Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Strażacy przełamali się opłatkiem z władzami [zdjęcia]

Kilkudziesięciu strażaków, reprezentujących jednostki OSP z gminy Świecie, wzięło udział w czwartkowym spotkaniu świąteczno-noworocznym.

Udostępnij
wigilia-osp-15

Świąteczne spotkanie było okazją do podsumowania kończącego się roku. Krótkie sprawozdanie z działalności jednostek OSP przedstawił Grzegorz Danielewski, komendant miejsko-gminny OSP.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Wśród poruszanych tematów chyba najwięcej emocji wzbudziły nowe samochody. Rozmawiano zarówno o wozie, który niedawno trafił do OSP Ratownik oraz o tym, który niebawem stanie w garażu OSP Gruczno. Na razie nie wiadomo, kiedy to się stanie.

A wszystko dlatego, że producenci nie nadążają z budową nowych pojazdów. Liczba zamówień w drugiej połowie roku zaskoczyła ich.

REKLAMA

W drugiej części spotkania przełamano się opłatkiem.  Oprócz druhów, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Świeciu, pojawili się także burmistrz Tadeusz Pogoda, starosta Franciszek Koszowski, Jerzy Wójcik, przewodniczący rady miejskiej, Leszek Żurek, sekretarz gminy, st. bryg. Andrzej Rafalski, zastępca komendanta PSP w Świeciu i Janusz Gerke, prezes zarządu powiatowego OSP.

a.bartniak@extraswiecie.pl

REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama