Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Sto zgonów z powodu koronawirusa. Najnowsze dane z USC w Świeciu

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Świeciu osiągnięto właśnie kolejną smutną granicę - odnotowano setny zgon z powodu Covid-19.

Udostępnij
zgon

REKLAMA

W ciągu pierwszych dwóch tygodni 2021 r. najwięcej zakażeń w powiecie świeckim odnotowano w święto Trzech Króli – aż 93. Potem było ich mniej. Między 7 a 14 stycznia ich liczba wahała się od 23 do 63 na dobę.

Dla części z nich koronawirus okazał się zabójczy. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, od 5 do 13 stycznia w naszym powiecie zmarło 26 osób. To przede wszystkim pacjenci Nowego Szpitala.

- Od początku października 2020 r. do 13 stycznia tego roku w świeckim USC zarejestrowano dokładnie 100 przypadków, gdzie na karcie zgonu jako przyczynę podano Covid-19 – wyjaśnia Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Znaczna część to mieszkańcy powiatu świeckiego, ale również innych rejonów województwa, którzy byli leczeni w Nowym Szpitalu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (21)

 1. Ratownik

  15 stycznia 2021 07:58

  Chyba grypy. Nawet personel

  Chyba grypy. Nawet personel ma już dość politycznej korony. 

  • topielec

   15 stycznia 2021 11:20

   Chłopcze, czas na terapię.

   Chłopcze, czas na terapię. Chyba byłeś poczęty… właśnie gdzie? Czy starzy wiedzą, że mają w domu trolla?

   • Zeto

    15 stycznia 2021 11:51

    Chyba Twojego mózgu wylacz

    Chyba Twojego mózgu wylacz telewizor. Mało bystry aż żal odpisywać takiemu tepakowi

 2. Ancik

  15 stycznia 2021 09:04

  Może jak by leczyli to by tak

  Może jak by leczyli to by tak źle było. Znam przypadki że osoba zdrowa trafiała na zabieg a umarła na covida. 

  • Mok

   15 stycznia 2021 19:43

   Osoba zdrowa miała zabieg ?

   Osoba zdrowa miała zabieg ? Hmmm to zdrowa nie była.Mogla złapać też covida  po zabiegu  który w efekcie doprowadził do śmierci.Znam przynajmniej 2 takie przypadki.

 3. Marzena pielegniarka

  15 stycznia 2021 09:07

  Bo to jest wszystko po to aby

  Bo to jest wszystko po to aby starsza grupę społeczna nastraszyć. Ludzie co rok u nas umierali teraz się po prostu wrzuca wszystkich do worka z covid. Ma być strasznie i groźnie ludzie mają się szczepić. Problem jest taki że społeczeństwo widzi że to wszystko jest wyolbrzymiane i system nasz podzieli bo poniżej 40 prawie nikt się szczepić nie chce. Ludzie włączcie myślenie. Inne choroby są groźniejsze niż ten cały covid19

  • Ciekawa

   15 stycznia 2021 09:24

   Pani Pielegniarko! Kilka Pani

   Pani Pielegniarko! Kilka Pani Koleżanek bardzo cięzko przechorowało covid-19 a Pani twierdzi, że to są strachy na lachy. Na jakiej podstawie? Jakie badania to potwierdzają? Szczepienia są dobrowolne i każdy ma prawo wyboru.

   • A

    15 stycznia 2021 11:44

    Pani pielęgniarko! Wiele Pani

    Pani pielęgniarko! Wiele Pani koleżanek i kolegów zmarło przez ten niegroźny covid. I jakoś się tak dziwnie złożyło że mieli 90% płuc niewydolnych przez ten niegroźny covid. Ale szczepienia są dobrowolne 🙂 najwyżej później nie wpuszczą nas na pokład samolotu lub do pracy… 

 4. RONIN

  15 stycznia 2021 09:40

  Smutny bilans, a jak ma sie

  Smutny bilans, a jak ma sie sprawa nieobecności lekarza na dyżurze świątecznym czy ten problem pani PIÓRO lata koło pióra – obiecała wyjaśnienia…

  • Czytelniczka

   16 stycznia 2021 07:34

   Normalnie strach na sali aby

   Normalnie strach na sali aby w szpitalu nie było lekarza aby udzielił pomocy tylko odsyłają do innych szpitali a tam się po prostu śmieją z szpitala w świeciu do czego to jest podobne. I na co pobierane są składki skoro i tak nie można iść do przychodni a już nie mówiąc do szpitala najlepiej jest umrzeć w domu i już. 

 5. Lol

  15 stycznia 2021 09:59

  Co za bzdury, na civid umarlo

  Co za bzdury, na civid umarlo!!! Ha ha wystarczy poczytać nekrologi, zmarły od 65 – 94 lat sami starsi nikt po niżej 60 roku życia!!!! Trzeba było pomocy dla nich, a nie LEKARZ DO PRACY SOBIE NIE PZYSZEDL I DO CHORYCH WYSYŁAĆ RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH, I DOTEGO PO GODZINNEJ ODSYLKI ALBO GRUDZIĄDZ ,ALBO CHEŁMNO!!!!!! ZAMKNĄĆ TA BUDE ZWANA SZPITALEM BO TI TYLKO ATRAPA I NIC WIĘCEJ!!!!!!

 6. Mieszkanka

  15 stycznia 2021 10:47

  A jak przebiega w Świeciu

  A jak przebiega w Świeciu rejestracja na szczepienia osób 80+?

 7. Xxzz

  15 stycznia 2021 11:00

  Ten portal to syf nie można

  Ten portal to syf nie można wyrazić nawet swojego zdania bo jest napisane że niedozwolony ciąg znaków jak nawet przeklinania ani obrażania w zdaniu nie ma.

  Nie wiem jak niekompetentna osoba to ustawiła żałosne. 

 8. Piter

  15 stycznia 2021 15:36

  Żeby było rzetelnie ,proszę

  Żeby było rzetelnie ,proszę podać liczbę zgonów w analogicznym okresie ubiegłego roku. A tak ta informacją to fake news.

  • Brajanek

   15 stycznia 2021 21:03

   W ubiegłym roku nikt nie

   W ubiegłym roku nikt nie umarł na Covid 🙂

 9. M

  15 stycznia 2021 17:38

  Leczcie się w przychodniach

  Leczcie się w przychodniach np. w Jezewie, nie zazdroszczę służbie zdrowia pracy w tych czasach ale, po co odkazenie, kombinezony skoro Ośrodek zdrowia i tak nieczynny. A śniadanie wszyscy razem bez maseczki, w szpitalach również. Gratuluję rozsądku 

 10. o zgrozo...

  15 stycznia 2021 19:57

  A czy ktoś wyzdrowiał w tym

  A czy ktoś wyzdrowiał w tym szpitalu jak miał kovid?

 11. Doktorek

  15 stycznia 2021 21:04

  Co za głupie komentarze. Sami

  Co za głupie komentarze. Sami znawcy i lekarze.

 12. xxx

  16 stycznia 2021 14:53

  dlaczego szpital za smierc na

  dlaczego szpital za smierc na covid ma zapłacona wieksza kwote jak za zgon na raka ,zawał,wylew, kto to ustalił i komu zalezy na takiej statystyce.ODBLOKOWAC fizyczny dostemp do PRZYCHODNI (POZ)leczyc ludzi to zgonow bedzie mniej w markietach przewija sie dziennie setki ludzi i pandemi nie widac a w przychodni jest ??

  • Brak słów...

   17 stycznia 2021 13:04

   Chora jest polityka i

   Chora jest polityka i niektóre postawy ludzi. Efektem większości chorób jest śmierć i zapłata za to, że ktoś umarł z powodu jakiejkolwiek choroby jest łagodnie mówiąc idiotyczna. Szpitale mają wyleczyć i za dobry efekt leczenia powinno się wynagradzać a nie za śmierć. Co za różnica czy ktoś umrze z powodu covid czy innej choroby. Dodatkowe dofinansowanie szpitali czy przychodni powinno być na przeciwdziałania rozprzestrzenia się covid, na różne środki zapobiegawcze a nie czy nie udało się kogoś uratować. Zresztą w naszym szpitalu wychodzi na to, że człowiek prędzej doczeka się śmierci niż poprawy zdrowia i najgorsze jest to, że NFZ nie reaguje na to jak funkcjonuje świecki szpital. Szkoda gadać.

   • prawda

    17 stycznia 2021 16:16

    ……..nic dodać, nic ująć.

    ……..nic dodać, nic ująć.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama