzech dni nikt nic nam nie zapisał bo czekamy na test… Ludzie obudźcie się covid nie ma takiej siły żeby nas zabić ale zwlekanie z leczeniem już tak. 

   • www

    8 grudnia 2021 13:57

    lecz się na nogi.

    lecz się na nogi.

    • C19

     8 grudnia 2021 14:14

     Ty się lecz pebise

     Ty się lecz pebise

   • OPR

    8 grudnia 2021 14:00

    covid nto choroba, choroba to

    covid nto choroba, choroba to leczenie , wiec prosze przeanalizowC SWOJE ZDANIE

   • Joanna

    9 grudnia 2021 19:25

    Nie zabija mówisz? To

    Nie zabija mówisz? To zapraszam na oddział covidowy to zmienisz zdanie w 5 minut 

  • Rozsądny

   9 grudnia 2021 12:42

   Ta Pani też nie była

   Ta Pani też nie była szczepiona,ale czekała lada dzień na szczepienie.Śmierć była szybsza.

 9. spokój Was uratuje

  8 grudnia 2021 11:47

  Dlaczego tyle nienawiści?

  Dlaczego tyle nienawiści?

  – na stronach Uni Europejskiej są dokumenty pdf „CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO” również po polsku dotyczące pseudo „szczepionki” i eksperymentu medycznego na populacji na który UE wyraziła zgode bez jakichkolwiek roszczeń do koncernów medycznych.

  Problem w tym, że to nie jest szczepionka – produkt leczniczy 

  Nie można być antyszczepionkowcem bo to nie szczepionka.

  Zacznijcie myśleć a nie obrażać.

  Szukajcie i myślcie, nie oceniajcie pochopnie.

  Nadzieja w ludzkość maleje.

 10. novy1

  8 grudnia 2021 13:00

  A ja próbuje mysłewc

  A ja próbuje mysłewc logicznie: 1. Czy jest coś takiego jak covid-19 ? Moim zdaniem jest. 2. Czy potrafi być groźny? Wiem, że tak, bo doświadczyłem na sobie i jak mi ktos powie, że to nic takiego, to powiem mu: jak pochorujesz tak jak ja zmienisz zdanie. 3. Czy jest chorobą śmiertelną? Na pewno nie dla wszystkich, ale jest spora grupa populacji, która może ataku wirusa nie przeżyć ) chociazby mój ojciec z cukrzycą, problemami z sercem i płucami (a czynny sprawny i samodzielny – oby tak do setki). 4. Czy jest jakas 100% skuteczna szczepionka? Nie ma, ale każda zmienjsza ryzyko powaznych następstw choroby. 5. Czy ta szczepionka to takie novum medyczne? Nie do końca, bo oparta jest na ponad dziesięcioletnich badaniachch i szczepionkach o podobnej formule już wykorzystywanych. może nie jest to aż taka duża analogia, ale…  Jest coś takiego jak szczepionka przeciwko wirusowi HPV. Wiecie co to jest? jesli nie to warto pocztać. Zarażenie wirusem HPV dotyczyć może 50 – 80 % dorosłej populacji i moze spowodowac skutki śmiertelne. Szczepionka jest stworzona i tu uwaga: DROGĄ REKOMBINACJI GENETYCZNEJ. I co zaszczepicie się? No już widzę ilu jest przeciwników. A wyborem jest rak szyjki macicy, prącia, odbytu, przestrzeni ustno gardłowej.

  Przeciez tam grzebali przy genach – następny zabieg depopulacyjny, prawda?

  Ojciec stary moze umrzeć , bo ja nie miałam nawet kataru przez cztery fale, ale tak jak grupę i każdy inny odpowrniejszy wirus, tak covid możesz mu zaaplikować nie będąc chorym. 

  Inni są moze bardziej empatyczni, może kogos na covid stracili, moze po prostu wierzą w naukę, a moze po prostu nie chca chorować i czują sie odpowiedzialni za innych. A co o nich można przeczytać: że wyłaczyli myślenie. Hmm… mam jakies głebokie przekonanie, ze żeby właczyć mysłenie, to trzeba najpierw… WYŁąCZYĆ INTERNET. 

  • brawo

   8 grudnia 2021 13:59

   Mądrze napisane, ale Ci

   Mądrze napisane, ale Ci którzy się zaparli na nie, nie dadzą się przekonać.

   • Ariel

    8 grudnia 2021 21:00

    Wszystko się zgodzę oprócz

    Wszystko się zgodzę oprócz punktu 5 bo jeśli przysłowiowy stary jest zaszczepiony to czy ja jestem zaszczepiony czy nie to on i tak tak samo przechowuje czyli wedle nauk łagodnie podobno. Więc co mu przeszkadza że ja jestem nie zaszczepiony. A no i jeszcze jedna sprawa osoba zaszczepiona może też zachorować i roznosić chorobę dalej będąc nie objawową więc zaraza nawet nie wiedząc. I myśląc że to kto inny roznosi.

 11. Kat

  8 grudnia 2021 13:27

  Extra świecie czy rodzina

  Extra świecie czy rodzina zmarłej zaakceptowała artykuł? 

 12. Justyna S.

  8 grudnia 2021 13:46

  Pozostaję w kontakcie

  Pozostaję w kontakcie telefonicznym z bliską osobą Zmarłej. Rodzina nie życzy sobie artykułu na ten temat, a komentarze użytkowników zakłócają i pogłębiają ich żałobę. Wstyd mi za komentarze użytkowników. Idzcie na przepychanki słowne na inne forum, bo to nie miejsce i nie czas. 

 13. Gandy

  8 grudnia 2021 13:59

  Szczepionki powoli zbierają

  Szczepionki powoli zbierają żniwo. Bez szczepień 80 % ludzi przechodziła bez objawowo to świństwo. Po roku szczepień trup kładzie się gęsto. Będzie coraz więcej śmierci szczepionych jak nie szczepionych. Wirus mutuje pod wpływem szczepień.

  • Bono

   8 grudnia 2021 14:11

   Dawno takich idiotyzmów nie

   Dawno takich idiotyzmów nie czytałem. Skąd się tacy biorą?

  • pyrpyrpyr

   8 grudnia 2021 14:49

   wirus mutuje do zmiany

   wirus mutuje do zmiany bielizny, sprawdzona informacja w internecie, telewizja wyłączona, nie myj się i żyj!

 14. Psychiatryk

  8 grudnia 2021 14:13

  Może by tak wyłączyć

  Może by tak wyłączyć komentarze pod tym artykułem bo za dużo kretynów ma dostęp do internetu 

 15. Przerażona

  8 grudnia 2021 16:15

  W Bydgoszczy też niedawno

  W Bydgoszczy też niedawno zmarł dyrektor szkoły na Covid 19, miał 50 lat. Koronowirus zbiera żniwo. Kiedyś też sadziłam że to tylko grypa, a dziś po mimo pełnego szczepienia też choruję i wcale nie jest to takie fajne. Covida prawdo podobnie syn przyniósł ze szkoły, do dziś Covid krąży po szkole co tydzień jakaś klasa laduje na kwarantannie a szkoła nadal funkcjonuje. 

 16. Era

  8 grudnia 2021 17:15

  Jestem siostrą Ani i napiszę

  Jestem siostrą Ani i napiszę krótko w naszym kraju dzieje się bardzo źle, osoby zdiagnozowane jako covid po teście nie mają pomocy lekarskiej. Jedyny lekarz, który jeździ i leczy po domach zawalony chorymi ( doktor z Cekcyna). Reszta pracuje zdalnie, nie oglądają chorego, nie bada go, jest po prostu trędowaty. Dopiero, kiedy jest bardzo źle, ewentualnie zabiorą na oddział covidowy, gdzie umierasz w skrajnej samotności  i cierpieniu. Wstyd mi za ten kraj i ludzi, którzy na coś takiego pozwalają. Segregacja sięga absurdu. Nakazuje się nienawidzić niezaszczepionych i zmuszać ich do przyjęcia szczepionki. Nikt się nie zastanawia, czy to stan zdrowia nie jest powodem, aby się nieszczepić. Jest to przykre i niepojęte. Więc przestańcie osądzać i decydować za innych. Kto wpuścił tyle nienawiści w ten naród??? Straszne!!! Anna była alergikiem na prawie wszystkie leki.

  • agad

   8 grudnia 2021 17:37

   wspolczuje i zgadzam sie 100%

   wspolczuje i zgadzam sie 100%

  • Wiola

   8 grudnia 2021 17:53

   Zgadzam się z każdym słowem.

   Zgadzam się z każdym słowem. Osoba chora  pozostawiona jest sama sobie po uzyskaniu pozytywnego wyniku na covid. Znajoma również bardzo ciężko przechodziła koronawirusa, miała problem z oddychaniem wie Pani co? Nie wyslali karetki bo nie bylo miejsc. Szukała szpitala na własną rękę i… nie przyjęli jej nigdzie! Zdołała się z tego wygrzebać, bo była mloda i bez chorób współistniejących. Ale to nas zabija. Pożal się Boże „OPIEKA”, „służba zdrowia”, która boi sie przyjąć pacjenta z kaszlem. Nie wirus, który można zwalczyć w porę. Tak absurdslnych wytycznych nigdy nie było. Jesteś chory? Siedź w domu i czekaj. Ale kiedy już jesteś w stanie agonalnym, nagle znajdują miejsce i nie boją się ciebie wziąć do szpitAla…

   • AG

    8 grudnia 2021 20:31

    Wielki szacunek dla Pani za

    Wielki szacunek dla Pani za wyjaśnienie całej sytuacji. Wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci siostry .

 17. Anonim

  8 grudnia 2021 17:42

  nawet jak zaszczepią ludzi,

  nawet jak zaszczepią ludzi, psy i koty to i tak będzie trzeba brać po dwie dawki jednocześnie co trzy miesiace, bo statystykach nadal będzie 20 tys dziennie w zime…, ludzie nie rozumieją, że szczepienie zmniejsza potencjalne objawy, a nie chroni przed zarażeniem lub zakażaniem innych.. Poza tym sami naukowcy nie znają jeszcze wszystkich za i przeciw szczepionce skoro dopiero teraz pozwalaja na szczepienie 5 latków. wszystko nadal w fazie testów. jak długo to trzyma (wiadomo, że krótko) i powikłania długoterminowe, nie znamy.

 18. Baran

  8 grudnia 2021 17:46

  Klasy z sp8 mają kwarantanne.

  Klasy z sp8 mają kwarantanne… Masakra… A ich rodzice będą się panoszyć po świeckich sklepach i roznosić ten syf. 

  • Anonim

   8 grudnia 2021 21:56

   Klasy nie mają kwarantannę

   Klasy nie mają kwarantannę tylko naukę zdalną 

   • Ona

    9 grudnia 2021 08:25

    Kilka klas jest na

    Kilka klas jest na kwarantannie od wczoraj. 

 19. tomm

  8 grudnia 2021 17:54

  Koronawirus i Pis podzielił i

  Koronawirus i Pis podzielił i skłócił Polaków.

  • Patriota

   8 grudnia 2021 20:24

   Kraj podzielili platvusy

   Kraj podzielili platvusy POkemonie A PIS  ratuje ci życie A jak ci się nie POdoba to na zachód tam ci dadzą dawkę demokracji komushej że ci się sałatka z przyjęcia odbije ty evropejczyku za dyche

  • Patriota

   8 grudnia 2021 20:31

   Kraj POzielili platvusy JUZ

   Kraj POzielili platvusy JUZ dawno a Pi s ratuje ci c,Tery litery ty jevropejczyku za dyche jedź na zachod tam dostaniesz dawke demokracji komushej aż  ci sìę  sałatka z przyjęcia odbije. 

 20. AU

  8 grudnia 2021 18:19

  Wielki koncern narodowy dla

  Wielki koncern narodowy dla ojczyzny bierze w łapę
  W dwuszeregu, przeładuj broń i broń wartości
  Zabij wrogów systemu, tu się robi to z miłości
  Wymazać wszystko co tu nie trzyma poprawności
  Zwiększą kontrolę, by dać nam więcej troski

 21. Ehh

  8 grudnia 2021 18:21

  A teraz Drogi Katolicki,

  A teraz Drogi Katolicki, Miłosierny Narodzie popraw się wygodnie na swoim fotelu i pomyśl, że te komentarze czyta być może rodzina Zmarłej. To co? Dalej merdamy ogonkami, zadowoleni ze swoich wypocin czy jednak pomyślimy przez sekundkę o uczuciach innych? Zresztą, odpowiedź chyba znam…

 22. Work

  8 grudnia 2021 21:57

  Ludzie nie szczepcie się.

  Ludzie nie szczepcie się. Miejsca pracy się zwolnią 

  • Jagna

   8 grudnia 2021 23:47

   A no

   A no

 23. Lena

  9 grudnia 2021 14:23

  Zgadzam się w 100% z Siostrą

  Zgadzam się w 100% z Siostrą zmarłej Ani z Anką  się  znałam i tak jak ona mam wiele przeciwwskazań żeby  się szczepić a całej rodzinie serdecznie współczuję 

 24. Astro

  9 grudnia 2021 20:07

  Taa nagle wszyscy

  Taa nagle wszyscy przeciwwskazania mają. Ładniej to brzmi niż nie chce bo nie

 25. X men

  9 grudnia 2021 22:48

  ŚWIECIANiE, weźcie sobie za

  ŚWIECIANiE, weźcie sobie za mnie, za moich bliskich i współpracowników kolejna dawkę.. Jestem gotowy wam kupić na wasza delte, alfe kappe i co tam jeszcze, byle byscie przestali pisać wasze mądrości, bo wierzcie że najwięcej absolwentów to roku wypaszcza szóstka. 

 26. Lena

  10 grudnia 2021 08:32

  Nie wszyscy mają

  Nie wszyscy mają przeciwwskazania ludzie się szczepią .Jest wirus ale inne choroby też zostały -NIE ZNIKŁY o nich już się nie mówi A jeśli ktoś zdrowy niech dziękuję Panu Bogu 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama