Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Strażacy w Świeciu mieli podwójną okazję do świętowania [zdjęcia]

Dziś odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 140-lecia OSP Świecie. Święto jednostki połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka, którym towarzyszył piknik z nieodzowną grochówką dla wszystkich.

Udostępnij
strazacy-czolo-4

Po nabożeństwie w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu uczestnicy obchodów przemaszerowali na Duży Rynek w Świeciu, gdzie miała się odbyć część oficjalna. Tym razem uwaga wszystkich skupiała się na OSP Świecie. Historię jednostki powstałej przed 140 laty przedstawił jej prezes Roman Kwiatkowski.

Obchody Dnia Strażaka są co roku okazją do wręczenia medali i odznaczeń. Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali druhowie: Radosław Pyrka i Paweł Witkowski.

Taki sam medal, tyle, że brązowy odebrali druhowie: Łukasz Orkieszewski, Marta Siegert, Monika Bartnik, Maciej Skibski, Krystian Wyka, Wojciech Szymański, Szymon Andrykowski, Radosław Bugalski, Janusz Stasierowski, Adam Arczyński, Magdalena Pastewska, Karolina Nowakowska.

Oznakę Strażak wzorowy przyznano: Natanowi Lipowskiemu, Mariuszowi Ziółkowskiemu, Dorocie Stuckiej, Michałowi Kuźmie, Pawłowi Wydrzyńskiemu, Romanowi Kwiatkowskiemu, Józefowi Szczeblewskiemu, Zbigniewowi Gizińskiemu, Mirosławowi Kaszubowskiemu, Iwonie Firyn.

Na odznakę za wysługę lat zasłużyli druhowie: Łukasz Szczeblewski, Jan Wójtowicz, Marcin Warczak, Marcin, Zdzisław Cel, Bernard Bonna, Adam Romecki, Anna Czubak, Beata Borucka.

Po tym fragmencie uroczystości burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski wręczył nagrody laureatom konkursu o tematyce strażackiej.

Po zakończeniu części oficjalnej uwaga przeniosła się w stronę stoisk przygotowanych przez jednostki OSP z gminy Świecie. Chętni mogli z bliska przyjrzeć się sprzętowi wykorzystywanemu podczas akcji ratowniczych, nauczyć resuscytacji, przymierzyć mundur albo sprawdzić jak siedzi się za sterem specjalnej łodzi.

Jak zawsze na wszystkich chętnych czekała grochówka ugotowana przez OSP Gruczno.

a.bartniak@extraswiecie.pl     

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Andżej

  11 czerwca 2022 18:42

  Ogólnie, to Straż Pożarna,

  Ogólnie, to Straż Pożarna, jest w swoim kształcie  archaiczna i dowodzona jak za czasów komuny. Poza tym myślą, że ich przepisy są najważniejsze na świecie. Ludzie ze straży są oderwani od rzeczywistości.

  • Hmm

   11 czerwca 2022 19:18

   Chyba ty jesteś oderwany od

   Chyba ty jesteś oderwany od rzeczywistości…nikomu zle nie życzę ale obyś ty nie potrzebował pomocy strażaków…

  • Magdzia

   11 czerwca 2022 20:47

   Tyś jest głupi albo co? Nie

   Tyś jest głupi albo co? Nie ma drugiej tak ofiarnej i proludzkiej służby jak straż pożarna. Niby pożarna a i do zalanej piwnicy i do wypadku i do kota na drzewie czy gniazda owadów jadą, nie ma przebacz! To najbardziej niedoceniana (finansowo, bo przez społeczeństwo bardzo) służba.

 2. strazak

  12 czerwca 2022 08:21

  Ty to jestes totalnie

  Ty to jestes totalnie odklejony. Chyba wyszedłeś na przepustkę z psychiatryka i oddali Tobie komórkę, że możesz pisać. Cóż lekarze też popełniają błędy.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama