Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"Śmierć sekretarki przesądziła o podjęciu tej decyzji". Największa szkoła w Świeciu na zdalnym nauczaniu

Dramatyczne informacje ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu. Na koronawirusa zmarła sekretarka szkoły. Od 8 grudnia wszystkie klasy przeszły na tryb nauki zdalnej.

Udostępnij
szko-1_0

REKLAMA

We wtorek wieczorem rodzice zostali powiadomieni przez dyrektora na portalu Librus, że od nastepnego dnia, czyli od środy 8 grudnia wszystkie klasy przechodzą na naukę zdalną aż do odwołania. Z redakcją Extra Świecie skontaktowali się zdezorientowani rodzice podstawówki na Mariankach.

Reklama
Reklama

- Jeszcze we wtorek do południa było wszystko w porządku, a kilka godzin później taka informacja... Jesteśmy zaskoczeni. Co się stało? - dopytują.

Dla wielu rodziców był to duzy problem, bo w ekspresowym tempie musieli zapewnić dzieciom opiekę w domach. W sytuacji, gdy oboje rodzice pracują, nie było to proste.
REKLAMA

- Niestety, ma to związek z Covid-19. Wcześniej w szkole pojawiały się sporadycznie przypadki zakażeń, ale u podstaw ostatniej decyzji leży śmierć sekretarki szkoły. Zmarła na koronawirusa. Miała dopiero 49 lat. Znałem ją i bardzo ceniłem, tym bardziej więc jestem wstrząśnięty tym, co się stało - przyznaje Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu.

Reklama
Reklama

Z sekretarką miało kontakt wielu nauczycieli i uczniów. Dlatego sanepid zdecydował o przejściu całej placówki na nauczanie zdalne. Nie oznacza to jednak, że wszyscy uczniowie zostali objęciu kwarantanną.

- Uznano, że w obecnej sytuacji takie rozwiązanie będzie najlepsze, aby uniknąć serii zakażeń w "ósemce" - argumentuje Waldemar Fura.
REKLAMA


We wtorek minister zdrowia ogłosił, że z powodu epidemii, nauka zdalna zostanie wprowadzona w całym kraju od 20 grudnia do 9 stycznia (wyjątek stanowi okres świąt i sylwestra, kiedy uczniowie i tak mieli zaplanowaną przerwę w nauce).

Reklama
Reklama

Wszystko wskazuje więc na to, że uczniowie SP nr 8 wrócą do szkoły dopiero 10 stycznia.

"Ósemka", do której uczęscza ponad 700 uczniów, to największa szkoła w gminie Świecie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
95 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

a stado debili nadal będzie

a stado debili nadal będzie pisać, że to grypka, katarek… To, jakie świat podejmuje decyzje i krajowi politycy to jedno, fakt, że ten wirus zabija, to drugie.

Jest jeszcze jedno stado 

Jest jeszcze jedno stado  debili czyli tzw antyszczepionkowcy,ludzie płaskoziemscy

To nie jedyna szkoła w gminie

To nie jedyna szkoła w gminie Świecie która jest w całości na zdalnym nauczaniu. Od 6 grudnia SP Gruczno też jest na nauczaniu zdalnym. 

Reklama

Tak nazywajcie dalej ludzi,

Tak nazywajcie dalej ludzi, którzy sprzeciwiają się szczepieniom i tej patowej sytuacji z covid plaskoziemcami i antyszczepionkowcami… A teraz won przed tv czas na dalsze pranie mózgów! Najpierw po szczepionce nie mieliście chorować, teraz już tylko zmniejsza ryzyko ciężkiego przejścia i trzeba boosterka przyjąć napewno pomoże haha i jak tam powrót do normalności śmiganie beż maseczek itd. Już powoli otwieracie oczy i głupio Wam jest dlatego próbujecie wyżyć się ją ludziach, którzy dalej są wolni polskie cebulaki. Niewolnicy systemu i mediów dajcie spokój wolnym ludziom! Zaszczepiłes się czuj sie bezpieczny i siedz w domu w maseczce i odkazaj wszystko. Nie pozdrawiam 

Kim można rządzić najłatwiej

Kim można rządzić najłatwiej ? Skłóconym narodem .ludzie zjednoczcie się i obalcie tan rząd. Wyłącz telewizor włącz myślenie…

Ludźmi głupimi, chorymi i

Ludźmi głupimi, chorymi i bezbronnymi lepiej się rządzi.

Reklama

Na szczęście jak wejdą Ruscy

Na szczęście jak wejdą Ruscy Ukraińcy Białorusi czy inni to chociaż nie będą musieli sobie rąk brudzić zabijaniem  bo sami się pozabijamy szczepieni nie szczepieni ci z maskami ci bez masek głupsi mądrzejsi rząd wszystkich z kłócił Bo o to im chodzi w tym czasie cały kraj rujnują okradają a ludzie o tym nie myślą. Obudźcie się i tak czy się wszyscy zaszczepią czy się nie zaszczepią i tak rząd zrobi to co chcę czyli zrujnuje nas wszystkich do końca bo umieramy z głodu a dalej będziemy się gryźć jak psy Bo o to im chodzi wysokie ceny nas zabiją i chyba nie będzie potrzeba żadnej wojny bo sami się wykończymy

Czytam te komentarze i chce

Czytam te komentarze i chce mi się śmiać jak to społeczeństwo szybko potrafi się podzielić na tych lepszych i gorszych. Nie jestem szczepiona i nie zamierzam tego zmieniać, przeżyłam 4 fale nie mając nawet kataru, czy jestem z tego powodu gorsza ? Ups, oczywiście że nie. Patrząc na to jaka opieka zdrowotna jest w tym kraju to ludzie niedługo będą umierać na zwykły katar. Jesienna fala koronawirusa ta ? A gdzie jest coroczna grypa ? Gdzie jest nowotwór i wszystkie inne choroby, które były wcześniej i na które umiera miliony ludzi ale jakoś nikt nic o tym nie mówi. Ludzie ogarnijcie się i przestańcie sie segregowac, jeżeli ktoś się nie chce szczepić to niech się nie szczepi, tak samo w drugą stronę. Bo jak tak dłużej będzie to się na ulicach zaczniecie zabijać.

Dlaczego tyle nienawiści?

Dlaczego tyle nienawiści?

– na stronach Uni Europejskiej są dokumenty pdf „CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO” również po polsku dotyczące pseudo „szczepionki” i eksperymentu medycznego na populacji na który UE wyraziła zgode bez jakichkolwiek roszczeń do koncernów medycznych.

Problem w tym, że to nie jest szczepionka – produkt leczniczy 

Nie można być antyszczepionkowcem bo to nie szczepionka.

Zacznijcie myśleć a nie obrażać.

Szukajcie i myślcie, nie oceniajcie pochopnie.

Nadzieja w ludzkość maleje.

Reklama

A ja próbuje mysłewc

A ja próbuje mysłewc logicznie: 1. Czy jest coś takiego jak covid-19 ? Moim zdaniem jest. 2. Czy potrafi być groźny? Wiem, że tak, bo doświadczyłem na sobie i jak mi ktos powie, że to nic takiego, to powiem mu: jak pochorujesz tak jak ja zmienisz zdanie. 3. Czy jest chorobą śmiertelną? Na pewno nie dla wszystkich, ale jest spora grupa populacji, która może ataku wirusa nie przeżyć ) chociazby mój ojciec z cukrzycą, problemami z sercem i płucami (a czynny sprawny i samodzielny – oby tak do setki). 4. Czy jest jakas 100% skuteczna szczepionka? Nie ma, ale każda zmienjsza ryzyko powaznych następstw choroby. 5. Czy ta szczepionka to takie novum medyczne? Nie do końca, bo oparta jest na ponad dziesięcioletnich badaniachch i szczepionkach o podobnej formule już wykorzystywanych. może nie jest to aż taka duża analogia, ale…  Jest coś takiego jak szczepionka przeciwko wirusowi HPV. Wiecie co to jest? jesli nie to warto pocztać. Zarażenie wirusem HPV dotyczyć może 50 – 80 % dorosłej populacji i moze spowodowac skutki śmiertelne. Szczepionka jest stworzona i tu uwaga: DROGĄ REKOMBINACJI GENETYCZNEJ. I co zaszczepicie się? No już widzę ilu jest przeciwników. A wyborem jest rak szyjki macicy, prącia, odbytu, przestrzeni ustno gardłowej.

Przeciez tam grzebali przy genach – następny zabieg depopulacyjny, prawda?

Ojciec stary moze umrzeć , bo ja nie miałam nawet kataru przez cztery fale, ale tak jak grupę i każdy inny odpowrniejszy wirus, tak covid możesz mu zaaplikować nie będąc chorym. 

Inni są moze bardziej empatyczni, może kogos na covid stracili, moze po prostu wierzą w naukę, a moze po prostu nie chca chorować i czują sie odpowiedzialni za innych. A co o nich można przeczytać: że wyłaczyli myślenie. Hmm… mam jakies głebokie przekonanie, ze żeby właczyć mysłenie, to trzeba najpierw… WYŁąCZYĆ INTERNET. 

Extra świecie czy rodzina

Extra świecie czy rodzina zmarłej zaakceptowała artykuł? 

Pozostaję w kontakcie

Pozostaję w kontakcie telefonicznym z bliską osobą Zmarłej. Rodzina nie życzy sobie artykułu na ten temat, a komentarze użytkowników zakłócają i pogłębiają ich żałobę. Wstyd mi za komentarze użytkowników. Idzcie na przepychanki słowne na inne forum, bo to nie miejsce i nie czas. 

Reklama

Szczepionki powoli zbierają

Szczepionki powoli zbierają żniwo. Bez szczepień 80 % ludzi przechodziła bez objawowo to świństwo. Po roku szczepień trup kładzie się gęsto. Będzie coraz więcej śmierci szczepionych jak nie szczepionych. Wirus mutuje pod wpływem szczepień.

Może by tak wyłączyć

Może by tak wyłączyć komentarze pod tym artykułem bo za dużo kretynów ma dostęp do internetu 

W Bydgoszczy też niedawno

W Bydgoszczy też niedawno zmarł dyrektor szkoły na Covid 19, miał 50 lat. Koronowirus zbiera żniwo. Kiedyś też sadziłam że to tylko grypa, a dziś po mimo pełnego szczepienia też choruję i wcale nie jest to takie fajne. Covida prawdo podobnie syn przyniósł ze szkoły, do dziś Covid krąży po szkole co tydzień jakaś klasa laduje na kwarantannie a szkoła nadal funkcjonuje. 

Jestem siostrą Ani i napiszę

Jestem siostrą Ani i napiszę krótko w naszym kraju dzieje się bardzo źle, osoby zdiagnozowane jako covid po teście nie mają pomocy lekarskiej. Jedyny lekarz, który jeździ i leczy po domach zawalony chorymi ( doktor z Cekcyna). Reszta pracuje zdalnie, nie oglądają chorego, nie bada go, jest po prostu trędowaty. Dopiero, kiedy jest bardzo źle, ewentualnie zabiorą na oddział covidowy, gdzie umierasz w skrajnej samotności  i cierpieniu. Wstyd mi za ten kraj i ludzi, którzy na coś takiego pozwalają. Segregacja sięga absurdu. Nakazuje się nienawidzić niezaszczepionych i zmuszać ich do przyjęcia szczepionki. Nikt się nie zastanawia, czy to stan zdrowia nie jest powodem, aby się nieszczepić. Jest to przykre i niepojęte. Więc przestańcie osądzać i decydować za innych. Kto wpuścił tyle nienawiści w ten naród??? Straszne!!! Anna była alergikiem na prawie wszystkie leki.

nawet jak zaszczepią ludzi,

nawet jak zaszczepią ludzi, psy i koty to i tak będzie trzeba brać po dwie dawki jednocześnie co trzy miesiace, bo statystykach nadal będzie 20 tys dziennie w zime…, ludzie nie rozumieją, że szczepienie zmniejsza potencjalne objawy, a nie chroni przed zarażeniem lub zakażaniem innych.. Poza tym sami naukowcy nie znają jeszcze wszystkich za i przeciw szczepionce skoro dopiero teraz pozwalaja na szczepienie 5 latków. wszystko nadal w fazie testów. jak długo to trzyma (wiadomo, że krótko) i powikłania długoterminowe, nie znamy.

Klasy z sp8 mają kwarantanne.

Klasy z sp8 mają kwarantanne… Masakra… A ich rodzice będą się panoszyć po świeckich sklepach i roznosić ten syf. 

Koronawirus i Pis podzielił i

Koronawirus i Pis podzielił i skłócił Polaków.

Wielki koncern narodowy dla

Wielki koncern narodowy dla ojczyzny bierze w łapę
W dwuszeregu, przeładuj broń i broń wartości
Zabij wrogów systemu, tu się robi to z miłości
Wymazać wszystko co tu nie trzyma poprawności
Zwiększą kontrolę, by dać nam więcej troski

A teraz Drogi Katolicki,

A teraz Drogi Katolicki, Miłosierny Narodzie popraw się wygodnie na swoim fotelu i pomyśl, że te komentarze czyta być może rodzina Zmarłej. To co? Dalej merdamy ogonkami, zadowoleni ze swoich wypocin czy jednak pomyślimy przez sekundkę o uczuciach innych? Zresztą, odpowiedź chyba znam…

Ludzie nie szczepcie się.

Ludzie nie szczepcie się. Miejsca pracy się zwolnią 

Zgadzam się w 100% z Siostrą

Zgadzam się w 100% z Siostrą zmarłej Ani z Anką  się  znałam i tak jak ona mam wiele przeciwwskazań żeby  się szczepić a całej rodzinie serdecznie współczuję 

Taa nagle wszyscy

Taa nagle wszyscy przeciwwskazania mają. Ładniej to brzmi niż nie chce bo nie

ŚWIECIANiE, weźcie sobie za

ŚWIECIANiE, weźcie sobie za mnie, za moich bliskich i współpracowników kolejna dawkę.. Jestem gotowy wam kupić na wasza delte, alfe kappe i co tam jeszcze, byle byscie przestali pisać wasze mądrości, bo wierzcie że najwięcej absolwentów to roku wypaszcza szóstka. 

Nie wszyscy mają

Nie wszyscy mają przeciwwskazania ludzie się szczepią .Jest wirus ale inne choroby też zostały -NIE ZNIKŁY o nich już się nie mówi A jeśli ktoś zdrowy niech dziękuję Panu Bogu 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

- Policjanci pełniący tak ważną służbę zasługują na najlepsze warunki i sprzęt - podkreślał podczas dzisiejszego otwarcia posterunku w Laskowicach Maciej Rakowicz, wójt gminy...

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W środę w Tleniu na drodze prowadzącej w kierunku Tucholi zderzyły się dwa samochody ciężarowe marki MAN.

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo