Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Śmierć, zmiażdżone dłonie, połamane nogi. Wypadki przy pracy w powiecie świeckim

Lipiec był najgorszym miesiącem w tym roku pod względem liczby wypadków przy pracy w naszym regionie.

Udostępnij
wypadek-praca

REKLAMA

Jak informuje Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy, w lipcu wydarzyło się aż 21 wypadków w zakładach pracy w województwie kujawsko-pomorskim. To najwięcej w tym roku.

Do tej pory najgorszy był luty z 20 zdarzeniami. W pozostałych miesiącach ich liczba wahała się od 10 do 18.

Jak na tym tle wypada powiat świecki?  Na 21 wypadków stwierdzonych w lipcu w całym województwie, u nas doszło do dwóch.

W sumie na 110 wypadków zgłoszonych inspekcji pracy od stycznia do lipca 2020 r., w naszym powiecie wydarzyło się 6, w tym jeden śmiertelny.
REKLAMA

W swoim raporcie Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy nie podaje nazw firm, w których były wypadki, a jedynie branżę i miejscowość. Sprawdziliśmy, gdzie i kiedy doszło do nich w powiecie świeckim.

14 lipca policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu uległ tego samego dnia około godz. 02.30 pracownik wytwórni pasz w Krąplewicach (gmina Jeżewo).

Podczas obsługi przenośnika taśmowego podłączonego do silosu z paszą pracownicy za pomocą metalowych prętów usuwali powstałe zatory.

W chwili gdy jeden z pracowników udał się załączyć zamykanie zasuwy, poszkodowany włożył prawą dłoń do leja zasypowego. Zamykająca się zasuwa przytrzasnęła rękę w nadgarstku do obudowy. Doszło do zmiażdżenia kości ręki – czytamy w raporcie Okręgowego Inspektoratu Pracy.
REKLAMA

29 lipca około godz. 11.50 pracownik zakładu przetwórstwa mięsa w Jastrzębiu (gmina Drzycim), w trakcie obsługi szlamiarki do jelit włożył prawą rękę w strefę pracy maszyny. Jeden z jej elementów pochwycił założoną rękawicę i wciągnął dłoń mężczyzny, która uległa zmiażdżeniu. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy.

2 marca około godz. 10.00 wypadkowi uległ pracownik zakładu produkcji konstrukcji metalowych w Świeciu. Podczas spawania, na pracownika spadła metalowa konstrukcja. Poszkodowany trafił do szpitala z otwartym złamaniem kości nogi. O zdarzeniu poinformowała inspektora pracy policja.
REKLAMA

Policja zgłosiła również wypadek, który wydarzył się dwa dni później.

4 marca około godz. 08.20 w Świeciu pracownik toruńskiej firmy budowlanej, podczas rozbiórki stropu budynku spadł z wysokości około 3 metrów i doznał urazu kręgosłupa.

6 marca około godz. 12.00 wypadkowi uległ pracownik zakładu produkcji papieru i tektury w Polednie (gmina Bukowiec). Za pomocą wózka ręcznego mężczyzna transportował 250-kilogramowy wałek do drukarki. W pewnym momencie wózek wywrócił się razem z ładunkiem, który przygniótł nogę pracownika.

REKLAMA

Najtragiczniejsze zdarzenie miało miejsce 24 lutego.

Pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, do którego doszło tego dnia około godz. 05.50. W zakładzie przetwórstwa mięsnego w Krąplewicach pracownik produkcji podczas pchania wózka z ładunkiem zasłabł. Po chwili stracił przytomność i przestał oddychać.

Pomimo natychmiastowej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł – informuje Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (12)

 1. ***

  18 sierpnia 2020 10:11

  ***nie dziwię się temu co się

  ***nie dziwię się temu co się stało 24 lutego.

 2. Alan

  18 sierpnia 2020 10:26

  A co niby mu zrobila??

  A co niby mu zrobila?? Zaslabl pchajac wozek wiec nie rozumiem.. Moze wyjasnisz

 3. pracownik

  18 sierpnia 2020 11:41

  słyszałem o krąplewicach to

  słyszałem o krąplewicach to co robi ta pani to mobing należy zgłosić to do prokuratury albo policzyć się z nią za bramą po pracy to może się czegoś nauczy

 4. Serb

  18 sierpnia 2020 14:28

  Do arek. Tylko nie stara św..

  Do arek. Tylko nie stara św.. nia pa.. ncie jak nie znasz to nie oceniaj. Atak naprawdę nic nie wiecie co tam się stało. 

 5. @#!

  18 sierpnia 2020 15:26

  A ja myślę, że teraz to ktoś

  A ja myślę, że teraz to ktoś się tą jaśnie panią zainteresuje, przecież ktoś to widział np inny pracownik… Opowiedzcie o tym nie może być tak, że ludzie boją się jednej kobity…? Co z Wami? Ludzie w kupie siła Was jest więcej… 

 6. Były mondi

  18 sierpnia 2020 18:28

  A w kominowie to nic się nie

  A w kominowie to nic się nie dzialo? Dobre

  • Ciekawy

   18 sierpnia 2020 19:22

   Opowiadaj

   Opowiadaj

  • OY_

   19 sierpnia 2020 01:14

   Nie, w jak to nazywasz

   Nie, w jak to nazywasz kominowie BHP jest na tak wysokim poziomie, że wypadki tam się nie zdarzają.

 7. Wera

  19 sierpnia 2020 01:50

  Pomyślałby kto hihi hi?!

  Pomyślałby kto hihi hi?!

  • OY_

   19 sierpnia 2020 08:36

   O czym by pomyślał ? 🙂

   O czym by pomyślał ? 🙂

 8. Ja nie kupie

  19 sierpnia 2020 05:40

  To moze nic nie kupimy z

  To moze nic nie kupimy z Kraplewic

  • 666

   19 sierpnia 2020 09:52

   Chłopie z głodu umrzesz,

   Chłopie z głodu umrzesz, dopadnie cię anoreksja i kaput 😛

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama