Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Sprawa zastępcy wójta gminy Warlubie w prokuraturze. "Musiałem to zrobić"

- Nie miałem innego wyjścia - mówi Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie. - O swoich podejrzeniach w stosunku do Jerzego Lemańczyka, mojego zastępcy i zarazem szefa referatu inwestycyjnego, musiałem powiadomić prokuraturę.  

Udostępnij
lemanczyk

Przed dwoma tygodniami Jerzy Lemańczyk, zastępca wójta gminy Warlubie złożył na biurku wójta Eugeniusza Kłopotka wypowiedzenie z pracy.

To dość zaskakujące posunięcie, zważywszy na dotychczasowy przebieg kariery byłego już szefa referatu inwestycyjnego. W Warlubiu aż huczy od plotek na ten temat.

Z jakiego powodu wójt nagle stracił zaufanie do swojego najbliższego współpracownika?

Reklama
Reklama

- Sprawa dotyczy rozliczenia środków za lata 2020/21 z unijnego programu dofinansowań do fotowoltaiki - wyjaśnia Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie. - Było to działanie nadzorowane przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o podpis w dokumentacji, a konkretnie o jego prawdziwość. Wójt ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

- Sprawą zajmują się prawnicy. To oni ustalą czy pan Lemańczyk popełnił błąd - odpowiada wymijająco Kłopotek.

Reklama
Reklama

Jak podkreśla wójt, jego zastępca nie musiał rezygnować z pracy, ponieważ na razie jest tylko podejrzany.

- Postąpił jednak bardzo honorowo i pożegnał się z urzędem gminy, zanim sprawa zostanie wyjaśniona - zaznacza Kłopotek.

Zawiadomienie trafiło do Prokuratury Rejonowej w Świeciu.

Reklama
Reklama

- Chodzi o podejrzenie popełnienia przestęsptwa urzędniczego. Sprawdzamy czy zawiadomienie jest zasadne, czy nie - mówi Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu.

Prokuratura odmawia na razie informacji, jakiego konkretnie przestępstwa dotyczy zawiadomienie.

- Na tym etapie nie mogę udzielić więcej informacji - ucina Janusz Borucki.

Reklama
Reklama

Jerzy Lemańczyk przez wiele lat był szefem wydziału zajmującego się inwestycjami i ochroną środowiska w gminie Jeżewo. Przez trzy lata był tam sekretarzem. Przez pewien okres pełnił nawet obowiązki wójta po rezygnacji Mieczysława Pikuły.

Po przegranej w wyborach z Maciejem Rakowiczem w 2018 r. pożegnał się z Jeżewem, aby znaleźć posadę w Urzędzie Gminy w Warlubiu. Podlegały mu referaty inwestycji, gospodarki, rolnictwa i ochrony środowiska. Przed rokiem awansował na zastępcę wójta.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ta gmine powinni zlikwidować,

Ta gmine powinni zlikwidować,  samo złodziejstwo,  prawie każdy urzędnik w coś umoczony , Wstyd ,jak nie były wójt ,to pani z kasy ,teraz ta afera  , niech posprawdzaja innych urzednikow co za pensyjki buduja domy a kredytu zero 

Ja mam nadzieję że jak sprawa

Ja mam nadzieję że jak sprawa zostanie umorzona o będzie również obszerny artykuł oczyszczając tego faceta. Mialem z nim do czynienia kiedy urzędował w gminie Jeżewo.Facet niezwykle pomocny, bardzo skrupulatnie prowadził sprawę która mnie dotyczyla. Może popełnił jakis urzędniczy błąd ale w taki sposób zaszczuć człowieka to niezłe świństwo. Swoją drogą lepiej trzymać się daleko od ludzi z Warlubia, zawsze jedno wielkie zamieszanie. Pan Lemańczyk to porządny koleś i nic nie zburzy jego wieloletnich zasług dla gminy Jeżewo. Taki artykuł to cios poniżej pasa. Wiadomo PSL w natarciu.

O czym ty piszesz?? Jaki cios

O czym ty piszesz?? Jaki cios poniżej pasa??? Wójt zgłosił sprawę do prokuratury, facet się natychmiast zwolnił a ty majaczyzsz o jakimś zaszczuciu? Myślisz że tak po prostu można kogoś oskarżyć przed prokuratorem. Gdyby to była jakaś bujda na resorach, to przeciez prokurator by to powiedział.

Pierwsza wersja pana wójta

Pierwsza wersja pana wójta była, że przedobrzyl, druga mówi co innego jak sprawa wypłynęła.

Na Warlubiu głośno o aferze z pompami ciepła, że zakładali w czasie budowy na Kozłowie i w Lipinkach i dużo większej mocy niż dotacja była .

Kolejna afera z udziałem wójta , dramat.

Pan Lemanczyk jak pracował w

Pan Lemanczyk jak pracował w Jezewie to był bardzo w porządku każdego   miło przyjął i porozmawiał życzę mu żeby wyszedł z głową do góry żeby w coś go nie wkręcili 

Lepiej unikać Warlubia tam

Lepiej unikać Warlubia tam nie może spotkać człowieka nic dobrego 

Jestem mieszkanką Jeżewa

Jestem mieszkanką Jeżewa miałam trochę do czynienia z tym Panem serdeczności nigdy mu nie brakowało , trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie sprawy

Mówiłem już kiedyś Kłopotek

Mówiłem już kiedyś Kłopotek nic dobrego nie zrobił dla kraju jak przez lata był politykiem, i teraz też nie spodziewajcie się niczego dobrego. Cierpliwie przeczekać do kolejnych wyborów i wywalić. 

Dobrze że chociaż w Extra

Dobrze że chociaż w Extra Świecie napisali prawdę o tej sprawie bo inne gazety tylko ściemniały nawet nie probowały docieć co tak naprawdę się stało

a wy się później dziwicie, że

a wy się później dziwicie, że jedna z opozycjnych partii stała przed sądami żeby nie zmieniono sądownictwa hahah

nigdy nic dobrego nie wyjdzie

nigdy nic dobrego nie wyjdzie jak ktoś z Jeżewa skuma się  z kimś z Warrlubia. Mam paru kumpli którzy pukali laski z tego warlubskiego padołka. Ikażdy mówi to samo więcej kija nie zamoczy w warlubskiej wodzie.

Widać u wójta brak

Widać u wójta brak doświadczenia w zarządzaniu zasobami ludzkimi, ludzie nie gęsi .

Warlubie jest jak miasteczko

Warlubie jest jak miasteczko Twin Peaks. Netflix powinien stworzyć serial o Warlubiu, nie skończy sie na jednym sezonie.

Prokuratura powinna sprawdzić

Prokuratura powinna sprawdzić czy podrobił podpisy, a potem po co .

Drugiej takiej gminy nie ma.

Drugiej takiej gminy nie ma. Co chwilę jakieś jaja

Jestem mieszkańcem gminy

Jestem mieszkańcem gminy Jeżewo i pana Jurka Lemańczyka wspominam jako służącego pomocą pracownika gminy. 

Do gminy powinni ściągnąć

Do gminy powinni ściągnąć Waldemara Pawlaka, z którym Kłopotek wałki kręcił za rządów PSL, wtedy był by odlotowy duet jak za dawnych czasów. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama