Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Strażacy jechali od spalonej stodoły do płonącej prasy

Właściciel prasy do słomy miał sporo szczęścia. Kiedy doszło do awarii, w pobliżu znajdowali się strażacy.

Udostępnij
prasa

REKLAMA

Do pożaru doszło w Korytowie (gmina Bukowiec) około godz. 18.00. Podczas pracy w polu, doszło do awarii maszyny. Wybuchł pożar. Około 2 km od miejsca zdarzenia znajdowała się jednostka straży pożarnej, która dogaszała pożar stodoły w Łaszewie w gminie Pruszcz (o tym pożarze pisaliśmy tutaj).

- Szybko dotarła na pole w Korytowie i przystąpiła do gaszenia ognia. Później przyjechały też inne zastępy - mówi aspirant Marcin Klemański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Dzięki temu właściciel wartej 80 tys. zł prasy uniknął dużych strat, chociaż i tak były one znaczne, bo wyniosły około 10 tys. zł. W efekcie szybkiej interwencji strażaków nie zapaliły się też ściernisko i ścięta słoma.

W akcji uczestniczyły zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Łowinka, Świekatowa, Bukowca i Przysierska oraz jednostka z komendy powiatowej w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama