Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Strażacy z całego powiatu rywalizowali w Świeciu [zdjęcia]

Łącznie 14 drużyn męskich i kobiecych rywalizowało w sobotę na stadionie Wdy w Świeciu w zawodach sportowo-pożarniczych jednostek OSP z powiatu świeckiego.

Udostępnij
zawody-poz-aczolo

Podczas sobotnich powiatowych zawodów pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych rywalizowano w dwóch tradycyjnych konkurencjach.

Pierwsza to sztafeta z przeszkodami, natomiast druga, jeszcze bardziej widowiskowa, to część bojowa, polegająca na rozwinięciu linii wężowych z podaniem prądu wody w kierunku wyznaczonego celu.

Ten sprawdzian praktycznych umiejętności zawsze przynosi jakieś niespodzianki, jak problem z uruchomienie pompy albo pęknięty wąż. Tak działo się i w sobotę na stadionie Wdy w Świeciu.

W klasyfikacji generalnej wygrali druhowie z OSP Łowinek (gmina Pruszcz), którzy odebrali czek na 1500 zł i prawo do reprezentowania powiatu świeckiego w etapie wojewódzkim zawodów, które odbędą się w Wąbrzeźnie.

Czek na 1000 zł za zajęcie drugiego miejsca otrzymali strażacy z OSP Gacki (gmina Drzycim). Na podium znalazł się jeszcze OSP Przysiersk (gmina Bukowiec) z nagrodą w wysokości 500 zł.

Kolejne lokaty przypadły: OSP Drzycim, OSP Przechowo, OSP Węfie, OSP Wielkie Stwolno, OSP Osie, OSP Nowe, OSP Buczek, OSP Świekatowo i OSP Warlubie.

W grupie kobiet triumfowała drużyna OSP Ratownik ze Świecia, która dostała czek na 1000 zł. Druga była drużyna OSP Krusze (gmina Warlubie).

Zobacz poniżej galerię zdjęć. 

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. pruszczak

  3 czerwca 2023 17:09

  GRATULACJE DLA STRAZAKOW Z

  GRATULACJE DLA STRAZAKOW Z GMINY PRUSZCZ JESTESCIE NAJLEPSI. OB TAK DALEJ.

 2. Rafał

  3 czerwca 2023 20:42

  Brawo brawisimo dla OSP 

  Brawo brawisimo dla OSP  Sopot Kamienny Potok 

  • MiraMar

   3 czerwca 2023 21:24

   W kamiennym Potoku nie ma OSP

   W kamiennym Potoku nie ma OSP tylko knajpy i hotele a jeszcze pole namiotowe jest.

 3. Jeleń

  3 czerwca 2023 21:28

  Brawo OSP Gacki! Tylko nie

  Brawo OSP Gacki! Tylko nie wpuszczajcie ich do naszego lasu , bo wszystkie drzewa wytną i będziemy emigrować na wschód.

 4. Jan

  3 czerwca 2023 23:10

  A gdzie so Brzeziny?? Festyn

  A gdzie so Brzeziny?? Festyn był dzień przed jo?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama